1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аларм за Кобра 11..

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од K0ST0VA, 26 март 2012.

  1. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
    Мислам дека не сретнав ваква тема овде ама ако има слободно-канта. ;) :wasntme: Пишете што мислите за оваа серија и за лудостите кои ги прават двајцата полицајци на нивното "аутобанче". :lol: Кој партнер најдобро ви одговара со турчинот :lol: Кои случки ви се најинтересни....
     

    Прикачени фајлови:

  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Eдно 100 години ја даваат серијава кај нас, ама секоја година се нови сезони.
     
  3. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
    Аха и затоа ми се допаѓа.. :lol:
    Само една чиста информација за тие што сакаат да ја гледат (заборавив да напишам погоре.. :wasntme: ) серијатаја даваат на Телма во сабота и недела во 19:45 :)
     
  4. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Многу добра серија и дефинитивно повеќе ми иде во комбинација со згодниов младич.
    Тој другиот што почина не му прилегаше некако. Откачени се до немај каде :lol:
    Ја гледав на Нова ТВ ама ја укинаа па продолжив да си ја гледам на Телма :)
     
    На K0ST0VA му/ѝ се допаѓа ова.
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    I like it. :up: :lol:
    Ја гледам од одамна и ептен ми е интересна. Глумците се супер, случките во серијата уште подобри. Чиста 10ка од мене, една од моите најнајомилени серии.
     
    На K0ST0VA му/ѝ се допаѓа ова.
  6. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Interesna e serijata 8) Германска е.
     
    На K0ST0VA му/ѝ се допаѓа ова.
  7. selly.gomez

    selly.gomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    42
    Ја гледам серијава со татко ми, ама јас повеќе заради Бен :* (ако се викаше така)
     
    На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Chelsea

    Chelsea Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    29
    Оууу, даа :D Ја гледам серијава уште од мноогу одамна, а и сега ја даваат на телма. Интересна е, многу. Многу добро направена, со ликовите...
    Бен :inlove:
     
    На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
  9. CriminalMinds

    CriminalMinds Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Една од најјаките серии досега шо ја имам гледано.Сите сезони ги имам гледано така-така некои епизоди по два пати, моментално си гледам на http://rtl-now.rtl.de/alarm-fuer-cobra- ... &season=14 тековната епизода шо е за оваа недела.Од сите партнери на Семир нај нај ми е Бен (Tom Beck) :inlove: , а чоеко башка и пејач е две во едно.Премногу го сакам!!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: .Омилена епизода дефинитивно Schattenmann, а воедно многу сум плачела ко ја гледав прв пат.Нека си продолжат како шо си почнаја овие Германците, имаат добар концепт, појќе на хуморот е свртено дејството отколку на злосторството.
     
  10. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Темава малце стара..ама не најдов ништо поново:lol:Имам прашање:Дали некој знае интернет сајт за гледање на серијава онлајн?
    фала однапред:):l:
     
  11. Legadema

    Legadema Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    490
    Пол:
    Женски
    сајт не знам ако можеш гледај си ја на сител после вториот дневник
     
  12. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Фала ти за одговор,знам за на сител,само малку касно ја даваат:?:Ја гледам само еднаш до два пати неделно така,а порано ја даваа на телма преку ден,што убаво..:l:;(
     
  13. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Ајде пак да ја оживееме темава :lol:
    Ја гледа некој серијава? Мене ми е прејака и од сезона на сезона стануваат се подобри.
    Завчера си отиде Бен и мислев дека веќе нема да ми биде толку интересна ама и плавоокиов е ептен мангуп.
     
  14. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Ллелелле,омилена ми ее,ја гледам само во Петок дека инаку ми е ептен доцнаа,леле што ми кажа навистина го нема веќе мојот Бен???
     
  15. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    Се приjавувам како гледач на сериjaва. Единствен нешто што гледам на Сител. :D
    И новиот е добар само дури се навикнеме на него.
     
    На Ingvild му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    после ова втор пат се заљубив у Tom Beck
     
    На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Да, требаше да бира меѓу девојката што ја сака и партнерот, таква беше ситуацијата и си ја застрела девојката за да го спаси Семир. И она преживеа ама рече не сакам никогаш повеќе да донесам ваква одлука и као демек замина да биде пеач, нели свиреше претходно и се пријави на една аудиција. Па као го примија и отиде, го покажаа после на сцена, мини-концертче имаа и посвети песна за Семир, кажа као ја посветувам песнава на мојот најдобар пријател :rock:

    И мене серијава ми е единствено нешто што го гледам на Сител, не ни имаме некој голем избор.
    Германскиот го засакав ради нив, почнав и со учење на нови зборчиња :lol:
    Новиот преубави очи има :inlove: а и ќе се навикнеме, таква му е улогата, див како Бен, вчера два пати му го спаси животот на Семир и одма се оформи bromance меѓу нив што е доста карактеристично за филмовите од ваков тип :)
     
    На Olitomboy12, CrazyOne и joy1 им се допаѓа ова.
  18. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    мислам искрено дека никад нема да ги заборавам моментите помеѓу Семир и Бен,ме потсеќаат на баш она вистинско пријателство.... омилени ми беаа:inlove::inlove::inlove::inlove:
     
  19. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Епа во секоја ваква серија е тоа така... Семир и Бен, Стив и Дени од Hawaii 5.0, Сем и Кален, Дикс и Кензи од NCIS Los Angeles итн. итн. Да не се тие разговори и моменти меѓу партнерите серијата би била многу досадна, само бркање на криминалци и разрешување на убиства.
     
    На Dust и Olitomboy12 им се допаѓа ова.
  20. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Леле колку ми е криво што не е веќе Бен плус уште покриво ми е што не видов како си отиде на јутуб глеав нешто како да умре вистина или не(дај боже да не умрел)ве молам пишете што се случи и ако знаете која е таа епизода и плус гледав нешш као бен и семир се тепаат тоа сеа било или одамна како било баш ме интересира позз