1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Академија за танц (Dance Academy)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Moonstone.17, 11 јуни 2014.

 1. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Решив да отворам ваква тема, бидејќи се заинтересирав за серијава. Почнаа да ја даваат утрово на Сител ТВ. Ќе ја има секој ден од 10:05 часот наутро.
  [​IMG]
  Девојка (Тара Вебстер) која има желба да танцува (балет) и се пријавува на аудиција. Имено, девојката живее во Австралија, во Академијата ќе се стекнува со нови техники, а ќе се запознае и со Абигејл, девојка која исто така е во Академијата. Кога ќе отиде таму и ќе биде време за почеток на аудицијата, ќе побара помош каде се наоѓа женската соблекувална, ќе добие погрешна насока и ќе отиде во машката соблекувална. Најпрво ќе биде празна и ќе почне да се пресоблекува, но наеднаш влегува момче (Кристијан) и ќе и објасни дека е на погрешното место. Наскоро влегува уште едно момче и секако, ќе мисли дека „се работело нешто“ и ќе дојде до мало недоразбирање. Ќе си разменат неколку погледи со момчето (Итан), а потоа ќе и покаже каде е женската соблекувана.
  Бидејќи на една од пробите инструкторката ќе ја пофали Тара, а не Абигејл, таа ќе се обиде да ја исфрли Тара од Академијата со изговор дека искочила надвор после кажаното време т.е правилото на Академијата. Тука ќе се вмеша Кет која ќе ја спаси Тара и ќе рече дека спиела кај неа, така „судиите“ ќе го прифатат тоа и Тара нема да биде избркана.
  Главно ова се зборуваше во првата епизода. :)

  Па како Ви изгледа ? Дали планирате да ја следите серијава ? :D
   
  На sara3 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  Сакав денес да ја гледам, ама прв ден од распуст и ми се спиеше, не ми се стануваше рано.
   
 3. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  Интересно изгледа.Изглеа вечер нема да седам 3та смена на фб хахахаха,нема да бидат сите уклучени :lol:
  па утре ќе ја гледам :D
  инаку,синхронизирана е серијава или со превод е?
   
 4. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  ^ Со превод е. :)
  Инаку многу е интересна, барем за мене. :lol:

  Еве ја првата епизода, без превод е, ама веројатно разбирате. :D

  Втората епизода, само што ја изгледав, интересна е.

  Еве ја и третата, штотуку почнав да ја гледам. Има превод на португалски бидејќи не можев да ја најдам на друго место. :lol:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shekerna-Dama

  Shekerna-Dama Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Девојки почнав да ја следам серијава и ми стана заразна некако, почнав да даунлоадирам епизоди ги има сите на интернет од сите сезони ги изгледав првите 8 епизоди од првата сезона и сега за другите неможам да најдам превод.. I feel dumb :(
   
 6. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  9.360
  Пол:
  Женски
  Интересна серија, едвај ја чекам секој а епизода :)

  На јутуб до сега изгледав до 8 епизода.Не сваќам зошто Тара упорно сака да му се допадне на Итан, но во 8 епизода ќе се појави ново момче кое се знае со Тара бар јас така разбрав, и цело време ќе се дружат, смеат итн.За време на ручекот Абигел несакајки ќе ја бутне Тара а новово момче ќе и подаде рака за помош а тоа ќе го види Итан :devil:
   
 7. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  ^ За да не ти расипам се`, нема да раскажам кој е тој. :D Можам само да ти кажам дека
  нема да и биде момче на Тара и нема да се гледаат многу долго бидејќи таа нешто ќе направи (ако ти кажам нема да ти биде интересно) и тој ќе се оттргне од неа мислејќи дека ќе му ја расипе кариерата. Имено, тој е син на некоја познаничка на нејзината мајка и се знаеле подолго време. Некои девојки ќе и љубоморат поради тоа што таа се знае со него и тоа е тоа. :D Барем до 10-та епизода не се споменува повторно, за понатаму не знам.
   
 8. DramaQueen1

  DramaQueen1 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2012
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  156
  Само 3 епизоди се емитувани до сега, така?
   
 9. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Вчера ја гледав.Прекрасна е серијата и ќе продолжам да ја гледам. :inlove: :)
   
 10. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Да, само три. :)
   
 11. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  9.360
  Пол:
  Женски
  Да знам, но ми беше мило што Итан ги виде, инаку во 11 епизода се случува нешто интересно :lol: :rofl:
   
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Се емитува сеуште на Сител ? Бидејќи гледам најавуваат некоја нова ?
   
 13. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  ^ Сабота и недела нема, од понеделник би требало да продолжи. Не ми се верува да ја прекинат заради друга серија и плус стигнати се само до трета епизода.
   
 14. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Никако неможам да ја фатам :D Викендот репризите ги гледав,интересна е.
  Денес имаше?
   
 15. ilovenails

  ilovenails Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Серијава е прекрасна, ја даваат и на сител денес се емитуваше четвртата епизода. Јас ја гледам на Ултра од 23:30 и за можам да ги прераскажам епизодите на кратко, инаку продолжете да ја гледате ќе се случуваат многу возбудливи моменти :D
   
 16. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  На рекламите ја фаќам понекогаш ми се гледа за интересна ке почнам да ја гледам :)
   
  На ilovenails му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Во 10ч. ја даваат ?
   
 18. ilovenails

  ilovenails Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  да и на рекламите слушнав дека ќе се емитува и после летна љубов
   
 19. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Зашто сега ја најавија дека ќе ја има после новата серија (Летна љубов), а таа (нова серија) е после Дневник 2 ?! Го сменија терминот или што ? :^)
   
 20. ilovenails

  ilovenails Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  изгледа го смениле терминот..ама не сум сигурна