1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Американска Хорор Приказна (Аmerican Horror story)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Pelikuna, 7 ноември 2011.

  1. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Аmerican Horror story (Американска Хорор Приказна) од вечерва на Фокс лајф со почеток од 23 :35 .Веке видена приказна за опседната кука но овде ке се случуваат повеке морничави работи.Кој е љубител на вакви хорор приказни може да ја изгледа.
    Погледнав дел од првата епизода на youtube и ми се виде интересна.
    На имдб е оценета со 8.5
    Трае 60 минути и жанрот и е Хорор/драма/мистерија

    Дали некој знае повеке за серијава?Дали планирате да ја гледате?
     
  2. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Аmerican Horror story (Американска Хорор Приказна)

    Од толку серии што почнав да ги гледам периодов, за оваа ќе видиме дали сега ќе имам време.. инаку мислев ќе биде на Фокс Крајм, пошо на Лајф до сега вакви немало (освен ако ја земеме предвид Ghost Whisperer). Вечер ако не заборавам ќе ја гледам, пошто ја чекам The Walking Dead на Крајм.. во секој случај претежно сериите ги гледам на нет едно подруго неколку епизоди. :)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Гледаше некој? Мене многу ми се допадна, интересна е, многу морничава (дури едно време и зажалив што почнав да ја гледам :| ) и напнато беше цело време. Сепак, ќе продолжам да ја гледам, сега едвај ја чекам новата епизода. Штета што поинтересните серии ги даваат само еднаш неделно.
     
  4. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Jaс ја гледам и многу ми се допадна исто така.Ме плаши девојчето Ади(таа забеганата)и Тејт момчето.

    Се си мислам дека момчето Тејт она кое оди на психолог во куката е поврзан со оваа плавушата,мајката на забеганата Ади

    Навистина штета што ја даваат еднаш неделно.Неможам да чекам до следниот Понеделник |(
    и зошто мораше таа студентката на психијатарот да абортира?Да не го стореше тоа ке беше поинтересно понатаму
     
  5. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Прекрасна серија!! Неможев да дочекам па си ја симнав (иако само 6 епизоди има засега) и ги изгледав. :D Само се надевам дека нема да ја укинат и оваа серија како што обично прават со останатите серии.
    Инаку, засега најомилен лик ми е Тејт, многу ми е сладок
    и покрај сите глупости што ги прави
     
  6. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Не ја гледав вчера, ај некој нека кажи што се случи ?

    Реприза кога ќе има ?
     
  7. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022

    Реприза нема.Што се случи?И јас ја гледав на интернет.Ама сецкаше. :fubar:

    Овој психологот доби повик од неговата студентка дека е трудна,па отиде во Бостон да абортира и да биде покрај нејзе.Оваа пореметената Ади што се појавува во куката како по обичај плука во храната и ја носи кај новите соседи.
    Другарката на керката на психологот и кажува што видела таа вечер кога Тејт ја преплаши.Тоа на кратко се случи и најважно.И на крај заврши како Вив-жената на психологот му кажа дека сака да ја продадат куката.

    Инаку серијата е на сезони била :D
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Има реприза, недела во 22 мислам.
    Да, Тејт е поврзан со таа плавата, јас мислам дека се духови сите, и тој, и плавата, и таа слугинката. Нели еднаш таа плавата на слугинката и рече: Ако.... (не знам точно што)... ќе те убијам ПАК.
    Инаку, не ми се верува да излезат од куќата, само што почна серијава, сигурно ќе ги спречи нешто.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Не не мислам дека си грешка.Во Неделата на Фокс Лајф има тој период Сексот и градот :doh:
    за слугинката сигурно е дух,и јас го сфатив тоа кога го кажа тоа болдиранното...а и сега се сетив на едно нешто.Нели оваа плавата кажа на Вив сопругата на психологот дека имала само едно нормално дете покрај останатите кои се со даунов синдром...е можеби Тејт и е син на плавата а немој на крај да испадне дека оној со едното око кое се појавува на психологот кој му вика да ја напуштат куката е сопруг на оваа плавата па ги убил сите.Еден со друг ГАРАНТ се поврзани.
     
  10. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ја даваа неделата реприза, и еве сега имаше реклама на фокс лајф за во недела во 23 дека ќе биде репризата.
    Еве баш и Алана имаше напишано во темата за фокс лајф неделата:
    film-i-tv/foks-lajf-fox-life-t7335/50.html

    За тоа може да си во право, ме замисли сега :lol: Само не знам што им е целта :^)
     
  11. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Супер штом има реприза.

    А мислам дека на крај сите ке умрат зошто оваа Ади забеганата постојано им зборува дека ке умрат во куката.Девојчето знае нешто.Која им е целта?Да ги извадат од памет. :!:
     
  12. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Серијата се повеке ме воодушевува :clap: БРАВО.

    Претпоставував дека
    швалерката на Бенџамин не го абортирала детето
    ама што мораше
    старецов да ја убие?
    Да не се случеше тоа ке беше поинтересно.
    И знаев дека
    слугинката била во врска со мажот на плавушата ама не очекував дека била толку способна да стрела и да ја погоди директно во око :rofl:
    Едвај ја чекам новата епизода.
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Јас мислам дека
    ја уби намерно за да му извлече пари на Бенџамин (така се викаше овој во главна улога нели?)
    И оваа слугинката сега дух е или не? Зошто Бенџамин ја гледа како млада жена? Ја погоди в око ама дали ја уби тогаш? :?: Да не беше таа што ја пронајдоа закопана, зашто плачеше тогаш, а оваа плавава и рече: е сега засекогаш ќе останеш тука...?
     
  14. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022

    Мислам дека нема да му се исплака да го уценува бидејки и Бенџамин знае многу тајни за старецот така да цело време ке се уценуват и ништо нема да добијат ,да да така се вика.Слугинката е дух а Бенџамин го гледа она што го сака капираш? :D маж беееее да да убиена е и сега е дух ама мислам дека закопаното тело во гробот е мажот на таа плавата...ама и да е таа закопаната мислам дека студентката е поврзана нешто со слугинката па затоа и го рече тоа дека секогаш ке остане таму
     
  15. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Не да го уценува, туку му требаа нели 1000 долари или фунти, како беше... А бидејќи Бенџамин не му даваше, овој си искористи прилика...
    Ќе видиме како ќе биде, многу сплетки има.
    Еве ако сакаш малку нешто за понатаму што ќе се случи:
    Оваа во главна улога (заборавив ако се викаше :D ) ќе роди демонско бебе, бидејќи нели не забремени од маж и, туку од тој што дојде маскираниот, а таа не знае. Па после ќе сакале да ја уништат куќата, интересно ќе биде :)
     
  16. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    Од вчера почнав да ја гледам. Ми изгледа доста интересна. Само во понеделник ке има? Јас очекував и вечерва нова епизода :(
     
  17. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022

    Па да ама колку ке му успее ке видиме

    Инаку

    Претпоставував дека маскираниот тип не е Бенџамин зошто нели тој го фрли костимот а во тој момент кога маскираниот и правеше дете на Вивиен Бенџамин беше во кујната со плавата и разговараа.Ајде да видеме какво братче ке има Вајолет :D

    Инаку феминкааа да да,само во Понеделник игра ;)
     
  18. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Пеликуна, гледаше? :wasntme: Само јас и ти гледаме редовно изгледа :D
    Сега веќе работиве ми станаа појасни
    Изгледа дека секој што ќе загине во куќата, останува тука. Сега и љубовницата се појави, па ќе има сплетки. И испадна дека никој не е жив, дури и она девојчено има 30 години :o А тоа телото што го најдоа сепак е на слугинката, затоа остана сега заглавена во куќата. А тој маскираниот мислам дека е плавото дете (леле ама не памтам имиња :tmi: ) и дека Вивиен има дете од него.
     
  19. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Вчера ја загледав само на почетокот но ништо не ми е јасно.
    Ќе може ли некој само во кратки црти да ми каже што се случува во серијата?
     
  20. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Женски дајте линк каде што можам да ги гледам со превод вчерашната епизода и таа пред тоа...или ќе морам да симнувам ? :?: