1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алкохолни пијалоци

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Кои ви се омилени?
  Кои најмногу ги конзумирате?
  Да се информираме и за нивниопт состав, дејство како и тоа колку се штетни/корисни за нашето здравје.
   
 2. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  јас речиси воопшто не конзумирам алкохол, а во некоја посебна прилика практикувам чаша црвено вино
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Jaс сум голем љубител на црвено и бело вино. И пиво си сакам многу :)

  А алкохоли од типот: вотка, џин, ракија, виски, узо... не не не фала :?
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  винце...црвено и бело мммммммм :D :D :D
  и нешто благо како мартини,сечена вотка и коктелчиња :lol:
  само пиво не пијам воопшто....од се друго може да се проба ;)
   
  На rak4estip и thatsmysecret им се допаѓа ова.
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  da porano piev ,ama sega ne mozam voopsto .Od site alkoholni pijaloci samo uzo i liker pijam ostanatoto ne mozam da go podnesam,imam zelba ponekogas malku taka da se otkacam i da pijam ama ne mozam ;(
   
 6. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  84

  se najdov vo ovoj post :)
   
 7. Elenaaa

  Elenaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Smirnoff Vodkaaaaaa !!! :D:D:D и чиста и сечена :)
   
  На miss.pretty му/ѝ се допаѓа ова.
 8. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Бело винце или интересен коктел (само за проба) :D :D
   
 9. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  MORE GI SAKAM SITE PIJALOCI DO SEGA SUM BILA 3 PATI PIJANA NA SMRT LEEUZAS BESE TOA BEV VO KOMA PADNALA MI SE CINI OD TOGAS NE SI DOZVOLUVAM TOLKU DA SE NAPIJAMCELATA POSLE TOA SOM MODRA I KRVAVA :lol:
   
 10. Janaaa

  Janaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  Уууу порано се пиев... а сега обожавам водка...и тоа смирноф , а обожавам водка сечена со швепс :) Од вино пијам само бело...од црвеното ми се лоши :? Сакам и коктелчиња...секакви,ги обожавам :D ..аа да си пијам и пивце понекогаш ;)
   
 11. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Многу сакам бело вино, а пиам и сечена вотка. Порано сакав и пиво, ама сега нз :? , многу прост вкус ми има, ќе се напиеш малку и одма ти се оди по wc :D
   
 12. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  166
  samo uzo ,vodka i crveno vino :)
   
 13. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Crveno vino i dzin i tonik
   
 14. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Се освен ПИВО! :D
   
  На CrazyOne му/ѝ се допаѓа ова.
 15. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  najveke pijam votka a uzo i konjak ne mozam da podnesam :)
   
 16. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  jas najmnogu pijam votka i crveno vino vaka vo zima a konjak i jas ne mozam da podnesam
   
 17. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Се пронајдов во постот . . .
   
 18. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.763
  Допаѓања:
  130.932
  I jas pijam se osven pivo.
  Vo posledno vreme najmnogu uzivam vo crveno vino, osobeno vo kombinacija so prsuta i kaskavalcinja....mmmmmmm
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Најмногу сакам црвено вино, особено ако е домашно (татко ми така ме научи :lol: :lol: )
   
 20. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Dzin-borovnica ili vodka dzus :lol: nema treto