Ако животот е игра, кои се правилата?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од awee, 3 февруари 2012.

 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Животот е игра без правила!! :)
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Животот е игра без правила...
   
 3. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  Секој си ги одредува сам правилата...
   
 4. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  ДА СЕ НАУЧАТ ПРАВИЛАТА МОЖЕБИ НЕ ВО ЦЕЛОСТ И ЌЕ МОЖЕ БАРЕМ ЕДНАШ ДА ИЗВИКАМЕ

  ДЕНЕС ЌЕ ИГРАМ ПО СВОЈТЕ ПРАВИЛА :*
   
 5. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Ако мојот живот е игра, јас ги одредувам правилата, а правилата се поставени да се почитуваат и да се прекршуваат
   
 6. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.876
  Допаѓања:
  26.407
  Пол:
  Женски
  Прво правило: "Не постојат правила".
   
 7. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.760
  Јас па мислев дека само татко ми е оној што вели дека животот е игра и мора да се оди по правилата
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.421
  Пол:
  Женски
  Правилата секој сам си ги одредува. Правилата во мојот и во нечиј живот не се исти. Кај некој друг можеби и нема правила. Јас досега имам 3 правила.
  1. Заеби ги пред да те заебат.
  2. Ќе бидеш среќен за инает на другите.
  3. Тетоважа никогаш не се посветува на личност.
  И да, правилата доаѓаат со искуството, барем кај мене.
   
 9. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.542
  Допаѓања:
  43.410
  Пол:
  Женски
  Ако е игра и ако постојат правила... тогаш правилата се да постапуваш ти како што сакаш . Тоа е најправилно :angel:
   
 10. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.780
  Допаѓања:
  194.235
  Пол:
  Женски
  Правилата на животот се во трпението и борбата на самиот човек.
  Што повеќе се бориме, сме силни и без страв, со многу упорност во нештата што ги посакуваме за подобар живот и бидеме трпеливи кон нашите цели и ставови тоа повеќе успеваме и победуваме.
  Животот е еднаков на борба а од нас зависи дали ќе бидеме победници или губитници.
   
 11. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.462
  Пол:
  Женски
  Правилата на животот се: ако несакаш да завршиш во лудница, не си ставај се на душа, на сите крајот им е ист.
  Нема победници,нема поразени...само поиздржливи ....
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.049
  Пол:
  Женски
  Нема правила во животот, а играта се состои од тоа да бидеш спремен и подготвен за сите изненадувања кои ќе ти ги приреди :party:
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.083
  Пол:
  Женски
  Grabi napred, gazi... i taka :hai:
   
 14. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.314
  Допаѓања:
  8.814
  Пол:
  Женски
  Јас имам само едно правило: биди човек.

  Секој мора да се бори за себеси, ама не по цена на другите. Никогаш нема да згазам преку некого за да успеам. Не само професионално, туку и во меѓусебните односи. Искрена сум и повеќе од што треба, ама барем не сум наштетила некому, барем не намерно. Иако најчесто тоа не се цени, јас сум горда на себеси што си се држам до тој став.
   
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.741
  Допаѓања:
  110.622
  Мислам дека правилото е баш како во Игрите на гладните: преживеј. И нормално, сите преживуваме, но сите си го правиме животот поубав или полош и сами сме виновни за правецот во кој ќе го водиме животот. Порано, добро се сеќавам, во повеќе книги беше прикажан како ние да сме патник па патуваме и се наоѓаме на раскрсница. Или како театарска претстава каде актерот излегува на сцена, ја глуми својата точка и потоа заминува од сцената. Така гледам и на животот, веројатно и потсвесно ради овие работи кои ги читав порано. Мислам дека секој човек е посебен и остава некаков белег и мислам дека би било прекрасно доколку сите си го направиме животот најубав и заминиме од сцената со насмевка на лицето и со задоволна публика (поколение).
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.818
  Пол:
  Женски
  Nema nikakvi pravila,sekoj igra kako sto saka,znae i umee,nekoj na krajot e covek a nekoj krvopiec,rabotata e sekoj kako se snajde,ili ke gazish se pred sebe,ili ke te gazat,edno mora :D zivot jebiga
   
  На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.283
  Ако животот е игра, кои се правилата?
  Pravilata na sah.
  Pr: jas dve polinja napred, toj dve polinja nazad ili zavisi koja figura ja igra. Vo sekoj slucaj zaobikolime, nepriogaj strasno blisku da ne padnam vo iskusenie.