babylove овошни кашички

Аларм за Кобра 11..

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од K0ST0VA, 26 март 2012.

 1. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  58
  Мислам дека не сретнав ваква тема овде ама ако има слободно-канта. ;) :wasntme: Пишете што мислите за оваа серија и за лудостите кои ги прават двајцата полицајци на нивното "аутобанче". :lol: Кој партнер најдобро ви одговара со турчинот :lol: Кои случки ви се најинтересни....
   

  Прикачени фајлови:

 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Eдно 100 години ја даваат серијава кај нас, ама секоја година се нови сезони.
   
 3. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  58
  Аха и затоа ми се допаѓа.. :lol:
  Само една чиста информација за тие што сакаат да ја гледат (заборавив да напишам погоре.. :wasntme: ) серијатаја даваат на Телма во сабота и недела во 19:45 :)
   
 4. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Многу добра серија и дефинитивно повеќе ми иде во комбинација со згодниов младич.
  Тој другиот што почина не му прилегаше некако. Откачени се до немај каде :lol:
  Ја гледав на Нова ТВ ама ја укинаа па продолжив да си ја гледам на Телма :)
   
  На K0ST0VA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.709
  I like it. :up: :lol:
  Ја гледам од одамна и ептен ми е интересна. Глумците се супер, случките во серијата уште подобри. Чиста 10ка од мене, една од моите најнајомилени серии.
   
  На K0ST0VA му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Interesna e serijata 8) Германска е.
   
  На K0ST0VA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Ја гледам серијава со татко ми, ама јас повеќе заради Бен :* (ако се викаше така)
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Chelsea

  Chelsea Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  29
  Оууу, даа :D Ја гледам серијава уште од мноогу одамна, а и сега ја даваат на телма. Интересна е, многу. Многу добро направена, со ликовите...
  Бен :inlove:
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CriminalMinds

  CriminalMinds Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Една од најјаките серии досега шо ја имам гледано.Сите сезони ги имам гледано така-така некои епизоди по два пати, моментално си гледам на http://rtl-now.rtl.de/alarm-fuer-cobra- ... &season=14 тековната епизода шо е за оваа недела.Од сите партнери на Семир нај нај ми е Бен (Tom Beck) :inlove: , а чоеко башка и пејач е две во едно.Премногу го сакам!!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: .Омилена епизода дефинитивно Schattenmann, а воедно многу сум плачела ко ја гледав прв пат.Нека си продолжат како шо си почнаја овие Германците, имаат добар концепт, појќе на хуморот е свртено дејството отколку на злосторството.
   
 10. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Темава малце стара..ама не најдов ништо поново:lol:Имам прашање:Дали некој знае интернет сајт за гледање на серијава онлајн?
  фала однапред:):l:
   
 11. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  сајт не знам ако можеш гледај си ја на сител после вториот дневник
   
 12. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Фала ти за одговор,знам за на сител,само малку касно ја даваат:?:Ја гледам само еднаш до два пати неделно така,а порано ја даваа на телма преку ден,што убаво..:l:;(
   
 13. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  3.396
  Ајде пак да ја оживееме темава :lol:
  Ја гледа некој серијава? Мене ми е прејака и од сезона на сезона стануваат се подобри.
  Завчера си отиде Бен и мислев дека веќе нема да ми биде толку интересна ама и плавоокиов е ептен мангуп.
   
 14. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Ллелелле,омилена ми ее,ја гледам само во Петок дека инаку ми е ептен доцнаа,леле што ми кажа навистина го нема веќе мојот Бен???
   
 15. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.782
  Допаѓања:
  17.650
  Пол:
  Женски
  Се приjавувам како гледач на сериjaва. Единствен нешто што гледам на Сител. :D
  И новиот е добар само дури се навикнеме на него.
   
  На Ingvild му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  после ова втор пат се заљубив у Tom Beck
   
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  3.396
  Да, требаше да бира меѓу девојката што ја сака и партнерот, таква беше ситуацијата и си ја застрела девојката за да го спаси Семир. И она преживеа ама рече не сакам никогаш повеќе да донесам ваква одлука и као демек замина да биде пеач, нели свиреше претходно и се пријави на една аудиција. Па као го примија и отиде, го покажаа после на сцена, мини-концертче имаа и посвети песна за Семир, кажа као ја посветувам песнава на мојот најдобар пријател :rock:

  И мене серијава ми е единствено нешто што го гледам на Сител, не ни имаме некој голем избор.
  Германскиот го засакав ради нив, почнав и со учење на нови зборчиња :lol:
  Новиот преубави очи има :inlove: а и ќе се навикнеме, таква му е улогата, див како Бен, вчера два пати му го спаси животот на Семир и одма се оформи bromance меѓу нив што е доста карактеристично за филмовите од ваков тип :)
   
  На Olitomboy12, CrazyOne и joy1 им се допаѓа ова.
 18. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  мислам искрено дека никад нема да ги заборавам моментите помеѓу Семир и Бен,ме потсеќаат на баш она вистинско пријателство.... омилени ми беаа:inlove::inlove::inlove::inlove:
   
 19. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  3.396
  Епа во секоја ваква серија е тоа така... Семир и Бен, Стив и Дени од Hawaii 5.0, Сем и Кален, Дикс и Кензи од NCIS Los Angeles итн. итн. Да не се тие разговори и моменти меѓу партнерите серијата би била многу досадна, само бркање на криминалци и разрешување на убиства.
   
  На Dust и Olitomboy12 им се допаѓа ова.
 20. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  34
  Леле колку ми е криво што не е веќе Бен плус уште покриво ми е што не видов како си отиде на јутуб глеав нешто како да умре вистина или не(дај боже да не умрел)ве молам пишете што се случи и ако знаете која е таа епизода и плус гледав нешш као бен и семир се тепаат тоа сеа било или одамна како било баш ме интересира позз