Алкохолни пијалоци

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  На прво место пиво, после една комбинација текила и пиво што ме убива. :drunk: Други алкохолни пијалоци..може румче и јагер. :rofl:

  Едит:
  Мислењето е променето од страна на модератор.

  [mod-kirilica:37n0yzb8][/mod-kirilica:37n0yzb8]
   
 2. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  202
  Винце црвено ( посебно хоум мејд ) највеќе сакам, виски, коњак, пиво.. Другите пијалоци онака, чат пат :D
   
 3. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  18.961
  Пол:
  Женски
  Од Алкохолни пијалоци највеќе сакам виски со пршута како мезе :P , потоа коњак, бело винце, некое коктелче, евентуално мартини розато кога не сум многу расположена за алкохол па така некако млитаво и слабо ми доаѓа-како сокче :$ :lol:
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Да прашам , кај нас само во кафичи Smirnoff Ice го има ? Не може по маркети да се најде ,м ? :^)
  Заборавив да кажам дека се мислев дека гледам , еве во рамстор .. и кога ми текна да купам појдов тука кај мене маркетиве и немаше . :?:
   
 5. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Го има и во маркети, пред некој ден баш го приметив во Тинекс.
   
 6. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  текила прво ммммммммм со лимнЧе а мозе и по некоја водка
   
 7. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  202
 8. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  винце дефинитивни бело или црно сеедно :D :drunk:
   
 9. HmmHmm

  HmmHmm Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  дефинитивно водкааа ;) во секоја комбинација :)
   
 10. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.338
  Мартини и водче моето најверно другарче :)
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Омилено Црвено вино! :l: бело вино најчесто пиеме на групни собиранки, бунар! Пивце :beer: секогаш добро доаѓа,за секоја пригода е... Обожавам и мартини :d: , вотка кога сакам да имам (не)заборавна вечер...итн :lol:
   
 12. bestrasnost123

  bestrasnost123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  27
  во зависност од пригодата пијам мартини ,бело вино шардоне ,виски комфорт со малку црвен портокал или кампари џус ова ми се омилени :)
   
 13. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  најчесто пијам црвено вино, тга за југ или кабарнет совињон,и плава крв од вила марија ми е убаво, а понекогаш кога ми се пие жестоко пијам коњак, а вотка само во летен период!!
   
 14. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.112
  Периодов не смеам да пијам ништо алкохолно. Инаку сакам да се напијам убаво црвено или бело винце или пак некој скадкаст ликер како Baileys, Mozart или Malibu. Инаку, па и не сум баш по алкохолот. :wasntme:
   
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.771
  Допаѓања:
  28.895
  Пол:
  Женски
  Најчесто пијам бело вино(Александрија), некогаш со Швепс, некогаш чисто. Летно време си пивнувам и пиво :) , а од жестоките пијалоци најчесто вотка или узо :)
   
 16. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Во кафана пијам жолта со салата пред вечрера,а со вечерата овој период бело винце летно време пивце.Во кафич коњак со кока кола,вотка.
   
 17. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Виното пред се. :l:
  После текила, узо, пиво, мартини иииии водкааа :d:
   
 18. Miah

  Miah Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  Јас речиси и не конзумирам алкохол ... само кога излегувам во град ама по една чаша .. Тоа е 2-3 пати месечно . малку нели ? :)
   
 19. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Омилен ми е џин-боровинка :party: текила а може и црвено винце,камикази, па некое коктелче а понекогаш може и бунарче хахаха
  Вотка-џус одпив, а исто и узо... препиени ми се.
  Едино што неможам да смислам е ракија бљак :puke:
   
 20. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  84
  најчесто на излегување пијам вотка џус. обожавам и црвено виноо и бунар :D