1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Американска Хорор Приказна (Аmerican Horror story)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Pelikuna, 7 ноември 2011.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Сега го гледав и јас и ми се виде интересен.Само,појаснете ми некои работи.

    Слугинката,плавата жена (Констанс),Тејт,Тревис,тој без едното уво.Сите ли се тие духови? И дали живеат во куќата на семејството? Дали психологот и неговото семејство знаат дека се духови,затоа што Бен си разговараше најнормално со слугинката
    Само на мене ли ми е многу секси овој Бен :) .
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Да, духови се сите, и живеат во куќата освен Констанс-таа живее во соседната куќа. Сите што се убиени во куќата, остануваат тука како духови. Бен не знае, само Вивиен (жена му) почна да ги открива работите, ама ја пратија в лудница поради тоа. И мене ми е многу секси Бен :)
    Многу ми беше интересна епизодава, се изнервирав кога заврши :devil: :D
    Нека ја вратат Вивиен пак во куќата, поинтересно е со неа.
    И конечно Бен ја виде слугинката стара :)
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    А што е финтата со таа слугинката.Кога на крајот зборуваше со неа ми се учина дека е онаа перверзната ама после кога ја дадоа во ликот,видов дека е друга стара жена :^) .И сега детето на оваа Вивиен ќе биде нешто како демон.

    Едвај чекам следната епизода.Во недела ја даваа а во понеделник реприза така или обратно?
     
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Слугинката е стара, ама тој само ја гледа како млада. И сега бидејќи сфати дека жена му всушност била силувана, почна да ги разбира работите што се случуваат, и затоа и слугинката конечно ја виде како стара, нели и таа му рече нешто во смисла: Конечно почна да разбираш... Не знам дали ме сфати, го разбирам јас во себе ама не можам да го објаснам :lol:
    Во понеделник е новата епизода, недела е репризата :)
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Сфатив,сфатив значи ја гледал како млада и конечно почна да ги согледува работите и за прв пат ја виде како стара.Само уште ова прашање и не те замарам веќе.Значи тие се духови ама сепак другите можат да ги гледат како нормални луѓе нели? А пак на Бен нели му е чудно што оваа слугинката така забегано се понаша.Ама добро на филм се си бива.
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Да, другите ги гледаат како нормални луѓе, меѓутоа и не можат тие многу подалеку да одат од куќата. Сега ми текна дека за тој со изгореното лице не сум сигурна дали е дух :?:
    И не ме замараш воопшто верувај, среќна сум кај што гледам уште некој да ја гледа серијава, да можеме да си дискутираме :lol:
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Интересна ми беше епизодава.

    Многу е убава слугинката како млада.
     
  8. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Jaс не ја гледав целата дека гледав Декстер :D :D :D Ама закачив кога Констанс ја посети Вивиен...и ме интересира како заврши?

    Инаку тој стариот и тој е дух :)
     
  9. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Заврши кога таа една жена и кажа на Констанс дека дете кое е од човек и дух ќе биде извор на зло или нешто како демон.И овој Бенџамин за прв пат ја виде таа слугинката стара.
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ја гледавте вчера епизодата? :) Мене серијата ми станува се поинтересна и поинтересна.

    Ау,ме изненади тоа со Вајолет,воопшто не го очекував.И сега демек и она е као дух во куќата.А зошто всушност овој без увото си призна за злосторство кое не го направил? Не ми се верува да е поради тоа што кажа ама ќе видеме.
     
  11. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Епизодата беше преинтересна :x
    И јас воопшто не го очекував тоа со Вајолет :o И сега дефинитивно Констанс и тој со изгореното лице не се духови. Значи духовите не можат да излезат од куќата.
    Јас мислам дека призна за злосторството поради разговорот со жена му, поради тоа што таа му го рече.
    Сега да видиме што ќе се случи со Бен и Тејт бидејќи откри дека тој ја силувал жена му.
     
  12. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Јас пак гледав Декстер :D неможев да ја гледам серијата ама ветувам дека ке ја гледам на интернет или во Неделата реприза...

    Туку некој нека ми каже како дозна Бенџамин дека
    Тејт ја силувал Вивиен

    Што се случи со Вајолет?Од кај па сега Констанс и изгорениот не се духови?тогаш зошто се во куката?
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Тејт го нападна Бенџамин облечен во маската, бидејќи сакаше да ја испрати Вајолет да студира во интернат во Кина, и Бен успеа да му ја тргне маската и виде дека е Тејт.
    А Вајолет испадна дека е мртва, тогаш кога ги испи таблетите не преживела, и Тејт и го покажа нејзиното тело...
    А Констанс и изгорениот не се во куќата нели, живеат во близина, тие што се духови не можат да ја напуштат куќата.
    Гледај ја обавезно епизодата многу е интересна, ќе ти се разјаснат некои работи.
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ама ако Констанс и тој без увото не се духови и нели поради тоа што не живеат во куќата тогаш која е нивната поврзаност во приказната :^) .
    А сега не знам како Бенџамин ќе дознае дека ќерка му е уствари дух и дека не е жива.И дали ќе дознае воопшто.
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  15. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Па Констанс има синови во куќата кои се духови, и мислам дека порано живеела тука, се дури не ги убила мажот и љубовницата(слугинката), а и тој изгорениот тука живеел порано нели, кога подметнал пожар и изгореле жената и децата... Па после се поврза со Бен кога го предупредуваше да си одат од куќата, а и заљубен е во Констанс, затоа се врткаше околу куќата.
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Аха,значи тоа било работата а јас се чудам што има врска Констанс со куќата ако не е дух.Мислам дека натаму допрва ќе има заплети,сега дури е интересното.
    Само ми е жал што повеќе пати во неделата не ја дават серијата.Вака,многу во неизвесност не држат.
     
  17. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Mногу интересна почна да ми станува серијава, се повеќе ми се допаѓа :)
    Штета што не дават што ќе се случува во наредната епизода, да не чекаме цела недела да помине. :(

    Не можам да разберам како можат луѓето во куќата да ги гледат духовите ???
    Почна многу да ме нервира Тејт сака да манипулира со луѓето, што ако Вајолет, не сака повеќе да биде со него :x :x , многу се внесов во серијава. :D :D
    Се наежив кога дознав дека Вајолет е дух. :o
     
  18. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Тејт :rofl: :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

  19. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Баш сакам Вајолет и Тејт да завршат заедно, ама незнам како ќе му прости за тоа што ја силуваше Вивиен..А сега со бебето што ќе се случи?
     
  20. Boo.Boo

    Boo.Boo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5

    Тој на првата слика не е Тејт. Kyle Gallner е. :D :)

    Тејт и Вајолет нема да бидат заедно :(