1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азбука на машки имиња

Дискусија во 'Канта' започната од green-angel, 29 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Видов дека има тема направена за азбука на женски имиња си реков зошто да не се напраи и тема за азбука на машки имиња и ете направив :D

  А - Александар
   
 2. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  Б - Бојан :$ баш ми се погоди :$ :)
   
 3. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  В-Васко
   
 4. DayaThorneLove

  DayaThorneLove Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
 5. sofiiija

  sofiiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Д-Даниел
   
 6. ParadisoGirl

  ParadisoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
 7. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  Е-Емануел
   
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Ж-Живко
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  26.742
  Пол:
  Женски
  З - Здравко
   
 10. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  Ѕ -Ѕвонко. (ако постои со Ѕ :lol: :lol: )
   
 11. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
 12. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
 13. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  К- Коста :)
   
 14. DogsAreMyLife

  DogsAreMyLife Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
 15. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
 16. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Н-Никола
   
 17. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
  Њој... WTF?!?!
  Ај не тоа име..
  О-Огнен.
  (огнениот Огнен) :rofl:
   
 18. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Машки
  П-Петар :)
   
 19. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.193
  Пол:
  Женски
  С - Стефан :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.