1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Амајлии, предмети кои ви носат среќа

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од creshicka, 4 септември 2012.

  1. Zatanna

    Zatanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2019
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Женски, јас правам амајлии, имам и неколку, забележав дека имаат моќ па почнав и да ги продавам поради побарувачки и еве ми стана и професија :D Би сакала да знам да правам во повеќе полиња, но засега ми успеваат само тие за брак, пари и кариера, учење, оценки... Ако ѝ треба на некоја нека ме контактира слободно па ако е во кое поле ќе ѝ направам.
     
    На Dandra му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Broken♡

    Broken♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2019
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Na zolvata na facebook stalno i se reklamira nekoja zena sto prodava amajlii. 3 za 4300 denari |( Kako da ja ubedam zolva mi deka ova e se samo za pari?
    Zenata i se javuvala na zolvata i i objasnuvala kako ovie amajlii nosat sreka i kako ke ni pomognat so specificen problem vo familijata (familijaren problem za koj zolva mi i raskazala na ovaa zena i ke napomenam za ovoj problem odime po sudovi no nema da navleguvam vo detali) I kurban da dademe vo crkva nema da ni pomogne a ne pak amajlija. Ovaa zena ja ubeduva zolva mi deka ovie amajlii nosat sreka i pari a se toa e za da gi prodadat i da zemat pari.(facepalm)
     
  3. V-MKD

    V-MKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Турски златник во паричикот...
     
  4. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Па немам некоја посебна амајлија, едно ланче што ми е подарок ми е многу драго, со привезок детелина и за среќа некако во битни моменти често го носам.
    Ако воопшто се рачуна ова.
    А и среќното пенкало на испити, амајлија на секој студент. :rofl::rofl:
     
  5. Peppermintka

    Peppermintka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2022
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    1.901
    Пол:
    Женски
    Една плетена алка што ја носам секогаш во новчаник. Подарок од драга личност ми е.
     
  6. StefanMakedon

    StefanMakedon Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2023
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Машки
    Gerdan da mi napravi da nosam za sreka:cash: nekoj da ima