1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алфи (Alphas)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од figgiMK, 10 август 2012.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  АЛФИ (Аlphas)
  [​IMG]
  7.2 е оценката на ИМБД
  http://www.imdb.com/title/tt1183865до сега има 3 епизоди од 2ра сезона
  Таматиката и е дека во светот(читај АМЕРИКА)има посебен број на луге кои имаат посебни дарби и секако со нив можат да прават разни работи ...
  Владата(читај ФБИ и остали) има направено посебна „лудница“ во која ги „лекува“ а има поцебен тим на Алфи заедно со Д-р Розен кои се „обучени “ со нивните способости за да лоцираат алфи и да бидат дали се за таа лудница или не се ...
  Д-р Ли Розен(David Strathairn)[​IMG]
  Нина (Laura Mennell )[​IMG]
  Рејчеј (Azita Ghanizada )[​IMG]
  Гери (Ryan Cartwright)[​IMG]
  ХИкс(Warren Christie) [​IMG]
  Бил (Malik Yoba )[​IMG]
  Вреди секое поминато време и изгледани минути со нив..навистина се супер. Дали има некој кој ги гледал или може го дели моето мислење за нив.
  Очекувам дискусија и се надевам дека не е дупла тема
   
 2. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Дечко ми почна да ја гледа серијава и вика дека најболја улога во серијава има Гери ...
  Ryan Cartwright ака Gary Bell
  [​IMG]
  Би ви препорачала да го изгледате кога се спротиставува на рејчел и на нејзиниот домашеен проблем ( татко и несака да ја послуша и да оди на лекар)
  Приказна која сите треба да ја видат и да ја извлечат најубавата ПОРАКА!!
   
 3. Tina12

  Tina12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Откажано ли е снимање на продолжение?