1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азбука на имиња на познати личности

Дискусија во 'Канта' започната од summer-lover, 18 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Мислам дека разбравте што треба да правиме ...азбука на имиња на познати личности
  Анџелина Џоли 8)
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.243
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Б-Брет Пит. Комбинација со Џоли. :lol:
   
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  937
  Пол:
  Женски
  В-Ванеса Паради :)
   
 4. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.002
  Допаѓања:
  42.834
  Пол:
  Женски
  Г-Галилео Галилеј (се надевам се важи,не е од Холивуд ,но сепак е познат)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.