1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алфи (Alfie) [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од BlackSwan5, 25 јули 2011.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ете јас како фан на Џад Ло отворив теми за неколку филмови со него а некако заборавив да отворам за мојот омилен негов филм покрај Талентираниот Господин Рипли а тоа е Алфи.Филмот е римејк на филмот Алфи од 1966 година а се работи за женскар кој не може да биде само со една жена и на крајот останува сосема сам.Не можам да опишам колку ми се допадна филмот и навистина носи добра поука за сите што си играт со женските срца.А Џад Ло е совршен за оваа улога :inlove:
    [​IMG]
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Да, ми се допаѓа иако сум слушнала и прочитала посјајни коментари за оригиналната верзија со Мајкл Кејн во главна улога.
    Ама ако некој го прави филмот, т.е. римејкот, тогаш тоа е дефинитивно Џуд Ло.
    Многу е талентиран, харизматичен и сестран актер.

    Целокупниот кастинг ми се допаѓа, и текот на приказната.
    Воопшто не е досаден.
    А и поуката е на место.

    Убаво филмче.
    :)
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Секој со својот вкус, нормално, али ПОГЛУП филм не сум гледала од овој :emo: Остај тоам, глумецот не да немаше врска со глумење....мислам татко ми бољи глуми. Уопште не ми остави добра импресија филмов.
     
  4. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Алфи имаше совест и осет, се преиспитуваше, затоа остана разочаран и во каење. Некои луѓе што и да направат си немаат мака бидејќи не им е гајле како постапуваат или не ги бидува да размислат.
     
    Последна измена: 12 јуни 2023