Алкохолни пијалоци

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.155
  Допаѓања:
  5.943
  Пол:
  Женски
  Се ќе пијам ама ракија без разлика дали е домашна или тиквешка или антика или било каква нема шанси да пијам бљак
   
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Јас пијам се што спаѓа во алкохолни пијалоци...
  Освен пиво :)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.506
  Допаѓања:
  42.897
  Лелелеее сега како би мавнала 5=6 коњацииии. Ах што ќе се праи до април? :( ;(
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.744
  :lol: :lol: :lol: Држ се РеинБоу. Таман роденденот ми е веднаш после Велигден.... ќе биде лудо :lol:
   
 5. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  285

  Можеш црвено винце да си пиеш, знаеш нели ? :)
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.506
  Допаѓања:
  42.897
  Па не ми се пие така по едно чашче после се крши филмот. Не е тоа тоа. Нели работата е да ти остане бистар умот? :)
   
 7. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  285
  И мене умереноста ми е многууу слаба страна... 8)
   
  На melanie27 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.952
  vino obozavam i si pijam vo zima voobicaeno..inaku obozavam likeri, koktelcinja.. :)
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.431
  Допаѓања:
  63.752
  Пол:
  Женски
  Koga pijam alkohol , pijam vo normalni kolicini , ako se napijam poveke od edno malo sise pivo , gotovo me `fakja` :lol: :lol: :lol: inaku koga izleguvam najcesto pijam uzo , gordons vodka ili pivo :)
   
 10. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Обожавам да пијам коњак, ма да во последно време нешто почесто почнав да пијам црвено вино. :roll: Инаку сакам исто и џин тоник и камикази.
   
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.138
  Текила и се е можно :lol:
   
 12. MiteDupev

  MiteDupev Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  па најчесто пијам бело вино зависи од финансиската состојба некогаш 3 литри (бомба) а некогаш 2 смедеревки :) иначе пијам и ракија - само домашна и така :) водки узо такви работи не :)
   
 13. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  пијам само црвено вино, а во средношколските денови пиев џин-тоник, а црвено вино не можев да поднесам... сега дури е светсково би се напила и некое пивце за живце со кикирики ама не можам на диета сум :(
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.460
  Пијам, сакам, обожувам!
  Фанатик, сосема ги сфаќам алкохоличарите, кога пиеш, се' е поубаво и розево (каква мисла, ко за типичен лабилен карактер) :D Гајле ми е, си пијам, со мерка и уживам. ;)

  Не сакам само пиво.
  Од најомилените издвојувам - бело вино , Александрија на Тиквеш да можам би го пиела секој ден, сакам и убаво црвено вино. Бело мартини, текила со лимон и сол, џин-тоник...
  Знам дека е калорично, дека е штетно, ама.... овој живот за што е? :D Ајде, наздравје ;)
   
 15. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  :( :( :( после тровање со алкохол дознав дека всушност сум алергична на истиот и од тогаш непијам (скоро година и пол)
  а кога пиев на времето сакав сечена вотка нааајмногу :inlove:
  ах колку ми фали сеа :(
   
 16. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  22
  Омилен пијалок дефинитивно вотка.Иначе пијам и узо со кока кола (мхмх исто како негро бомбончиња),коктели а може и винце.Пиво и ракија никако.
   
 17. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.642
  Допаѓања:
  2.153
  pa.. sakam vino crveno (sangrija), konjak so koka kola, sekakvi kokteli, martini. Abe mozam se da pivnam, ama ova epten mi prai merak
   
 18. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  91
  јас пијам вотка со швепс или тн физ вотка а понекогаш и бело вино
   
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Порано не пиев пиво , ама кога сум со другарки малце претерувам па и тоа пијам . Винцето ми лежи најдобро , црвено :) Чиста водка не можам , мешана можам зашто не ја приметувам водката , како сокче ми е .. ама тоа дур пијам , после е друга приказна :) Пред некоја недела имав многу лошо искуство со виното .. па сеа страв ми е да пијам :D
   
 20. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  вигор на прво место :D втро-коктелчиња со овошни сокови благи, 3- вино црвено и бело, 4 -пиво може (никогаш неможев да помирисам а сега си писам чат пат) а понекогаш и коњаче може со кока кола