1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Акни на грбот

Дискусија во 'Тело' започната од milena-21, 25 ноември 2009.

  1. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу задоволна од лосионите на Афродита. Моментално ги користам Jojoba и red grapes и преубави ми се.
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Девојки многу долго имам огромен проблем со акни и митесери на грбот. После толку долго време заприметив последниов месец дека кога се мачкам со лосион за акни памукчето е црно, од нечистотија. Единствено 2-3 часа после капење не се прави такво црнило , а постојано го има. Немам испитано хормони до сега , али последниве 6-7 години јадам у изобилство мрсна и штетна храна постојано, овошје и зеленчук многу ретко. Сестра ми ми вика дека цел проблем ми е од исхраната. До сега сум била у државна и др Старова, ефект моментален. Извинете за долгиов пост. Мислење барам дали да испитувам хормони , или да продолжам со терапијата од дерматологот. Станува збор за големи и длабоки акни. А имам све пробано од сапуни , до гелови и лоисони. Извинете за долгиот пост. :sun:
     
    На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. barbiegirl01

    barbiegirl01 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2021
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    По некоја во темиве а можеби и во оваа имав прочитано дека никако не требало лосиони/креми на грб но не можам да го најдам мислењето, пред скоро време почнав да го користам гелот за туширање на bereza siberica и тоникот од истата линија смирени ми се акните но сепак уште имам по некоја. Според вас што мислите дали е неопходна хидратацијата? И да ми препорачате некој лосион за тело затоа што и на рацете и на гради имав акни :sweat:
     
    На MayDiamonds и Kjara15 им се допаѓа ова.
  4. _Monroe

    _Monroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2021
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    657
    Пол:
    Женски
    Јас го имав овој проблем и очајна бев на грбот и деколтето почнаа да ми излегуваат големи и многу болни акни до степен да не можам да лежам на грб, ги решив акните инстантно со маслото на True Alchemy AHA BHA,маслото всушност има алфа и бета хидроксилни киселини и салицилинска киселина што прават ексфолијација на кожата т.е. отстранување на мртвите кретки и маснотијата.
    Мене после 1-2 измивање ми се исушија акните, веќе го користам 2-3 недели и деколтето и грбот ми се стакло чисти ама буквално стакло, го земав околу 450 ден од ДМ го има и во Белина некои 40-50 ден поскапо.
     
    На Ugly Duckling, Kjara15 и Srckata28 им се допаѓа ова.
  5. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    4.137
    Пол:
    Женски
    Девојки мој совет е да си проверите хормони и ако се е во ред да почнете со козметика. Јас уште што ли не испробав и ништо не ми помогна додека не ги средив хормоните и грбот сам магично ми се исчисти.
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Besmrten

    Besmrten Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    616
    Пол:
    Машки
    Краток update
    Сакам да додадам дека сепак, по некое време повторно почна да ми се појавува по некоја акна на рамењата, па наместо да го оставам гелот да постои веднаш го измивам и после прскам од спрејот со цинк на Novaexpert и сега не ми излегуваат нови акни. Кожата на грбот ми е стабилна.
     
  7. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Дали некој друг го проба маслото на true alchemy да сподели искуство?
     
  8. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    Јас имам на грб, врат и ретко на лице. Си знам дека е хормонски и дека е за џабе секој продукт.
     

    Прикачени фајлови:

  9. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Дали некоја знае зашо не можам да го најдам никаде гелот за туширање на натура сиберика зелениот? Цело скопје го превртев. ;(;(
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Во Белина провери?
     
  11. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Не ми текна, али на страната уклучив пишува coming soon... и таму го нема значи :(
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ќе го добијат наскоро,можеш и на инста да им пишеш дали за брзо ќе го добијат или пак да ти понудат замена за него.
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SIMPai

    SIMPai Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2021
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали знаете како можам да ги излечам акните кои ми се околу задникот? До сега никогаш не сум имала ни бубуличка на лицето а наеднаш ми се појавија над бутовите и не знам како да ги тргнам тие лузнички. Пробував и со кокосово и со маст од невен со кои успеав малце да ги смалам но уште ги има.
     
  14. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    12.852
    Пол:
    Женски
    Конечно најдов ваква тема. Јас долго време го имам овој проблем со акните на грбот и никако да успеам да ги извадам. Конечно најдов разговор на ваква тема, никој во мојата околина нема да ми каже кој препарат можам да го користам точно за тоа само ми викаат на хируршка операција ама не прифаќам преку такви чуда. Сакам да е природно тоа решено со некоја природна состојка или некој препарат за тоа корисен што е. Па сега најдов нешто што можеби е корисно за тоа и да ми кажете дали сте го користеле и дали ги отстранува акните на грбот. Тоа нели се вика висок крвен притисок или се лажам ?
    just-revox-bild4.jpg
    За ова прашувам, не сум сигурна дали да го пробам да не направам некоја катастрофа или грешка на грбот. Дали го имате користено?
     
  15. Peanut Butter

    Peanut Butter Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2021
    Пораки:
    1.929
    Допаѓања:
    17.497
    Пол:
    Женски
    Пробај со Хидроген 3%, безбеден е комплетно, секој ден после туширање ставај и не миј, ќе ги снема.
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    Кажете ми некој добар производ за акни на грбот - за ќерка ми 10ипол години има , премногу акни има на грбот :( знам дека е поради возраата хормони и итн ама нешто барем да се смират.
    Се мислам помеѓу овие производи и дали некој има пробано нешто од ова и да помогнало

    Lush fresh farmacy сапун
    Lush grease lighting третман
    Clinique anti blemish solutions сет против акни
    Некој производ од La roche posay што може на грб да се користи
    Natura siberica bereza гелот за туширање
     
  17. Reina.Gitana

    Reina.Gitana Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2020
    Пораки:
    1.794
    Допаѓања:
    19.152
    Пол:
    Женски
    Bereza Siberica гелот за туширање во комбинација со спрејот со цинк од Novexpert. Порано кога имав јас видов придобивки и од сончање на грбот на лето.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски

    Фала ти. Само тој спреј од Novexpert не можам да го најдам овде во Грција...
     
  19. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Драга јас ќе ти помогнам (барем ќе дадам сѐ од себе да ти помогнам). Најнапред нема потреба од хируршка интервенција не знам кој ти кажал такво нешто. Хидроген исто така нема потреба. Прати ми слика преку приватна порака и објасни ми колку време ги имаш, дали се појавиле откако нешто имаш променето во исхрана или нега и со што ја миеш кожата. Откако ќе ги знам причините лесно ќе најдеме решение.
     
  20. Bojan321

    Bojan321 Нов член

    Се зачлени на:
    28 декември 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво, дали некој од вас бил кај Стојка од чаир на масажа со биоенергија, имам проблеми на пршлените со 1 и 5 пршлен и имам многу болка, пред неколку месеци бев на физикална терапија приватно но пак ми почнаа болките, ако знае некој кај стојка дали некој бил кај нејзе дали помага