1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Албанско македонски речник

Дискусија во 'Канта' започната од emcekremce94, 28 јануари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. emcekremce94

  emcekremce94 Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  Вака ми треба Албанско македонски речник, речник со помош на кој лице од Албанија ќе може да го научи македонскиот јазик и граматика. Доколку некој знае каде можам да најдам ваков речник да го купам или нарачам пишете ми.
  Однапред ви благодарам
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.