1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Албанска музика

Дискусија во 'Музика' започната од deliza, 27 јуни 2012.

 1. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  11.987
  Поттикната сум да ја отварам оваа тема, за албанската музика, пошто видов дека на темата која што е отворена само за Туна се збори и за други албански пеачи. Тогаш, зошто да не подискутираме тука на оваа тема пошироко за нивната музика, за пеачите, дали може имате некоја омилена песна..Што мислите за нивните спотови, за нивниот стајлинг итн.

  Како за почеток, ќе постирам јас некои песни, кои мене ми се така меѓу најомилените :

  (GENTA ISMAJLI & DJ DALOOL – GUXIMI)

  http://www.youtube.com/watch?v=5sQRSZa7W98

  (GENTA ISMAJLI – SHKUNE TUNE )

  http://www.youtube.com/watch?v=qR_OBXk1SdI

  (Dafina Zeqiri ft. Ledri Vula – Tonight) – најновата песна на Dafina

  http://www.youtube.com/watch?v=C7I0Y-kmHlA

  (Tuna - I Asaj)

  http://www.youtube.com/watch?v=D3xCOodYsvs&feature=related

  (Argjentina Ramosaj - Si Shiu)

  http://www.youtube.com/watch?v=_5Ln88FVJQM&feature=related
   
  На Mrs.Cuper му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Добра тема морам да признаам :lol: Слушам понекогаш албанска музика, секако нивната забавна музика, не фолкот, и може да се каже дека имаат прилично доста добри песни. Едни од подобрите песни според мене им се

  http://www.youtube.com/watch?v=JB1hF8yEgI4
  http://www.youtube.com/watch?v=2ie3vi11DlA
  http://www.youtube.com/watch?v=jQH0AKgtepY
  http://www.youtube.com/watch?v=r0Eu3FM26gM
  http://www.youtube.com/watch?v=Pa_U2Wt-w-I
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  :D Cте отвориле тема а? Aуу јас сите пејачи им ги знам, гента, Aделина, занфина, Aрта, Eрмал, шпат,Aурела,Cони Mалај, леонора, Hора истрефи...Hа Eра тв многу ги гледав :) веќе не ја фаќам, ама затоа тука е јутуб
  Eлвана ми е број 1

  http://www.youtube.com/watch?v=DibMsF97B1s

  па гента

  http://www.youtube.com/watch?v=fzVrzD7i3Ko

  Hора

  http://www.youtube.com/watch?v=dSymsNGLrhw

  итн итн, имаат многу добра музика тоа е факт :)
   
  На Arjanit2021 и lealealea им се допаѓа ова.
 5. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Не слушам албанска музика :)
   
  На Shalitra, Arjanit2021 и Vik'Toriah им се допаѓа ова.
 6. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  11.987
  Од Леонора мене ми се допаѓа и оваа песна

  http://www.youtube.com/watch?v=mIoA0YriiLI

  Од Леонора Јакупи пак ми се допаѓа оваа балада.

  http://www.youtube.com/watch?v=ssgFQwN9 ... re=related
   
 7. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Ми се допаѓаат неколку песни, најмногу од Туна, оваа со која ме зарази ЛилБејб ми е супер, не поминува ден да не ја слушнам неколкупати (иако "раперот" ми е троа малку сељак... троа повеќе, ама нема везе) песната има супер модерен рнб звук.
  http://www.youtube.com/watch?v=d5xZK6lGy1M

  На Туна се исто супер Pse Jo, I asaj.

  Од Нора Истрефи оваа ми е омилена. Ептен е за тресење кукови.
  http://www.youtube.com/watch?v=qzknXgqS5Qw

  Леонора Пољоска има супер вокал, а оваа ни беше хитче на времето од Блеона, девојката изгледа бомбастично.
  http://www.youtube.com/watch?v=YpQiW-yJD2Q
   
  На LilBaby и WomanInRed им се допаѓа ова.
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
 10. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  Ауууу оваа Арта не ја можам.. никогаш не сум ја сакала, ептен голема сељанка :puke:
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  да, ни мене не ми се свиѓа, ама има убави песни, тоа не можам да и замерам :) :)
  Oд гента старите песни многу ми се свиѓаат

  A од новите таа
  GUXIMI
  Eптен заразна :inlove: :inlove: :inlove: Mногу е јака гента

  http://www.youtube.com/watch?v=5sQRSZa7W98
   
 12. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  11.987
  Не знам дали некоја од вас ги слушнала овие две балади..Иако се од пред некои 6 години, сепак се многу јаки песни кога те фаќа некоја носталгија или се чуствуваш така сентиш :P

  http://www.youtube.com/watch?v=pyrhiEVlWPs

  http://www.youtube.com/watch?v=SldT9ACfVuM

  И да не биде монотоно само со женски вокали :rofl: , еве и еден машки вокал.

  http://www.youtube.com/watch?v=9CC__PJ4 ... r_embedded
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  На deliza му/ѝ се допаѓа ова.
 14. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  11.987
  Хаха да да интересна песна е, иначе тие веќе за жал не функционираат повеќе како трио туку како дуо :D .

  Он топик..Еве и една песна од (омилената) Елвана :) ..
  Една информација, за тие кои може се заинтересирани..Тој дечкото што се појавува на спотот, што седи до нејзе и има бела капа е и нејзин менаџер и сега заработуваат по 4000 евра :o ..Супер заработка иначе, една од најплатените албански пеачки.

  http://www.youtube.com/watch?v=8_nBHCIfd-I
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
 16. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  11.987

  Па секој нејзин настап, концерт или што ти знам..Она кариерата ја почна како Елена ( talent show ) ама еве до кај стигна пошто инвестира многу и во нејзиниот изглед, и на песните, спотовите и на се друго. А за со кого иде не знае ни она самата :rofl: , се збореше едно време дека со Флори ама демек негираше :P .

  Еве и една песна од Гента која ми се свиѓа

  http://www.youtube.com/watch?v=NjEt64_1mX0
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  Елвана иде со Флори (нејзиниот менаџер)
   
 18. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  11.987
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Oваа ми беше хит пред неколку години, многу ја сакам! :)
  A ми звучи дека е крадена од некоја Tурска песна, некако таков е ритамот ... :?:

  http://www.youtube.com/watch?v=aYIcHY0yLAo
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.