1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аква Парк Скопје

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 7 јануари 2013.

  1. puflataa

    puflataa Активен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    nema veze akva parkot so ova sho e na videovo, sosema e se razlichno
     
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Едно нешто не ми се свиѓа кај ова нашево чудо. Внатре не сум била, а не знам ни дали би одела зошто ми е страв колку е сето тоа сигурно и безбедно. Муабетот ми беше, се се гледа од надвор. Е тоа некако не ми поминува низ глава. А познавајќи го нашиов народ, ќе застанат ќе ѕиркаат, ќе свиркаат.
     
  3. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Јас мислам дека не е убав аква паркот во скопје.Каде што бев јас во Буграрија во аква паркот беше волшебно аква паркот се викаше Paradise ! Посетете ја странава да видите http://www.aquaparadise-bg.com/
    :wasntme: :wasntme: :wasntme: :wasntme:
     
  4. vetre

    vetre Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Еве ја мојата перспектива за аква паркот, зашто минатата година работев таму. Во принцип, кога ќе ја погледнеш големата слика се беше ок, и се помина ок сезона, иако имаше МНООООООООГУ од брајчата, посебно за бајрамот кога се истоварија 3 автобуси кои дојдоа на бесплатно бањање( да се разбереме немаа бесплатен влез, влезот беше платен ама не од нив туку некој ги частел), понекогаш се случуваше(особено недела) да има 1500 луѓе во аква паркот( иако нели е лимитиран на 1000) и уште 300 и кусур да чекаат на каса, се случуваше во тие гужви да нема гуми за сите и се чекаше ред од доле до горе на кулите за да се лизнеш на тобоганот и тоа се чекаше добри пола саат ако не и повеќе. Најголем проблем беше водата која беше чиста на почетокот ама после тоа почнаа да се појавуваат алги, песок, и што е најгрозно во базените се појавуваа некои како црвени црвчиња :puke: што после се испостави дека биле ларви од некој инсекти и се хранеле од алгите што растеле, како и да е водата на крајот беше ужасна и дури и ние не се осмелувавме да влеземе, а и од тие гумите на некои од колегите им искачаше црвенило, цели се исфрлаа кај што се допреле со гумата. Иаче околу безбедноста можам да кажам дека се е безбедно доколку се почитуваат и следат инструкциите кои ви ги дава спасителот што е на тобоганот, а не како браќата без гума се спуштаа на тобоганите за кои што требаше гума и доле излагаа со изрендани задници :lol: и да си имаше доктор кој ги санираше повредите(најчесто некои мали исекотини и одрани лакти и колена, течење крв од нос, исечени брадии усни итн...) така да во принцип безбедни се реквизитите ;) . И на крај оваа година по се изгледа на 15 мај ќе се отвара сезоната и се надевам пак ќе ме викнат
     
  5. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Овој Аква парк не е аква парк :lol:

    Не може да се спореди со странските waterland и Aqua park-овите.
    Сум посетила 5 аква паркови во различни држави ( Бугарија,Турција и Грција) и тие биле поим за нашиов ''аква парк''

    Никогаш не би отишла повторно,зашто е катастрофа невидена.
    Плус кој нормален гради аква парк на сред населено место :fubar: .Се знае дека се прават надвор од градот,али...
     
  6. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас бев минатото лето и ова лето пак планриам да одам. Само што сум од Куманово па цел ден бевме на сонце сакавме цел ден да го искористиме од отварањето па до крај и целата изгорев после :rofl: . Успеав да внесам и храна храната беше само во мојата ташна и ја ставив под пешкир кога проверуваа им кажав само пешкири се овде хахах. Таму храната е поскапа незнам зашто не дозволуваат да внесеме грицки барем или сок. Се на се беше ок само што немаше многу сенка а јас што не поднасам многу сонце изгорев. :$
     
  7. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Дали има фамилијарни попусти за картите и ако има како идат за колку лица колку пари?? :?:
     
  8. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Дали е пуштен аква паркот?
     
  9. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Да. :)
     
  10. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Вчера бев ,картата е 300 ден,ПРЕголема гужва,ретардирана раја ,скокаат се фрлаат кај со не треба обезбедување цело време се дере ,немаат гуми да ти дадат за топоганот па дојде и до карање меѓу луѓе ,организација НИКАКВА,лани беше подобро организирано мислам,...скапо и никогашвеќе нема да отидам
     
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Секогаш е така во недела или неработен ден, за жал. И лани беше истото...
     
  12. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    И лани за Бајрам се погодив таму,исто гужва ама имасе гуми барем за сите....ова сега тепачка за гуми,не знам колку му е капацитет да прими ама ова имасе и повеќе од дозволеното ,по тревата беа исполегнати,и водата ужас,се надевам немам закацено некоја инфекција
     
  13. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    А како е обичен (работен) ден на аква паркот има ли многу гужва, чисто ли е, се доплаќа ли за топоганите? Планирам да отидам во понеделник па да си знам што ме очекува да не се изненадам. :D
     
  14. Angel103

    Angel103 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    На која дата отвара аква паркот оваа година знаете?
     
    На Aleksandar441 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ladydy13

    ladydy13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2019
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    445
    Пол:
    Женски
    Дали аква паркот е отворен?
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Гнаса е аква-паркот во Скопје.
    Еднаш бев и уште еднаш-никогаш.
     
    На ladydy13 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Скроз. Буквално пред многу години бев, кога се отвори, чиниш тоа.... течноста во базените е 40% урина.
    Покрај тоа просведочив луѓе како си се пуштаат по тренерки и слично.
    Катастрофа, ич не е убаво.
    Ако сакате Аква Парк, подобро до тој во Пробиштип отидете си, барем почисто е.
    Иако ние во земјава немаме некој онака воодушевувачки Аква Парк.
     
    На Istata od vcera, ladydy13 и WildMk им се допаѓа ова.
  18. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.773
    Допаѓања:
    12.887
    И овој кај Палас е добар само нормални луѓе да одат. Како камикази скокаат во мрзливата река, трчаат се бутаат. Баш и малиот сакав да го носам годинава ама кога ми текна без него пред 2 години како беше, не вреди ни да плукнеш таму.
     
    На Волкот му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.829
    Допаѓања:
    10.474
    Пол:
    Машки
    Не сум бил во тој во Пробиштип, но во споредба со оној во Солун(Waterland) нема допирна точка.

    Се разочарав од тоа колку лошо се одржува, иако е прилично понов. Ем шо нема многу активности(тобогани, базени и сл) па и некои не се во функција. Според тоа, за цената баш и не вреди, но највеќе ме изнервира однесувањето на вработените почнувајќи од таа шо беше вработена на билетарата па се до спасувачите и оние кај шо се продава храна. Делот за храна едвај работеше, малку чудно за аква парк каде шо не можеш да внесуваш храна од надвор.

    Се на се, не би пак.
     
  20. Irreplaceablee

    Irreplaceablee Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2016
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    10.378
    Пол:
    Женски
    јас бев во тој во пробиштип летото пред коронава и тоа беше хорор филм. Базените беа тиња, зелени, гнасни, матни, целата вода имаше како љупешки од нешто бело, не можам да опишам со зборови колку беше гнасно, јас не се осмелив да влезам во вода. Дечко ми запна да се спушти на тобоганите и ради тоа што немаше многу луѓе беа исклучени па мораше да го викнеш шанкерот да дојде и да ти го пушти тобоганот за да се спуштиш. Си отидовме за пола саат и никад не ни помисливме да отидеме пак. Ужас е мал збор