Активен кислород и термална вода

Дискусија во 'Лице' започната од bubac, 12 ноември 2013.

 1. skin.aficionado

  skin.aficionado Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Активниот кислород е во ред да се користи во услови кога не можеш да измиеш лице, рецимо во кола си 15 саата и немаш друга опција за да се освежиш. А вака секојдневно нема зошто да се употребува. Ако имаш бактериски или фунгални акни и поради тоа сакаш да направиш дезинфекција со надеж дека ќе ги намалиш прво обрати се кај дерматолог, бидејќи има многу поефикасни, клинички испитани производи.
   
 2. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.977
  Допаѓања:
  37.458
  Активниов кислород нели пред некои 4-5 години беше 100 и нешто денари? Пред некое време бев со другарка и гледам 300.
  Го користев јас за пубертетски акни тогаш, бидејќи доста позитивни работи прочитав за него на форумов. Кај мене немаше ефект.
   
  На sorbet и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  7.153
  Пол:
  Женски
  Во аптека сега е 450.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  952
  Јас каде што живеам неможам ни да најдам, се што најдов се средства за чистење на домот... А баш сакав да пробам и јас.
  Јас користам термална вода за освежување, не очекувам да направи чудо, ама помага и при иритација и за егзема.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lejlamkd

  lejlamkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Od kade mozam da naracam aktiven kislorod za lice online ?
   
 6. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  5.007
  Активниот кислород, конкретно тој на вива стер е одличен за иритации на тело, дезинфекција на исекотини и раце кога не можеш да се измиеш, убоди од инсекти итн. Нешто како хидрогенот за дезинфекција.
  За лице има ефект само да го исуши :)
  Го нанесував после миење и на влажна кожа и на сува, со хидратантна крема потоа, џабе. Кожата сабајле се перуташе.
  Не видов ефект ни на смирување на моментални бубулички на лицето.
  Уште пострашна ми беше препораката на шишето за кожа со акни да се ставаат облоги неколку пати дневно, демек како шит маска.
  Има далеку помалку агресивни производи за проблематична кожа од овој. А за навлажнување е голема нула.
   
  На poppie, Elence93 и skin.aficionado им се допаѓа ова.
 7. Shaya

  Shaya Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  163
  Каде да најдам активен кислород на Viva Ster во Скопје? Два месеци барам, неуспешно :|
   
 8. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.072
  Допаѓања:
  19.292
  Пол:
  Женски
  Аман, бе... сите три ги има во ДМ во Топанско.
   
 9. Shaya

  Shaya Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  163
  Нејќам да звучам као да извољевам :D али Центар / Карпош дали забележал некој Вива стер активен кислород деновиве?
   
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.088
  Допаѓања:
  18.305
  Пол:
  Женски
  Javi im se na telefon ke ti kazat za da ne ides za dzabe
   
  На Shaya му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Дечки, активен кислород се користи наместо тоник?
   
 12. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  5.327
  Пол:
  Женски
  Да. Можеш да прснеш на туферче и да го избришеш лицето.
   
 13. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.663
  Допаѓања:
  1.119
  Не би рекла. Активниот кислород е многу агресивен и може да доведе до пресушување на лицето.

  @Minci13 имаше постирано многу добра објава на инстаграм за активниот кислород, ако можеш објави ја и тука да прочитаат. Верувам дека ќе биде од големо значење.
   
  На Emilija97mk и Minci13 им се допаѓа ова.
 14. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  2.281
  Пол:
  Женски
  Blagodaram sto me oznaci,ja spodeliv bidejki koga imav staveno svoe iskustvo so kislorodot me napadnaa deka e cudotvoren proizvod deka nema podobro nesto za koza itd.Mene licno ne mi odgovarase,no znam mnogu devojcinja koi ne mozat bez nego.Eve ja objavata :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Anie93, nmd2301, ana-sweet и 2 други им се допаѓа ова.
 15. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  4.647
  Пол:
  Женски
  Јас го користам на Viva Ster не секој ден но на 2-3 дена ( иако прво го користев секој ден) .
  Навистина е висока цената , јас користев други фирми пред 2-3 години од Србија го купував и таму е многу ефтин и познат .
  За акни дефинитивно неможе да ги излечи , но како што кажа една членка погоре кога си излезен надвор повеќе часови може да го носиме со себе за дезинфекција .
  Инаку за под пазуви после туширање го користам многу е добар и немам непријатни мириси, исто така после бричење го прскам и некое чешање при убов од инсект такви работи навистина ми помага.
  Исто така нешто што сакам да кажам е дека зимата го користев Viva Ster со алое вера во комбинација со ниацинамид чуда ми направи на кожата , сега земав со нане не ми е некако тоа тоа незнам зошто .
   
  На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marty 0102

  marty 0102 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Moze li iskustva za ovie proizvodi dali se dobri?
   

  Прикачени фајлови:

  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  3.589
  Активниот кислород за каква кожа се препорачува?
   
 18. Anod10

  Anod10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2017
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Активниот кислород не треба да се користи за нега на кожа, бифејќи е дезинфициенс.
   
  На Noemi, Minci13, poppie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  2.281
  Пол:
  Женски
  Se soglasuvam.
   
  На Noemi и Anod10 им се допаѓа ова.