Азоспермија

Дискусија во 'Бременост' започната од ana-bt, 27 септември 2013.

 1. Milicka*

  Milicka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2017
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  2.399
  Пол:
  Женски
  Нема кој не паѓа психички , но верувајми колку побрзо толку подобро , нека се направи микро тесе ке си бидете мирни , ке имаш материјал и ке чекате да се смирите , ни малце не е лесно знам сум поминала низ сето тоа но верувај ти зборувам за ваше добро , нека посети психолог и нека се смири , најповеке ви треба сталоженост , и само храбро , има мн успешни азоо стории кажиму на сопругот ке се крене малце , за се што ти треба пишувај но најбитно е да делувате , и јас ти го препорачувам Мицковски , ние бевме во Систина додека беше сега е во ремедика, среќно.
   
  На Anomis11, Nithya, Maleno и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  4.737
  Мила не чекајте отодете што побргу како што кажа @Milicka* Еве јас моментално си го држам во прегратка моето синче јуначе благодарение на Тесе
   
  На Anomis11, Nithya, Maleno и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Nithya

  Nithya Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.474
  Пол:
  Женски
  Извини што и јас ќе бидам директна. Кога разговаравме ми кажа дека 5 години пробувате а, ти се уште бараш симптоми на бременост, пиете витамини за подобрување на сперма, правиш тестови за бременост и што уште не, и се разочарувате секој месец од ново и се полошо е..
  Сите овде сме со иста мака, знаеме колку боли реалноста, ама МОРА да ја прифатите за да отидете напред.
  Не смее да ви е изговор дека ви искрснувале нови работи, а упорно прашуваш каде се прави Тесе и кој доктор го препорачуваме..
  Азооспермија не нешто што се лекува, нешто што утре може ќе го снема. Може само да е полошо затоа не губете драгоцено време.
   
  На Anomis11 и Adams им се допаѓа ова.
 4. Maleno

  Maleno Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2018
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Ne se izgovori i jas sakam da se zavrsi se ova i mene mi e se preku glava no na soprugot mu pocina tatko i mnogu rab ni se smenija
   
 5. Nithya

  Nithya Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.474
  Пол:
  Женски
  Верувам дека и ти сакаш што побрзо да заврши се, и ти верувај дека пробуваме да ти помогнеме. Сакав само да ти укажам да не си давате лажна надеж и да се измачувате дополнително. Жал ми е што се случило и смрт на родител, знам колку е тешко сум била во иста ситуација но, животот продолжува и мора да најдете сили и да мислите на иднината ваша, и приоритет да ви биде да се направи операција и да си ја одморите психата.
  Верувај ни дека многу ќе ви биде полесно.
   
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Maleno

  Maleno Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2018
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  I nie zakazavme ednas vo sante plus kaj mickovski i den pred da se pravi ja zatvorija klinikata
   
 7. Nithya

  Nithya Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.474
  Пол:
  Женски
  Душо, тоа беше пред 2 години. Пробувам да ти укажам дека секој ден шансите се намалуваат, а не години да чекате да се случи магија и да губите нерви.
  Те поздравувам и се надевам што поскоро ќе се решите да почнете :*
   
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.