Амајлии, предмети кои ви носат среќа

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од creshicka, 4 септември 2012.

 1. Zatanna

  Zatanna Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Женски, јас правам амајлии, имам и неколку, забележав дека имаат моќ па почнав и да ги продавам поради побарувачки и еве ми стана и професија :D Би сакала да знам да правам во повеќе полиња, но засега ми успеваат само тие за брак, пари и кариера, учење, оценки... Ако ѝ треба на некоја нека ме контактира слободно па ако е во кое поле ќе ѝ направам.
   
 2. Broken♡

  Broken♡ Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Na zolvata na facebook stalno i se reklamira nekoja zena sto prodava amajlii. 3 za 4300 denari |( Kako da ja ubedam zolva mi deka ova e se samo za pari?
  Zenata i se javuvala na zolvata i i objasnuvala kako ovie amajlii nosat sreka i kako ke ni pomognat so specificen problem vo familijata (familijaren problem za koj zolva mi i raskazala na ovaa zena i ke napomenam za ovoj problem odime po sudovi no nema da navleguvam vo detali) I kurban da dademe vo crkva nema da ni pomogne a ne pak amajlija. Ovaa zena ja ubeduva zolva mi deka ovie amajlii nosat sreka i pari a se toa e za da gi prodadat i da zemat pari.(facepalm)