1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Американска Хорор Приказна (Аmerican Horror story)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Pelikuna, 7 ноември 2011.

  1. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.290
    Пол:
    Женски
    Ја гледавте? Многу, многу возбудлива уште прва епизода. Мислам дека досега ни една од сезоните не беше толку крипи, ова е веќе стварно хорор. И темата, одлична. Ми се допаѓа тој принцип на раскажување како интервју. Ајде ве чекам со коментари.
     
    На Love...music, ludoto19, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    sea ja ukl ...za 40 min ke pisam :D
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  3. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    онака беше и со оваа епизода ахс повеќе ми се потврдува како крипи и гадна серија го грозни сцени ама реално нот то скери ...ама ај ќе видиме понатаму не е доволно една епизода за комплетна оценка ...битно Сара Паулсон е божица нема подобра актерка алал да и е како глуми
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Леле предобро :))))) немам зборови колку добро ја почнаа :) инаку се работи според вистинска случка, јас пеогуглав станува збор за изгубена колонија на луѓе,не знам точно кој век,племе колонија постоело и мистериозно ги снемува заминуваат.... Баш интересна идеја,од кај им текна :) ХОТЕЛ ми беше ОКЕЈ иако според вистинска приказна имаше делови :) за серискиот убиец сопственик на хотел кој убива и масакрира луѓе и ги крие телата во хотел-лавиринтот .ајде да кажам океј и толку :/ се надевам оваа нема да биде ПРОСЕК! Ни треба нешто јако како втората сезона :)
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допадна ептен, супер почеток и интересна приказна.

    Малце се разочарав со темата на оваа сезона затоа што претходно имав читано дека има шанси оваа сезона да биде за серискиот убиец Чарлс Менсон и тоа ми звучеше доста забавно, па кога видов дека не е таа тема не ми се исполнија баш очекувањата, ама кој ми е крив што читам теории кои не се потврдени.
    :D

    Хотел не ја догледав, стигнав до пола и се откажав, како со сила да ја гледав, не ми беше интересна...
     
    На 1209 и ludoto19 им се допаѓа ова.
  6. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
  7. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.290
    Пол:
    Женски
    Сега кога заврши нема ли некој со импресии да сподели што како ја доживеа? Мене искрено ме разочара, почна многу јако и интересно ама многу лошо заврши. Прво толку многу пати се повтори истата дешавка што веќе не беше интересно. Второ, најдобрите актери кои уствари ја прават серијата тоа што е, беа присутни само во неколку кадри , а актери кои прв пат се во серијава ги имаше цело време. Трето, кој реално откако ќе го доживее тој хорор ќе се врати пак на исто место? Никој жив, од тој аспект многу лошо. Целата тема беше некако утната и иако првите епизода беа многу напнати и интересни, натаму ептен разочара. Џабе таа мистериозност, најслаба сезона досега.
     
    На ludoto19 и biGirl им се допаѓа ова.
  8. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Se soglasuvam vo potpolnost :/ pogotovo poslednata scena ziva glupost
     
  9. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Мене ми беше најдобра сезона досега. Напнатост и вознемиреност во текот на сите 10 епизоди, нешто што не може да се каже за претходните сезони.
    Оваа најмногу наликуваше на класичен хорор без перверзии и глупости, па затоа ми се допадна најмногу.
    Завршетокот ок. Се на се, најдобра сезона, за мене.
     
  10. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Mene murdee house mi e omilena se si imase vo nea
    tipicno amerikansko semejstvo
    neverstvo
    sterelitet da kazeme i abortus
    perverzii
    depresivna tinejdzerka
    duhovi
    gadni raboti
    misterii
    se se se
    dali e vistina deka ke ima sezona kade crossovee ke napravat na murdee house i coven :D? Edvaj cek da ja vidam Vivien pak majkata od murder prosto ja obozavav
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Она што објавија досега е дека во следната сезона ќе има ликови од Фрик шоу.
    За оваа сезона што помина рекоа дека crossover на минатите сезони.
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  12. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.290
    Пол:
    Женски
    @Barbica може беше најхорор ама квалитетот на актерите и приказната на оваа сезона со предходниве е неспоредлив. И општо критичарите ја оценија како лоша. Не знам се надевам наресна ќе биде поинтересна. Мене првите две ми беа најинтересни, а Хотел ми беше интересна ама и доста гадна.
     
    На ludoto19 и biGirl им се допаѓа ова.
  13. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Луѓе јас само Хотел ја немам гледано. Каква е? Како Фриковите или?
    Не знам дали да ја симнувам, мене ете лично шестава ми е омилена и се плашам дека оваа пак ќе ме разочара.
     
  14. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    E tapa frik sou mi e najglupa pa novava ako bide so likovite od freak show slednata ne ja ni gledam
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  15. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски

    Хотел нема врска со фриковите ќе напишам подолу во спојлер шо се дешава со Лејди Гага е..

    Постојат вампири, духови и измешана сегашност со минато. Хотелот го прави сето то поради многуте убиства и самоубиства, духовите се заробени во него. Вампирите се интересни, не се типични ќе видите зошто. И многу е грозен филмот, кој не можи да гледа такви сцени поарно да не го гледа. Има морбидни сцени и секако има нормални луѓе кои се во малцинство.

    Сега го гледам последниот дел Роаноке најтмер досаден, досаден, досаден. Првите 4 ми беа топ овие навака прегрозни се, морбидни, како може некој да се сети на вакво нешто, демек од вистинска случка к*рци палци.
     
    На biGirl, ludoto19 и 1209 им се допаѓа ова.
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Многу ме разочара серијава, супер почна сезонава, со опроштење ја усраа.

    http://forum.femina.mk/threads/the-exorcist-2016.26618/

    Оваа серија е Господ за АХС, верувајте, љубителки на хорор навалете и , предобра серија, значи немам зборови колку јако и језиво е направена, со се приказна со се... Погледнете ја, нема да се разочарате верувајте. Предобра, Ахс да гледа и да учи.
     
  17. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Ја планирав ама мислев дека е срање. Откако пиша, малку се подзамислив. Значи добра е и хорор е? Се надевам не е како Vampire diaries и слични глупости.
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    EXORCIST? Многу е добра серијата, 10 пати подобра од последната Американ, дај и шанса и ќе видиш, јас едвај чекам да искочи последната епизода :) супер приказна и секоја епизода нешто ново носи :)
    Не е нешто апла страшна, ама има многу језиви сцени.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Love...music

    Love...music Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.298
    Пол:
    Женски
    Леле ја обожавам серијава
    Мене оваа сезона ми е ок ама 2рата и freak show беа стварно врв и murder house беше добра и хотел да речеме добра а незнам зошто сите велат coven дека била многу интересна кога на мене ми беше најдосадна одвај чекав да заврши хмм... како и да е ако во пролет кога ќе искочи новата сезона има ликови од freak show ќе биде супер
     
  20. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Новата сезона е дури на есен, следна година. А најдосадна да, дефинитивно третата Coven.