Амазон Парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Squirrel, 11 септември 2011.

 1. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  430
  Ме интересираат вашите мислења за ове парфеми. Дали ги имате користено и колку сте задоволни?!
  Се продаваат преку мулти левел и се оригинални копии на оригиналите само што се во поинакви паковања. Јас на фемина разбрав за истиве. Се распрашам и разговарав со една дистрибутерка бидејќи сакав да се зачленам,а и заработувачката е добра.

  А еве го и списокот на парфеми кои се продаваат.
  - Christian Dior Addict
  - Christian Dior Hypnotic Poison
  - Christian Dior Poison
  - Christian Dior J` Adore
  - Lolita Lempika L
  - Lancome Tresor
  - Lancome Hypnose
  - Burberry The Beat
  - Chanel No.5
  - Chanel Coco Mademoiselle
  - Giorgio Armani Diamond
  - Giorgio Armani Sense
  - Giorgio Armani Armani Code
  - Emporio Armani She
  - Emporio Armani City Glam
  - Thierry Mugler Angel
  - Thierry Mugler Alien
  - Versace Bright Crystal
  - Versace Crystal Noir
  - Cacharel Amor Amor
  - Cacharel Noa
  - Cacharel Eden
  - Gucci Rush
  - Gucci Rush 2
  - Moschino I love love
  - Moschino Funny
  - Bvlgari Blue Notte
  - Bvlgari Omnia
  - Lancome Poeme
  - Roberto Cavalli Cavalli
  - Roberto Cavalli Serpentine
  - Lacoste Dream of Pink
  - Lacoste Touch of Pink
  - Lacoste Love of Pink
  - JPG Madame
  - Dolce Gabanna The One
  - Dolce Gabanna Light Blue
  - Dolce Gabanna Sicily
  - Dolce Gabanna DG
  - Gabriella Sabatini GS
  - Kenzo Amour
  - Kenzo Kenzo
  - Kenzo Flower
  - Calvin Klein Euphoria
  - Jeniffer Lopez Deseo
  - Diesel Fuel for Life Unlimited
  - Paco Rabanne Ultra Violet
  - Paco Rabanne XS Black
  - Naomi Campbell Cat Deluxe at Night
  - Naomi Campbell Naomi
  - Hugo Boss Boss Intense Shimmer ED
  - Davidoff Cool Water
  - DKNY Be Delicious
  - DKNY Gold
  - Issey Miyake L`Eau D` Issey
  - Hugo Boss Boss Orange
  - Bvlgari Jasmine Noir
  - Christina Aguilera Inspire
  - Carolina Herrera HC
  - Escada Ocean Lounge
  - Puma I`m Going
  - Prada Infusion de Fleur D`Orange
   

  Прикачени фајлови:

 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.326
  Дали некој може да ме информира околу цените на парфемиве од Амазон?
  Thanks! :*
   
 3. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  430
  Парфемите од 50мл се по 1000 ден. ,а од 15 мл се 350ден. Поздрав
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.326
  Ти благодарам ,Верверичке :lol:
  А од каде можат да се порачаат?
  Однапред благодарам !
  Одназад никако :rofl: Се зафркавам бре :rofl:
   
  На Squirrel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  5.423
  Пол:
  Женски
  Овие се нешто како La Rive ,копии на познатите или др.парфеми,иначе каде ги има? :^)
   
 6. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Дај кажете каде ги има парфемиве?Или па како се нарачуваат???
   
 7. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  430
  Се нарачуваат преку дистребутерите на Амазон,еве јас на пример... :D

  tinkerbelll КАко што кажав веќе се нарачуваат преку каталог

  Поздрав
   
 8. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  5.423
  Пол:
  Женски
  а каде тој каталог да се најде,види,бла бла? :lol:
  има нешто на интернет подетално?
   
 9. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  430
  ^Јас сум од Прилеп,така да незнам колку можам да ти помогнам.
  еве ти линк од видео каталогот http://www.youtube.com/watch?v=NmsJBeRxaRQ
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  Хелоу :) знае некој каде е канцеларијата на амазон? треба да одам да подигнам парфеми но поим немам каде е? хелп. :)
   
 11. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.005
  Допаѓања:
  5.890
  Катастрофа од парфеми,имаат толку јак одбивен мирис и сите ми мирисаат исто -на алкохол :swear:
   
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.624
  подобро ќе си купам дездоранс отколку уште еднаш да купам Амазон Парфем, не вредат искрено а и немаат никава врска со оргиналот, барем јас имам такво мислење за нив.
   
  На miss.ella му/ѝ се допаѓа ова.
 13. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  ќе се само цитирам, да не го повторувам прашањето. :)
  и, знае некој?
   
 14. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.667
  Пол:
  Женски
  Незнам каде им е канцеларијата..
  Може некој подетално да ми објасни како се порачуваат или како може да се стане дистибутер..?