1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Албанките и сексот

Дискусија во 'Канта' започната од 95marija95, 3 јануари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 95marija95

  95marija95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема не најдов ако има слободно бришетеја.
  Ме интересира како е кај албанките во сексот ..имам слушнато дека не смеат да имаат секс додека се мажат..ако знае некој повеќе за тоа нека пиши слободно :)
   
  На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.125
  Темава е преглупа.
   
  На Victorian, blackwave, Готичарка и 31 други им се допаѓа ова.
 3. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  А зошто те интересира воопшто? Да не водиш евиденција кој колку пати се плеснал и со кого?
  Индивидуално си е тоа, не се сите луѓе исти...
   
  На Cinderfakinrella, blackwave, Готичарка и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  55.710
  Пол:
  Женски
  А таман помислив дека поголема глупост немам прочитано. Ама ете, се појави тема со ваков наслов.
   
  На Victorian, Cinderfakinrella, Готичарка и 12 други им се допаѓа ова.
 5. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
 6. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Не сме сите исти да.
  Ама кај нив има некој обичај (валјда) дека невини треба да стапат во брак.
  Јас сум порасната со муслиманки и тоа го знам дека е така, дури не се ни бацени со никого а се по 20 години. И кај нас има такви, а има и некои растур што прават, па има и кај нив такви.
   
  На Cinderfakinrella и meckicka им се допаѓа ова.
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.042
  Пол:
  Женски
  Што читам во дваесет и први век
  IMG_4710.GIF
   
  На iloveyou29, Згодно Момче, Cinderfakinrella и 22 други им се допаѓа ова.
 8. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  47.971
  Пол:
  Женски
  Насловов е скроз дебилен чунки албанците кај нас се случај за испитување па ке праиме статистики мегу другото и за нивниот сексуален живот.

  Ако веке те интересира различната култура посоодветно би било да гласи Обичаите кај муслиманите, него ли конкретно дали некој смее или не смее полово да општи пред брак. Впрочем ако не се лажам и библијата "забранува" секс пред брак па не гледам тоа некој да го почитува или пак христијаните да се предмет на истражување.

  Глејте си во вашите гаки што се дешава а не на друг есап да му водите без разлика дали е муслиман или христијанин.
   
  На Victorian, MostSweetGirl, blackwave и 18 други им се допаѓа ова.
 9. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.429
  Пол:
  Женски
  Sto vi e cudno, seuste postojat vakvi tradicii kaj albancite.
  Mene voopsto ne mi e cudno prasanjevo.
  Ima albanki koi imaat odnosi pred brak, no eden del seuste ja pocituva taa tradicija.
  Znaci seuste postojat konzervativni stavovi kaj niv kako na primer deka zenata e za doma, zenata ne smee da odi na rabota, da nosi farmerki, da nosi bluzi po kratki rakavi, seuste postojat brak pomegju svekor i snaa, dever i snaa.....
  Na eden prijatel od tatko mi (albanec) , kerkata e mazena so svekorot bidejki nejziniot maz zagina vo soobrakajka, pa ja zema stariov. Mnogu go pravat toa za penzija itn.
  Ziveev 22 godini vo sredina so Albanci i znam deka postojat seuste vakvi raboti, iako se poretki za razlika od porano.
  Ednas slusav razgovr na eden eden albanec, toj izrazi stav deka e normalno da se zemat dever i snaa bidejki ne se vo krvno srodatvo i deka vo negovata familija seuste se praktikuva toa.
  Ke recete 21 vi vek, da i jas se cudam i sum zgrozena od setoa toa, no za zal postoi.
   
  На Cinderfakinrella, 95marija95, Purelove92 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  @95marija95 ако оваа тема толку многу те интересира тогаш треба на Google и на Wikipedia да бараш информации затоа што тука на форумот никој не може прецизно да ти одговори.И обиди се,ако веќе немаш другарки или,пак,познајнички Албанки,тогаш да запознаеш некои такви или,пак,можеш дури и некои постари познајници од оваа националност на скришно да седнете и да ги прашаш да поразговарате за оваа интимна и деликатна тема.И се согласувам со мислењата погоре дека треба пред се за тебе и за твојата интима да си гледаш,а не да им се замараш на другите луѓе што прават во нивниот живот и во нивната интима.
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.337
  Допаѓања:
  77.613
  Пол:
  Женски
  Помалку познати факти: сексот пред брак е грев и кај нив и кај нас. Разликата е во тоа што тие повеќе се држат до традицијата и верата за разлика од Македонките и ги сметаат за заостанати.
   
  На Згодно Момче, Victorian, 95marija95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Никој никого не смета за заостанат.
  Се е до воспитувањето од дома и одлуката за тоа што ќе му правиш на сопственото тело.

  Јас не сметам дека некој е заостанат што немал секс а е 20+ годишен... А не осудувам ни некој што се скинал на 15/6.
  Едноставно секој си знае сам како да си се понаша со сопственото тело, и затоа темава е дебилна :)
   
  На Victorian, blackwave, Rose96 и 8 други им се допаѓа ова.
 13. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.700
  Допаѓања:
  9.649
  Пол:
  Женски
  Работев у хотел и можам слободно да кажам дека и албанки ист начин живеат како и нашите. Си доаѓаат со други типци, мажи, дури и тие самите некои беа постари и сл.
  Така да, нека не ве лаже некој дека они (муслиманите) многу строго се држат и дека се попоштени од нашите. ;)
   
  На Nalutena1, Victorian, Cinderfakinrella и 4 други им се допаѓа ова.
 14. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.091
  Пол:
  Женски
  Девојко гледај си за себе,не за другите.А ако толку те интересира за нив прашај ги чичко Гугл или тетка Википедија.:lol::lol::lol: Дури ни тие нема да ти одговорат. :rock::rock::rock:
   
 15. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  7.943
  Пол:
  Женски
  Gi chekam Sasho1992 i Artista na temava, oni se opsednati so nevinost.
   
  На srcence1607, Victorian, Згодно Момче и 16 други им се допаѓа ова.
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.075
  Допаѓања:
  17.225
  Пол:
  Женски
  Аууу што читам, значи секој си прави како му одговора и секоја жена е од крв и месо,без разлика дали е Албанка,, Македонка или било од која држава или вероисповед, значи сите сме исти, сексот е интимна ствар и природна потреба. Секоја жена си знае со кој маж ќе биде и со колку? дали еден/два/три нема врска. Зависи до жената и до умот на жената!! И до тоа колку си се цени самата таа.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.909
  Допаѓања:
  36.855
  Јој, кукууу нонеееее... (facepalm)
   
  На Victorian, blackwave, Rose96 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.909
  Допаѓања:
  36.855
  Ти го забораив никот како ти беше, за да те тагнам у форумџии кои ми оставиле впечаток пред месец дена . Sorry...
   
 19. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Ајде срце не се срами... Со колку си била?

  Ама диши нормално ова мрда многу лево десно...
  Смири се сонце и зборувај, дали сум ти прв?

  [​IMG]
   
  На Victorian, Anon, Cinderfakinrella и 17 други им се допаѓа ова.
 20. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  Верувам кај секоја жена е различно без разлика на националноста или верата. Ве советувам да престанете да користите генерализации, ќе останете мали во умот да си знаете.
   
  На Victorian, Mishela, Bender Rodriguez и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.