1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Александар Тарабунов-Тара

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Jule.Sk, 13 октомври 2013.

 1. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од вчерашниот настап на Александар во еден кафич решив да отворам тема.Искрено мислам дека заслужува.
  Александар има премногу силен глас,и совршено фаќа високи тонови.Мислев во еден момент без слух ќе останев.Да напоменам дека беше на Бугарскиот Идол и остана некаде до самиот крај.Има едно 10тина песни ако не се лажам,од кои имам 2 омилени.Според мене знае да направи добра журка макар и на моменти знае да откачи.Мислам дека може далеку да отиде со неговиот глас но овде кај нас тешко.Се заразено со турбофолк никој не се свртува на нешто наше,македонско.Плус треба добра екипа и добри финансии зад секој изведувач.Имаме многу добри и квалитетни вокали но нема кој да вложи и да ги експонира надвор.
  Дали вам ви се допаѓа Александар како изведувач?Дали имате слушано негови песни?Лично мислење или искуство?Ви се допаѓа ли неговата боја на глас?Можете да ги искажете сите ваши мислења овде.
  Еве неколку негови песни и настапи :)
  http://www.youtube.com/watch?v=czH0nWqQ3hE
  http://www.youtube.com/watch?v=2_vUM8yu_QM
  http://www.youtube.com/watch?v=jxTPO9QzDGQ
  http://www.youtube.com/watch?v=YAbMach_zas
  http://www.youtube.com/watch?v=DlL5_ZHjG7c
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Имам слушнато некои од песните. Има убав глас.
   
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.092
  Пол:
  Женски
  Симпатичен е дечково и има убава боја на гласот, само кај нас да просперира со гласот малку потешко :x Омилена песна ми е од него" Кажи кој те има " :)