1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алкохол!

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Avatar, 27 декември 2009.

  1. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Пиво пиво пиво :beer: :beer: :beer: ама не се пијанчам :$ и пијам само кога имам повод за тоа :angel:
     
  2. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Долга кариера на пијанчење, без некои страшни колуминации, моментално стагнира...
    Почнав да потпивнувам алкохол на мои 16 години, среќа добро ми понесува па така досега немам ниту еднаш повраќано. Само знам многу сум весела и подиумот е мој. Имав различни периоди на favourite drink па така прво пиевме бамбус, па префрливме на вотка, па коњак, па узо, па најдолгиот период со џин тоник, за сега пак да се вратам на понекое сечено коњакче. Инаку дамла пијана последен пат бев на една забава после нашата матурска и од тогаш сум си примерна :tmi:
     
  3. natasaltd

    natasaltd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    48
    eee sto zborte za pienje.....sea na ova zesko vreme....aj ja iskacam na 1,2,3...piva.cao i na zdravje
     
  4. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Леле за пиење не зборете,не сум била пијана,ма нити поднапијана не знам колку време. Не сакам коњаци,штокови и такви жестоки пијалаци.Знам да се напијам пивце,до скоро не пиев вино,ама се научив и тоа,а и коктелите сакам.
    Случка на која ќе се сеќавам од пијанството е кога се успавме кај маж ми,после бурен секс,тогаш дечко ми беше и си отидов дома во 7 сабајлето. ццццццц
     
  5. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    да алкохол но во умерени количини досега ми се нема случено да се опијам или да направам некаква глупост под дејство на било каков пијалок,обожавам црвено вино преку зима и коктели преку лето ;)
     
  6. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Pa moeto prvo pijanstvo bese ovaa godina koga napolniv 14 godini......togas na rodendenot se izpomesav votka,uzo,pivo,vino ... bukvalno se... bev drvo pijana i sreca moite drugarki me donesoja doma...i pravac vo krevet da ne me vidat moive...a inace taka drvo pijana sum bila od togas 2-3 pati....i za cudo ne povracam...heiuehieeieh :lol: Najako mi e koga so drustvoto ce se soberemo kaj nekogo doma i ce pieme ili vo park ili gradinka....koga sum pijana najcesto sakam da se smuvam so nekogo.....taka mi vikaat drugarkite...jas ne se secavam na nisto nareden den i najveke mrazam koga ce stanam od spienje glavava mi puka :o
     
  7. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Оооо, паа од дамна не сум била дамла пијана! Хахаха :D Не, шала на страна до сега така поголеми пијанства сум имала 2 само, а други пати така да ме фатило само, али ФАЛА БОГУ не повраќам, добра сум, се држам :D А си имам и супер друштво што ме носи дома па така да неам гајле ;)
    А глупостт.. паа, незнам, не правам некои глупости освен што пеам хаха, ама тоа не е глупост :D
     
  8. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Ахххххххх :D :D
    Па последен пат бев пијана, при крајот на месец јуни. Да си прославам за одлично поминатиот успех и други причини :D
    Аммм, бев кај една другарка дома, нејзините беа во Србија! Абе се направивме лом..
    особено јас :$ ќе се памти таа нок. И секако останав кај неа да спијам :)
    Иначе си пиеме водка - Vigor ! :) Највеќе мерак ми прави ;) сечена секако.. Не можам чиста ! :)
    Глупост, па има ама не можам да ја споделам, приватност е .. :$ :P
    Никогаш кога сум била пијана, не сум повраќала, ама овој пат повратив од кафето+лимон што ми го свари другарка ми.
    Другиот ден, си бев мамурна цел ден!
     
  9. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Ufff koga i da se spomne pijanstvo se sekavam na Nova godina (koga se slavese 2008). Najdobar drugar bese na sank i poso bese neograniceno pienjeto,prvo pocnav so vodka,pa preminav na tekila i uzo taka so pokasno on mi rece ke idam do wc posedi 5min i ja zemav edna ogromna casa i u nea se so imase od likeri,uzo,tekila,vodka,konjak.... na vkusot ne se ni sekavam ama znam deka posle toa neznam nisto a spored raskazuvanjata utredenta ne sum praela gluposti samo so sum igrala najvise od site tamu :D
     
  10. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    сум била во пијана состојба повеќе пати, иначе омилен пијалок ми е водка глупостии хмммм ги има мн.
     
  11. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Сум била пијана неколку пати ... Ама последниот беше врвот !!!!!!! И од тогаш веќе 2 месеци немам голтнато капка алкохол...Не пијам многу ама бевме собрани од стариот клас во една кафана...И ај вино розе ќе пиеме и кузнај шо ни кладоја во то виното !!! 4 чаши испив имам испиено мноооооогу поќе и имам мешано па ништо не ми било...
    Дргарка ми проба да го залапа келнерот пред цела кафана :| и излеговме и седнавме на земја... И наредното шо се сеќавам беше дека имав исповратено СЕ дома кревет, ќебиња, маса, тепих... Буквално СЕ и ме капеја :$ Значи ми беше прв пат да повраќам од пијанство немав повратено од 6та година и многу се плашам од повраќање...И премногу ми беше страв дури повраќав се сеќавам тро мислев дека ќе умрам...Една недела се опоравував... поќе НИКОГАШ !!!!
     
  12. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    признавам само црно вино.

    сакам и пиво, но за црно вино сум родена!

    никогаш не сум се испијанила бидејќи не пијам многу, но од една чаша сум веќе навистина весела, најчесто во таква состојба многу се смеам и се ми е смешно :lol: !
     
  13. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Не сум бил пијан, едноставно не признавам воопшто алкохол. :)
     
  14. kostic

    kostic Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    15
    Последно и прв пат пијан сум бил пред 3 години,добро искуство лоши спомени :) .Другар ми до дома ме носел а јас многу малку на тоа се секавам.Толку од мојата пијачка кариера.Сокче си е сокче кој сака нека каже :D ...
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    никогаш во мојот живот не сум била пијана, а и не поднесувам алкохол
    т.е. нешто што навеке мразам на светот е тоа
     
  16. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    :D ххммм незнам колку пати...али ми се дешавале јаки случки :lol: ...никогаш не сум била она скроз...да не знам како се викам....ама сум била пијана :) нај јако ми е шо тогаш си сум скроз опуштена личност,можам да напрам се и сешто и ич око да не ми трепни :D ...никогаш не сум се покајала,зошто тогаш ми се случиле најинтересните работи во животот...и имам многу спомени од моето 2 годишно одвреме-навремено пијанство :lol: :angel:
     
  17. ma4e-94

    ma4e-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    42
    јас досега ниту еднаш не сум била пијана :tmi:
    секој пат кога излегувам со другарките со дечко ми секогаш пијам кока кола или пепси...
    не знам јас сум секогаш расположена и ме ми е интересно ...мислам многу ми е глупаво кога видам
    девојка пијана и не знае што прави ,не може да оди... :lol:
    и секогаш сакам да се сеќавам на се таа вечер...сите моменти... :D
     
  18. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Алкохол се случува да се напијам 2-3 пати у годината и тоа ептен малку, за атер на друштвото. Али коа бев прва година на факултет нешто ме штрекна дека сакам да видам како е да си пијана и се договоривме да пиеме. Испив повеќе од колку што треба, па саат време ми фалеше од меморијата :lol: инаку се сеќавам пред тоа на едната цимерка постојано и викав дека многу ја сакам, дека уште од средно ми е најдобра другарка, послето нешто на братучед ми му зборев за (сеге веќе) бившиот дечко, а он оти не го знаеше ме праша кој е тој, па сум му рекла еден колега. Али среќа што бевме собрани ептен блиски луѓе па не ме види никој што не треба дека се глупирам. Инаку не ми беше ниту лошо, ниту ме болеше глава после тоа. И од тогаш веќе немам никаква намера да се опијам.
     
  19. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Ми се случило да се опијанам, што е право право е :$ , не многу често, бидејќи знам колку ми е мерата и кога ќе се сетам дека ми е доста престанувам со пиење. Најмногу бев пијана за минатиот роденден , кај мене дома пиевме црвено вино, а после вотка или џин, не знам ни јас точно, и ми фалат делови од филмот од таа вечер... Добро е што има слики барем да видам што се дешавало... :D :D :D
    Знам дека не е убава глетка да видиш пијана девојка, затоа од тогаш се контролирам..
     
  20. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Досега, не сум била ептен пијана, да не се сеќавам или да не можам да стојам.... на нова година, толку се препивме бунар со другарка ми,... што кога сабајлето си дојдов дома и си легнав, мислев дека во устата ми се врати целиот.... :x

    Сега пред некое време, пиевме мартини, ама не којзнае колку.... и си идам јас кај 3, си легнав и сабајлето мајка ми ми вика.... што ми мириса на ракија во собава :^) ... и и викам, абе вчера шо бришев од тоа средството, такви никакви се :rofl:
     
    На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.