1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азра (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 22 мај 2020.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Викендот почна серијата на Сител.

  Се работи за Азра која откако ќе почине нејзиниот татко ќе стигне на дното во животот.
  Тек сеа почнав да ја враќам на видеотека за да ја глеам и не знам баш да раскажам шо точно се дешава ама ако ја гледа уште некој може да ја дискутираме. :)

  И Синан од Фазилет глуми тука. 8-|
  Кога видов кои глумци се, морав да ја почнам. :D Младалачка изгледа, а и убава спојка ми се овие главниот пар.
  Вака личи дека ветува многу и видов дека 59 епизоди има, значи имала гледаност. :D

  MV5BM2M5ODYzZDctODIzNy00Y2ZkLTkwNzItMWFkMTBhNmFmOGYxXkEyXkFqcGdeQXVyMjk0MTA1Mzc@._V1_.jpg
   
  На BlackMistery, ohlalalala, Nightwish11 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.023
  Допаѓања:
  26.501
  Единствена што ја гледам од досадата- карантин. И Назли ем.
  Класична турска серија. Мене повеќе ми се свиѓаат Тарик и Азра. Ама, нема шанси да е така.
  Таа маќеата на Азра е клетник. Не е нормална значи.
  И тој братот што се дрогира ми е антипатичен.
  Турска серија, бабата најглавна и се преку неа.
  Добра е за тепање време.
  Мене Азра многу ми личи на тебе. Најсикрено. Слични сте ми. Сакав да ти кажам, ама заборавам.
   
  На Barbica, princess5 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 3. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.200
  Допаѓања:
  36.685
  Пол:
  Женски
  Еј топ е темава :D.
  Јас како главен противник на турски серии почнав да ја гледам оваа сосема случајно и баш се внесов. Турска драма, трагедија, не дека е нешто невидено ама ми се свиѓа заплетканото сценарио и ми го задржува вниманието.Како плус ми е и тоа што е од редот на помодерни турски серии.
  Овој што го глуми Џенк, лепотан, се заљубив. :inlove:
  Азра како главен страдалник, класично претставена како претерано скромна и наивна, ама пак ми е симпатична и ми паѓа многу жал за нејзе.
  Ајде ќе видиме како ќе се покаже серијава и ќе си дискутираме, сега мислам дека уште 2-3 епизода е по правило, нели нашиве ги делат.
   
  На Iva9612, ohlalalala и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Уште кога глумеше во Парампарче класната у средно ми рече дека сме личеле. :rofl::rofl::rofl::rofl:
  Сигурно е до косата. :lol::lol:

  Инаку да и мене ми се свиѓа што е модерна. :lol::lol:
  Затоа и ја загледав. :D
   
  На TutiFuti, ohlalalala и Nightwish11 им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.372
  Допаѓања:
  114.570
  Пол:
  Женски
  Предобра серија е,само некои ликови се преиритантни.
   
  На BabyStyle, lonely222 и ohlalalala им се допаѓа ова.
 6. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.805
  Пол:
  Женски
  Nesto na nova podgledav nekoja scena ponapred i ke se zapletka poveke.
  Pa ke vidime dali ke ni zadrzi vnimanie:shake:
  A tamu ja preveduvaat so " ne mi ja pustaj rakata " kaj nas Azra!
   
  На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  236
  Пол:
  Женски
  Бабата ме нервира, и со право и се лутат, ама сепак е добра личност. Ми се допаѓа што го учи Џенк како да ги цени парите, ама на моменти ја претерува, посебно за ова што и го прави на Азра откако се смести кај неа.
  Сестрата и братот на Џенк се тргнати по лош пат, и стварно контрола им треба. Оваа сестрава глупача, па толку да не сфати дека ја искористува.
  Џенк и Тарик-лепотанчиња :inlove::inlove::inlove:
  Тарик ми е поубав :D
  Инаку не ми се допаѓа ич што ќе умрат Мерт и Џансу. Макар што смртта на Џансу е карма за Сумру глупачата, но сметам дека многу лошо направиле што ќе умре Мерт
  Се на се, интересна серија
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Добра на почетокот, после како и секоја друга - Досадна
   
 9. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.200
  Допаѓања:
  36.685
  Пол:
  Женски
  Азра е стварно глупа на моменти...бабава исто претеруваше со однесувањето кон Азра, која беше поентата на тоа што ѝ го правеше не сфатив.
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dandra

  Dandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  763
  Super serija no steta za azra greotka e
   
 11. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Па серијата така така ја пратам знам што се дешава и се гледа дека ќе биде тешка но ако ми се допадне сигурно ќе ја пратам до крај
  (Некако ептен ми досадија серииве све тоа па тоа али ако се појави нешто ново шо ми се допаѓа ќе го гледам сигурно)
   
 12. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Многу убава серија, ја загледав.
  Премногу ми е жал за Азра и Мерт.
  Не заслужија на улица да ги исфрли онаа вештерката.:devil:
  Толку е добра и мила на сите им помага, дури нереално е, у вистински живот тешко вакви да има.:D
  Во парампарче кога ја глумеше Хазал на нерви ми идеше, ептен ја мразев, тука е ептен симпатична ама и на моменти доста наивна и глупава.
  Како можеше цел имот да и го предаде на маќеата и да потпише без да прочита, :fubar:сега немаше да се без дом.И те како и она има право на имотот на татко и, наследничка е.

  А таа лошата , заборавив како и беше името, жена на татко и му била така?
  Ќерка и не и е полусестра на Азра?
  Мислам дека не му била ќерка на татко и.:?:
  Туку оваа му се пикнала на човекот со дете.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Да да. Не се сестри.
  А, Мерт како не е нејзин син ме чуди?
  Да не е посвоен случајно, бидејќи Азра и на маќеата ќерка и коа враќаа спомени збореа за долг период наназад уште во основно, а Мерт е малечок? :?:
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Не знам, па изглеа татко им имал и друга жена или љубовница,или пак од иста мајка може се двајцата шознам.
  А и да го посвоиле и тоа е можно.
  Може на крај да испадне дека му е мајка, све бидува.
  Ама колку е бездушна таа жена, со кое срце само го остаи детенцето повредено и избега...;(
  А тоа душиче мисли дека го сака и му е мајка.:u:
  Греота.:(
   
  На Zavisnaodblago и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 15. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  3.056
  Пол:
  Женски
  Мајката на Мерт и Азра починала додека се пораѓала со Мерт.
   
  На ohlalalala, nextredstyle и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 16. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.805
  Пол:
  Женски
  Da pocinala.
   
 17. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  236
  Пол:
  Женски
  Да ја научи на трпение мислам, инаку и мене ме изнервира многу
   
 18. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.200
  Допаѓања:
  36.685
  Пол:
  Женски
  Серијава викендов од колку е , или нема да ја даваат?
   
 19. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.372
  Допаѓања:
  114.570
  Пол:
  Женски
  Ставена е од понеделник до петок,а утре ќе има реприза од првите две епизоди.
   
  На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lady Maria

  Lady Maria Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  Од колку часот?