1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аква Парк - Пробиштип

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Zumbula, 21 август 2011.

  1. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Има некој што во скоро време бил таму? Го отворија воопшто оваа сезона? Потсреден е малку?
     
  2. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    Јас бев претходната година и тогаш многу се разочарав.Како го рекламираа по интернет,мислам којзнае што ќе биде ова.Кога отидовме,што да видам.Целиот аквапарк беше голем колку 2-3 олимписки :o И ајде,се сместивме на лежалките се тоа,малце во базенот (не е мал) и ќе одиме на тобоганите.Таму јас очекувам гума за пуштање да ми дадат (зашто така беше во Турција,со гуми,па мислам и тука така) и они ми викаат не не,без гуми.И добро,јас се пуштам грбот ЛОМ ми беше.Црвенило целиот,појма немате како се изрендав.Имаше 6 тобогани,од кои само 3 работеа.Лејзи ривер и уште едно (му го заборавив името) не работеа исто.Кафичот среден беше,ама ресторанот |( Само ѕидовии и еден како шанк и толку.Ниту дограден,ниту ништо.И имаше мало делче за децата,топоганчиња мали,како лизгалки и такви работи.Па добро бе,мајку му стара,нека го доградат па после нека го отворат,не...А да не здорам дека платформата кајшто се чекаше ред за тооган се клатеше :o Дури за да стигнеш до некои тобогани низ кал се одеше.Абе просто не дека не беше убав,туку не беше дограден.Кога ќе стават гуми,ресторанот кога ќе го дотераат,сите топогани и лејзи риврот коа ќе ги пуштат СУПЕР ќе биде ;)
     
  3. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Брза кучка слепи кучиња раѓа ..
     
  4. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Па добро, може сакале да соберат пари за да го доградат останатиот дел. Сепак тоа е скапа инвестиција. Не дека ги оправдувам, сепак можеле да кажат каква е состојбата и да имаат промотивни цени од тие причини.
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    искрено кого и да чујам сите разочарани.... :|
    а велат и надувани цени
     
  6. An.N

    An.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    14
    Јас бев пред некој ден. Можеби не е како на сликите, но сепак за разлика од лани сите базенти се во функција и имаше доста луѓе. Исто така и картата е намалена:

    од 0 до 3 години - бесплатно

    од 3 до 14 години - 200 денари

    од 14+ 250 денари

    Што знам мислам дека вреди да се посети. :)
     
  7. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ова се веќе нормални цени
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Овие цени беа бидејќи не им работеле брановите поради проблем со струја, инаку се 500денари за возрасни и 400 за помалите.
     
  9. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    :o :o :o
    Па тогаш нормално е дека ќе се жалат луѓето. Нема никаква логика. Тоа се преголеми суми за буџетот на луѓето што живеат во околината, а оние што живеат подалеку (пр. Скопје), кога ќе додадат пари за бензин и ручек, ќе им испадне како цел викенд во туристичко место. :fubar:
     
    На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    аман бре 500ден за еден за базениии :o
    па од Гевгелија до Грција за 500ден одиш и се бањаш на море цел ден :^)
     
  11. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Би сакала да го посетам... Ама некако многу скапи цените биле, ако е како шо кажвате овде :o
    За 600 денари е патот од Битола до Паралиа, барем в море се капиш :D
    Се' е скапо па кај нас |( Охрид џоа Крф стана
     
  12. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Како е опремен сега исто како лани ли, донеле ли заштитни гуми за тобогните или пак исто?
     
  13. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Еве се гледа од сликата, донеле и гуми :D Инаку во споилер ќе ја ставам нивната страна на фејсбук, сликата е превземена од таму, па видете сами.

    http://www.facebook.com/pages/AQUA-PARK-Makedonija/196508220374910
     

    Прикачени фајлови:

    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  14. alf

    alf Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Машки
    Jas bev den pred pustanje na Akvaparkot vo Probistip po moja potreba i trebase da go vidam Akvaparkot i dve familii da odime vo nedelata.( Znaci svecenoto pustanje bese vo Sabota vo 2011).otidov tamu okolu 16h. i sto da vidam...!!!??? Majstorite gi lepea plockite vo bazenot so branovi. Dodusa bea pri kraj. Jas kolku sto znam treba 24h da pomine za lepakot da se fane a otvoranjeto e utre vo 10h. Drugi majstori gi zavaruvaa ogradite na toboganite( na gorniot sprat) a dr. gi bojadisuvaa ogradite( na dolniot sprat).Bagerot ja ramnese zemjata i jalovinata vo zadniot dvor i imase eden kup daski so klinci. Vnatre haos od luge ,rabotnici, menageri ,gazdi i ljubopitni kako mene. Go prasuvam glavniot gazda ke bide li ova gotovo do utre, a toj mi veli " Ke bide - SIGURNO". Bravo. Jas se voshituvam na takov entuzijazam i samouverenost AMA rabotite ne bea vo negova polza. Imase uste mn. raboti da se napravat a vremeto mn. kratko. otidov doma i na drugarot so kogo trebase da odime mu velam" jas mn. sakam da odam ama ovde nema uslovi nikakvi za da pomines ubavo. Mislam deka toa ke bide golemo razocaruvanje i moj predlog e da ne odime sega. mozebi ponatamu". I taka bidna. Ne otidovme i znam deka ne zgresivme. Sum bil na dva Aqva parkovi. Vo Solun i na Krf. Na Krf su bil dva pati kartata za vozrasni e 22e za deca 17e. Sega se postavuva prasanjeto deka kaj nas e mn. evtino. TOCNO. No za taa cena sto ti se nudi??? Ima luge koi sakaat da dadat i poveke pari ama da si pominat ubavo. A ova i bez pari da te pustat - ne vredi. Se nadevam deka ovaa godina e podobro napraveno i podobro uredeno. Ova ne go pisuvam da gi razocaram sopstvenicite na Akvaparkot tuku naprotiv da gi ohrabrime da go napravat Akvp. podobar. Mozebi ne kako golemite stranski ama barem priblizno da bide kako niv.Apeliram da ideme site i da dademe pridones. Ako ima posetiteli ke ima pari i ke ima investicii od tie gazdi za da go sredat i da go napravat Akvaparkot podobar. DA SE NADEVAME......
     
  15. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    250 за возрасни е картата. Јадењето и пиењето биле стварно скапи, една плескавица, помфрит и лепче-150 ден. Инаку било многу убаво, а ако некој е разочаран, тогаш сигурно нема да е разочаран од самиот аква парк, туку од цените.
     
  16. fashionbaby

    fashionbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    244
    јас во аква пракот бев 5 пати (2 пати лани и 3 пати ова лето).Според мене е добро,не е ништо посебно, но многу е ефтино и за тие 200 денари тоа е доволно.
    Лани не беше средено,но оваа година навистина се потрудија да го средат...
     
  17. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    јас бев тогаш кога Paul Van Dyk го затвараше фестивалот. Значи пред месец дена. Баш ми се допадна како се средени базените. Само што тогаш лошо беше времето и ладно ми беше да пливам. Ќе го посетам пак :D
     
    На redheaded му/ѝ се допаѓа ова.
  18. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Некој да не бил оваа година во Авка паркот ? колку што видов на страната 350 денари е картата ? Не сум грешка ? ако сум исправете ме . Па ме интересира ако некој бил оваа година да каже како е . :)
     
  19. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    ^^
    Да,да и јас баш прочитав на страната дека годинава цените се поскапени.
     
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    За разлика од тој во Несебар што сум бил, овој во Пробиштип е смешен. Два тобогана, базен, инка и тоа е. Наплаќаат 300 денари. (facepalm)(facepalm)