1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Актерите некогаш и сега

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од pink4ever, 25 декември 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.633
  Пол:
  Женски
  Sarah Jessica Parker
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Angelina jolie
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Eva Longoria
  [​IMG]
  Hilary Duff
  [​IMG]
   
 3. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Brad Pitt
  [​IMG][​IMG]
  Johnny Depp
  [​IMG][​IMG]
  Leonardo DiCaprio
  [​IMG][​IMG]
  Arnold Schwarzenegger
  [​IMG]
  Dakota Fanning
  [​IMG][​IMG]
  Christina Ricci
  [​IMG][​IMG]
  Vanessa Hudgens
  [​IMG]
   
  На elimkd и TS-310 им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.379
  Допаѓања:
  63.454
  Пол:
  Женски
  Може ли освен ставање на слики и да се прокоментира нешто на темава? Нема некоја поента вака...
   
 5. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
 6. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Macaulay Culkin

  [​IMG]
  [​IMG]

  Elijah Wood

  [​IMG] [​IMG]

  Коментар за момциве - биле послатки како мали. :rofl: :P
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Од мене еден предлог - да се преименува во "Славните фаци некогаш и сега", да не се органичуваме само на актери, м?

  Jaleel White
  [​IMG]

  Mary Kate and Ashley Olsen
  [​IMG]

  Џорџ Клуни на првава слика ми личи на Владо Јаневски исто на млади години :D
  [​IMG]

  Gerard Butler
  [​IMG]

  Jennifer Garner
  [​IMG]
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Nicole Kidman
  [​IMG]
  Фризурата на првата слика ми е непребол, а во однос на ликот па и нема толку голема промена. :)

  Teri Hatcher
  [​IMG]
  Со своите четириесетина години сега е и поубава отколку на млади години.

  Haley Joel Osment
  [​IMG]
  Единствено нешто по кое го паметам малово е The Sixth Sense.

  Arnold Schwarzenegger
  [​IMG]
  Дали е потребно да се коментира? :wasntme:

  Catherine Zeta-Jones
  [​IMG]
  Касандра.

  Jennifer Aniston
  [​IMG]

  Matthew Fox
  [​IMG]

  Matt LeBlanc
  [​IMG]
  How You Doin? :wasntme:

  Не знам дали е до тоа што со славата доаѓаат и стилисти, пари, шминкери, фризери или пак навистина многу подобро изгледаат во поново време. Секоја чест на исклучоците. :)
   
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  И еве ја мојата омилена ( се надевам ќе дозволите пејачки да се ставаат )
  Аврил Лавињ!
   

  Прикачени фајлови:

  • guess.jpg
   guess.jpg
   Големина на фајлот:
   53 KB
   Прегледи:
   385
 10. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Како изгледа денес детето од Stuart Little
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Од Сам дома
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Од Наше Маало
  [​IMG]
  Како изгледа денес Пипи Долгиот Чорап
  [​IMG]
  [​IMG]

  Хероините од шпанските серии - некогаш и сега
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Млади бунтовници
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  многу интересна тема.
   

  Прикачени фајлови:

  • ј.jpg
   ј.jpg
   Големина на фајлот:
   37,4 KB
   Прегледи:
   330
  • ј1.jpg
   ј1.jpg
   Големина на фајлот:
   45,5 KB
   Прегледи:
   330
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   76,4 KB
   Прегледи:
   327
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   63,5 KB
   Прегледи:
   327
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Lindsay Lohan
  [​IMG]
  Demi Lovato
  [​IMG]
  Leonardo DiCaprio
  [​IMG]
  Angelina Jolie
  [​IMG]
  Tom Cruise
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  „Карате Кид“
  [​IMG][​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.712
  Пол:
  Женски
  Се сеќавате на оној филм “Палавковци” (Тhe little rascals) од деведесеттите ??? :) Колку само интересен беше за нас кои тогаш бевме во нашите детски години. Епа сигурно се прашувате што се случило со самите глумци.
  [​IMG]
  Па дечките пораснаа и еве ги :)

  Алфа Алфа тогаш
  [​IMG]
  Алфа Алфа денес
  [​IMG]
  Буквит тогаш
  [​IMG]
  Буквит денес
  [​IMG]
  Буч тогаш
  [​IMG]
  Буч денес
  [​IMG]
  Дарла тогаш
  [​IMG]
  Дарла денес
  [​IMG]
  Фроги тогаш
  [​IMG]
  Фроги денес
  [​IMG]
  Порки тогаш
  [​IMG]
  Порки денес
  [​IMG]
  Спанки тогаш
  [​IMG]
  Спанки денес
  [​IMG]
  Стими тогаш
  [​IMG]
  Стими денес
  [​IMG]
  Ух Хух тогаш
  [​IMG]
  Ух Хух денес
  [​IMG]
  Валдо тогаш
  [​IMG]
  Валдо денес
  [​IMG]
   
 15. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Ранду од Касандра
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  :rofl: :x Баш се слатки! :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.550
  Допаѓања:
  72.528
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Погодувате кој е? Не е тешко. Мојот омилен актер, Ashton Kutcher.

  [​IMG]

  Досега најмногу ми се допадна во улогата на Стив Џобс.

  [​IMG]

  Друг омилен актер ми е Johnny Depp.

  [​IMG]

  Kristen Stewart

  [​IMG]

  Mila Kunis

  [​IMG]

  Mary Kate & Ashley Olsen

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.792
  Допаѓања:
  47.721
  Пол:
  Женски
  Robert de Niro 7AB3AF2B-6A9C-492F-B995-BC970B7B1F83.jpeg толку згоден како млад
  DC787A8D-00BE-4767-9053-A65D630B7B8C.jpeg
  А грдо некако остаре