1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алкохол!

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Avatar, 27 декември 2009.

  1. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    :D :D :D исто ко за мене да зборуваш :clap:
     
  2. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Ехее со друкарките какви пијанки сме имале додека бевме во средно...најчесто пиевме кај некоја дома,ке се собереме 7,8 девојчиња и пиевме вотка после излегувавме и лом правевме по кафиќите....леле какви настани сме имале,поготово две години кога одевме на одмор сами во охрид цццц....меѓу некои од тие пијанства го имав и првиот бакнеж со женско..уф уште ми е срам кога ќе се сетам :lol: ..ама секогаш останувало на многу смеење и лапсузи никогаш не сме правеле некои посериозни проблеми :up: а сега кога ми завршија средношколските денови се опиваме со дечко ми и тогаш посебно си се сакаме :)
     
  3. elena99

    elena99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Еднаш така сум се направила дупка што јас ништо не памтам што сум правела каде сум била. Но другарките утредента ми кажаа дека сум се успала на 3 коклици споени во дискотеката и кога сум се разбудила околу себе се сум исповратила и што било нај јако келнерите ги натерале другарките да ми ги чистат исповраќаниците по коклиците и на земјата со крпички. И утредента му се изнасмеав за тоа ролку сум ги обрукала :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Не сум многу по пиењето, а кога пијам сакам црвено вино или вотка. Не сум се испијанчила никогаш до сега, а кога ќе ме потфати малку, обично не правам глупости, само се смеам :D :D :D
     
  5. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    е значи целосно се пронајдов во темава :D обожавам да си пивнувам посебно црвено вино ммм..
    иначе прв пат се имам опиеоно во 8 одд на една матурска и после цела вечер другарка ми дежураше во вц-то со мене :D. ова лето што помина, со другарка ми на одмор си смотавме 1 литар водка, беше прекрасно, пред излавање со друштвото си седнеме, пиеме и после у кафичот журки до сабајле, а па колку пати ме имат носено дома ухуху :D :D еднаш едвај го натерале таксистот да ме качи :D , а и многу пати ми се случува да повраќам и утредента ништо да не се сеќавам, а и уште нешто, секогаш кога сум пијана ме тера на мување, секс, ова она :oops: :D

    и уште една случка
    еднаш бевме ние другарките во друг град кај другари во куќа на запивка, и јас со еден тежок пијаница решив ќе пијам раќија и пиво, демек од тоа ќе си се направил бетон, и јас фраерката си пијам и пијам, и на крајот од толку многу што се опив, заспав, сите отишле на диско, а јас сама дома, и после кога дојдоа да ме разбудат за да си одиме, јас прво се исповракав па после патот накај дома :D :D и ден денес ми се смејат кога им текне за ова
     
    На Ninushka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Не пијам алкохол.
     
  7. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.128
    Пол:
    Женски
    Пијам во умерени дози :) Избегавам да претерувам оти глупо ми е и не сум тинејџерка за да ми е интересно,па обично запирам кога ќе почуствувам некоја блага замелушеност и нестабилност и знам дека ми е запалено црвено светло.Ова не буквално :) ,оти не се зацрвенувам во лицето како што е случај со некои,туку почнувам да зборувам како навиена и многу нормално во тоа зборување да тропнам нешто кое во нормални безалколохони ситуации би го премолчила.
    Онака апла пијана,да повраќам или така нешто не ми се случило никогаш.Не гушкам луѓе и не им кажувам дека ги сакам,не сум напорна и не се смеам како зелена.Така да,тие што се во мое друштво можат да забележат дека ме има фатено алкохолот,по тоа единствено ако слушнат некоја неочекувана изјава :) или имам забрзано темпо на зборување.
     
  8. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    :D
    Пијам , ама со дистанца.. со крај , а не без крај :lol:
    Прво пијанство :rofl: Прва година , сите на крај се собираме во парк на ридче
    кој купил вотка, кој купил вино црвено , кој купил текила ..
    сите во круг и пиеме пиеме колку можеме .. И пијам јас и станувам глеам се ми се мати окулу мене :rofl:
    Станувам надоле се спуштам , цик - цак идам :lol:
    едната другарка од една страна , друга од друга под рака и во такси .. знам дека и после на мајками и филозофирав нешто , дали ме примети незнам :lol:
    и како што легнав во кревет се замислувам дека стојам :rofl:
    Кревав една нога за да видам дали сум фатена од пиење :rofl:

    Потоа ,еднаш се напив од вотка со портокал сок , и од тогаш вотка не пијам :puke:
    Тоа е мојата приказна за моето пијанство , и воопшто за моето пиење
    Инаку сакам седенки со алхохол :lol:
     
  9. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Секој викенд си пијам нешо ама со усул, винце, текила, вотка ... ;)
    Ми се има случено 4-5 пати да се напраам салата и да повраќам! Најинтересно беше т.е викаа дека било :tmi: кога исповраќав едно девојче пред да влезам во диско! Се буткаме со тогашниот дечко да влеземе во у диско,31 август а ја утредента у школо... у гужвата ми дојде нагон за повраќање и немаше каде, се свртев и у едно девојче.После искочив од гужвата па се наоколу исповраќав.. коа конечно се прибрав, влеговме внатре ја дамла а он ме запознавал со луѓее као еве ја женска ми :lol: :lol: :lol:
    грр брукии . :yawn:
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    пијам шток, коњак и црвено вино :) и понекогаш успат текила :lol:
    и незнам колку ми е мерката :rofl: само знам дека после втората чаша :drunk:
     
  11. komiti

    komiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    0
    hhehehe pijanstvo :P iskreno mnogu pati sum bila mnogu pijana dus dibidu no ne pravam gluposti sekogas sum si raspolozena nasmeana no nekogas mi se desilo i da placam bez pricina :P znam sto pravam retko da mi se desi da ne znam da se iskontroliram no ete za se ima prvpat letovo bev mnogu pijana i se karav so moite i neznam kako se desi od nervoza ja skriv tacnata vo koja imase ovosje :devil: toa bila glopost koja ja imam napraveno :P drugi gluposti nemalo hehehehe pozdravce
     
  12. komiti

    komiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    0
    Ако ти се случило нешто лошо-пиј за да заборавиш;
    ако ти се случило нешто убаво-пиј за да прославиш;
    а ако не ти се случило ништо-пиј за да се случи!!! :P :!:
     
  13. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    уффффф пијанство многу пати, и обично немам мерка, па повраќања и сите тие ствари...
    а кога сум пијана правам многу глупости, серенади под прозор, сите ги сакам тогаш, еднаш на одмор сум си заспала на скали како се десило тоа појма неам, многу тешко пијанство имам :(
     
  14. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    јао морам да признам дека никогаш не сум била пијана да незнам што правам. знам да седнам и да испијам колку ми се пие но на границите на нормалата додека ме држат нозе потоа престанувам. најлесно се опијанувам од црвено од малку веќе ме фаќа и знам да :puke: али затоа обожавам највеќе жестоко како виски и узо и со лезет си пијуцкам па ајде живели за моабетов :d:
     
  15. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Jaс не пијам веќе. После последното пијанство на 18тиот роденден од мојата најдругарка... ах.. не не, пауза од 2 месеци! СИГУРНО!
     
  16. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    хахаха ова ми е познато Јас не пијам веќе (после секое пијанство) :)
     
  17. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Nikogas ne sum bila pijana ne ni sakam da bidam kolku samo go mrazam alkoholot :^)
     
  18. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.489
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум била пијана да незнам за себе, но еднаш бев малце повеќе хаха Почнав да пијам пред некои 4,5 месеци и само еднаш ми се случило да се опијам и малце да одам лево десно инаку секогаш си знам колку ми е доволно, бидејќи навистина ми е грозно кога ќе видам некој пијан да незнае за себе. Пред 2,3 години во незнам која дискотека видов една девојка која беше премногу пијана и беше грозно, почна да повраќа , да лежи на под, носеше сукња и се и се гледаше, а што е најтрагично тие што беа со неа наместо да ја изнесат и се смееа усте толку.
     
  19. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    хахахах мноооогуууу пати ама сега последнава година не пијам многу,не сум се испијанила...а за глупости не мо текнува моментално,па всушност не ни правам многу само сум исклештена до уши и уста не затворам,зборам ли зборам :rofl: ваква сум буквално :)
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    До сега супер ми одит 8)
    Направив исклучок само еднаш, се напив пиво 0.5 - на славење бев :)

    Ама и времево некако не е за пиење.. во овој дожд не ни излегувам на вечер... 1 јули сме, а вечерите се ладни како во есен :(