1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Акни на градите

Дискусија во 'Тело' започната од kukli4ka2, 16 октомври 2010.

 1. kukli4ka2

  kukli4ka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  21
  Najprvo da ve pozdravam, jas sum nova na ovoj forum.
  Me interesira dali vie devojki imate problemi so akni na gradite, kako se spravuvate so ovoj problem. Mene mi se pravi po nekoe mozolce. Cekam vasi iskustva i soveti sto kako so ovoj problem.

  [mod-kirilica:2nx2h2ta][/mod-kirilica:2nx2h2ta]
   
 2. drugar

  drugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  17
  Akni na gradite

  И мене ми се случува во пмс да ми излезе по некое мозолце на горниот дел од градите, им ставам лосион за акни истот што го користам за лице па поинуваат
   
 3. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  115
  Akni na gradite

  Незнам дали мислиш на акни кај деколтето?! Ако е така и јас исто со лосин за лице, сапунче,ракија или што и да е што ги суши акните користам.
  А конкретно за акни на градите ми се нема појавено. Но, доколку се работи за класична акна, повторно овие методи на отстранување ти се од корист ;)
   
  На Noraa99 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.472
  Девојки ај хелп ве молам. Значи не се работи за стандард акна НАД гради. Туку беше како акна а сега е затворено набабрено кругче (не знам како да го кажам) и си стои и нема абер да се тргне веќе со месеци. А лето е :( Некако логично би било да го изгорам со азот ( а и тоа мислам искрено), но ако имате нешто ефикасно и препорачливо ве молам помогнете ми. :*
   
 5. Shaila

  Shaila Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  56
  Јас го имам тој проблем,се намачкав на мене буквално се,али нишо не ми помогна.Едни се губат,други излегуваат.Сеа почнав да си ги сончам па се надевам колку толку ке се исушат.А и набрзо планирам да посетам некој добар Дерматолог во прилеп, женско , во државна болница работела , па ке видиме :)
   
 6. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  и мене така и искачаат на градите а исто така и на грбот ги мачкам со течна пудра и еуцерин :)
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Ми излегуваат акни кога е топло. Ама не е страшно. Ситни се и не се воспалени.