1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Акции со купони

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 22 мај 2014.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Оваа тема, нека биде за сите акции кои ги има по маркетите преку собирањето на купони. Овде можеме да ги споделиме своите искуства.
  Еве моментално си купив од Веро од Bratstvo Ohrid тенџериња 2, големата тава со капак, и една мала за печење. Од искуство на мајка ми и други блиски сите ми велат дека век немале.


  Моментално во Веро има пешкири/фротирки на акција.
  Во Рамстор: куфери.
   
  На nene88 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  21.325
  Пол:
  Женски
  Сноу темава како за мене. Последнава година немаше купончиња кои не ги собирав. Кујната си ја опремив така :)
  Последно од веро земав три големини од тенџерињата братство, но морам да ти кажам ни братство не е тоа што беше, не се толку квалитетни како порано.
  Од рамстор земав две дупли постелнини. Уште не сум почнала да ги користам, па незнам да кажам квалитет.
  сега се мислам дали да собирам за пешкирите во веро, незнам дали се добри.

  Една работа многу ме нервира, и секогаш се повторува. Собирај собирај купони и на крај нема дел од производите, па ќе добиеме, па прашувајте. И тогаш јас парам парче се правам со шефовите :lol:
  Едно време во Тинекс знаеа да го сменат производот. Пример даваат еден вид на чаши, и оп следна тура друга форма, па ти немежеш комплет да направиш.
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  ^ Постелнините не ги земав, не ми се допаѓаше материјалот на рака, иако имав собрано за едно 3/4 постелнини.
  Во Тинекс порано даваа многу поубави работи отколку сега.
  Жал ми е во рамстор кога даваа Делимано лажици,вилушки...што не собрав.
  Инаку за пешкирите сега во Веро не сум заинтересирана, освен за големите фупли фротирки....ама ако најдам на лила/евентуално на плаво.

  Инаку од Веро на акција кога беше Дормео, го имаме ќебето-жапче мн ни се погоди. Ги сакав и 2те ламби...ама кога отидов - не беше таа како на флаерот.
   
 4. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  лелеее, колку бев опседната со акцијата за Бормиоли чинии во тинекс... Сега со поениве од т-мобиле ич не ми се погодени. Куфериве од Рамстор се мислам дали да ги собирам.
   
 5. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  836
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  kakva e akcijata so kuferi vo ramstor? Bas mi treba kufer:)
   
 6. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  21.325
  Пол:
  Женски
  Најново, од Веро со купончиња земав прекривки и пешкири на ФРОТИРКА.
  Одма ги исправ и ставив во употреба :) и многу ми се погодени. Ќе си земам уште.
   
 7. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Женски
  И јас редовно си собирам купони од маркетиве ;) Досега имам земено постелнина, тањири, комплети прибор за јадење, тави, сега собирам за куфери...
   
 8. saraaaa12

  saraaaa12 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  најново е во лукоил бензиските пумпи за секој износ над 1000 добивате купон и има доста ефтини работи како за на одмор(патен фриждер,патна пегла за облека и сл)
   
  На MIA-SK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Domakica

  Domakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Дали некој го има земено бокалот за филтрирање на вода од Лукоил?
   
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.011
  Допаѓања:
  309.923
  Пол:
  Женски
  И мене ме занима истото и јас го сакам.
  Инаку со купони имам земено мн раб и сите со солиден квалитет:електрична скара,електрично гезве-за две мин кафето е готово,филџани,тава за палачинки -ич не лепи,куфер за ладење пијалоци...сега на ред ми се бокалот и пекачот за леб
   
 11. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Женски
  Каде можам да видам за купониве од Лукоил? На нивната веб-страна нема ништо, а ме интересира како функционираат: кои производи може да се земат со купони, дали се доплаќа, колку купони се потребни и слично. ФАЛА однапред!
   
 12. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  21.325
  Пол:
  Женски
  Има ли некој од рамстор со купончиња земено од производите од ТАЧ, како сте задоволни?
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Во Рамстор се на акција на делима тави, дигитална вага, сецко, смути мало, апаратче за мелење зачини, блендер, тава со капак, калапи за печење.

  А во Веро на Квин перници
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  3.609
  Сакам да прашам дали некој има вишок купони од Тинекс (да е од Скопје) за куфериве, a да не му требаат? :)) Ми требаат 10 до крај на неделава. Собрав 5, ама незнам што повеќе да земам кога ништо не ми треба :))
   
 15. Tamaa

  Tamaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  55
  Темава одамна не е посетена но, сд надевам некој ќе прочита. Купувам sleepy од Зегин, во насока на акцијата што им трае до 15 декември. Доколку некој се откаже од фискалните сметки, дали ќе сака да ми ги даде а е од Скопје. Ќе ми фалат околу 2000 денари.
  Доколку се откажам од собирање фискални, ќе ги понудам моите фискални исто на форумов.
  Благодарам