1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алфи (Alfie) [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од BlackSwan5, 25 јули 2011.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Ете јас како фан на Џад Ло отворив теми за неколку филмови со него а некако заборавив да отворам за мојот омилен негов филм покрај Талентираниот Господин Рипли а тоа е Алфи.Филмот е римејк на филмот Алфи од 1966 година а се работи за женскар кој не може да биде само со една жена и на крајот останува сосема сам.Не можам да опишам колку ми се допадна филмот и навистина носи добра поука за сите што си играт со женските срца.А Џад Ло е совршен за оваа улога :inlove:
  [​IMG]
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Да, ми се допаѓа иако сум слушнала и прочитала посјајни коментари за оригиналната верзија со Мајкл Кејн во главна улога.
  Ама ако некој го прави филмот, т.е. римејкот, тогаш тоа е дефинитивно Џуд Ло.
  Многу е талентиран, харизматичен и сестран актер.

  Целокупниот кастинг ми се допаѓа, и текот на приказната.
  Воопшто не е досаден.
  А и поуката е на место.

  Убаво филмче.
  :)
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.472
  Секој со својот вкус, нормално, али ПОГЛУП филм не сум гледала од овој :emo: Остај тоам, глумецот не да немаше врска со глумење....мислам татко ми бољи глуми. Уопште не ми остави добра импресија филмов.
   
 4. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.703
  Допаѓања:
  9.172
  Пол:
  Женски
  Алфи имаше совест и осет, се преиспитуваше, затоа остана разочаран и во каење. Некои луѓе што и да направат си немаат мака бидејќи не им е гајле како постапуваат или не ги бидува да размислат.
   
  Последна измена: 12 јуни 2023