1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Актер во Македонија?

Дискусија во 'Канта' започната од Бјанка, 16 април 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Бјанка

  Бјанка Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво. :) Ме интересира како може неискусен човек да проба да се занимава со актерство во Македонија.Имам 20 години, не сум запишана на драмски факултет иако имам размислувано за тоа. Во Битола каде што живеам слабо слушам за аматерски драмски групи или било какви драмски групи кои примаат млади членови (не деца). Кастинзи има ретко и не знам колку е веројатно како неискусен да добиеш било каква улога. Единствено останува запишување на драмски факултет а тоа претставува целосно вложување во нешто за кое немам ни искуство кое не знам ни каде да го стекнам.
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.