1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Американска Хорор Приказна (Аmerican Horror story)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Pelikuna, 7 ноември 2011.

  1. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Нова приказна е во втората сезона и секоја епизода е посветена на различна случка.
    Мене многу ми се допаѓа, далеку е подобра од првата. ;)
     
  2. Whatsername997

    Whatsername997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    21
    Дали само на мене прва сезона ми беше поубава ?
    океј е 2ра сезона, до 5 епизода сум моментално и мислам дека станува се поинтересна,ама сепак 1ва беше подобра, според мене :!:
     
  3. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    Вторава сезона е многу, многу пострашна, ама некако повеќе се приврзав со ликовите од првата. Од вторава ми се допаѓа само Лана, Грејс на пример не можам да ја поднесам, а колку и да е совршен Кит не знам, не ми е толку добар лик како што беше Тејт.
     
  4. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Прв пат слушам за оваа серија по коментарите добра ми се увиде еве ја симнувам едвај чекам да почнам да ја гледам :D
     
  5. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Последната еп ми беше топ !!
    Само мислам дека требаа да го убијат Наочара докотор психо а не да го чуваат таму !!!
    лелеј тоа Сестрата(гавол) ми иде да ја задавам со голи раце !!! мнн ме нервира во фацата !!
    Како и да е ја чекам следната еп !!
     
  6. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Колку сезони има серијава и каде може да ја гледам онлајн или преку торент?
    Многу ми е интересна,но незнам кога ја дават на Фокс Крајм.Секогаш гледам една,па заборавам и се ми е смешано :?:
     
  7. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    ^^^Моментално е 2ра сезона .. јас вчера ја изгледав 9тата епизода ...
    за оние кои гледаат
    според мене малку беше од повеќе она пеењето !!
    Што мислите ке остане некој признак од опседнатата сестра? или Ѓаволо веке е во отецот!?
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    А каде може да ја гледам онлајн бидејки немам место не компјутерот за торент :|
     
  9. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    јас ја гледам на еден линк : vplay.ro
    каде ги има сите серии ама мора да се регистрираш на романски е ... но од дечко ми знам дека за МК не функционира линкот ... види евентуално на некоја др страна ...
    http://www.watchseries-online.eu/
    незнам дали беше тој линк ама може ке се снајдеш
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Се снајдов ама сакам од почеток да ја гледам.А овде ја нема првата епизода,дури ни сезона :!:
    Од првата сезона има само 1,3,и 5 епизода а 3-та и 5-та немаат линкови од каде да се гледа.
    А од втората има :!: Ама првата ми треба.Сакам да ја почнам од почеток.
     
  11. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Се снајдов и ја изгледав првата епизода.Многу интересна,но на моменти ме збунува.
    Сфатив дека фамилијата се преселува во таа куќа,а таму близнаците умреле.Мажот ја изневерил жената со некоја тинејџерка и затоа се преселиле.Е сега не сфаќам ова детето што прави.Мажот е психолог и затоа кај него оди,ама многу ми е чудно кога го даат него.Исто и комшиката со нејзината внука мислам ми се многу сомлителни.Оваа девојката(ќерката) ќе се сплетка со оној така?Мене најнормална ми е сопругата.А психологот е доста чуден...Некако вечерта станува...Па таа старата ја замислува како млада.Не ги знам ликовите уште :wasntme:
     
  12. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]


    ај нека почне 3та сезона
     
  13. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
  14. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    многу ми се допаѓа серијава (на почеток не ми се веруваше дека ќе го кажам ова), а воопшто не сум фан на хорор филмови/серии.. не дека не ми се допаѓаат, туку голема плашливка сум.. и така првите епизоди од првата сезона ги гледав на дневна светлина и со покривање на очите на секои 5 минути :lol: потоа се навикнав малце и ја изгледав првата сезона, и сега ја почнувам втората.. првата како што гледам беше некако подобра,ликовите беа поприбрани, немаше многу страшни сцени, немаше секс на секои 5 минути.. :lol:
    ми се допадна се' во првата сезона, посебно крајот.. вторава изгледа дефинитивно пострашна ама сепак ќе продолжам да ја гледам..
    oд прва сезона дефинитивно најмногу ми се допадна Тејт, на почетокот страв ми беше од него ама со тек на времето го засакав :wasntme:

    :inlove: многу се израдував што го има и во втората сезона

    спојлер за прва сезона -
    :(
    :lol: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  15. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    пак јас :lol:
    ја изгледав и втора сезона и морам да кажам дека многу ми се допадна, на почетокот мислев дека нема да биди толку добра како првата ама супер беше, и мислам дека ако не беше делот со вонземјаните, сезоната ќе беше дури и подобра од првата :wasntme: крајот беше дефинитивно изненадувачки, ама ми се допадна :D
    третата сезона изгледа одлично, иако нема некој голем трејлер, само мала сцена -
    http://www.youtube.com/watch?v=BlSnhM-tIqA
    сепак едвај чекам да почни третата сезона, можеби и ќе биди најдобрата сезона :)
    Мислам дека ќе биде повеќе тинејџерска сезонава, па и очекувано беше тоа од креаторите на Гли :D
     
  16. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Одамна знаев за серијава, ама по насловот не ми се допаѓаше нешто многу (не сум голем љубител на хорори), а не бев прочитала никакви мислења за истата никаде, така што тек вчера, од пуста досада, решив да ја пуштам баш неа (за сите оние кои сакаат да ја гледаат оваа или која било серија, или филм, со ПРЕбрзо полнење и без сецкање, но и без превод - овде: http://www.free-tv-video-online.me/ - лево пишете си го насловот и одете на search, и тоа е тоа). :angel:
    Вчера изгледав 3 епизоди од првата сезона, а денес ја догледав цела, и се навлеков. :l:
    Серијата едноставно беше предобра, толку извртена, до краен момент непредвидлива, понекогаш ептен езива (најавната шпица никогаш нема да ја заборавам, со мелодијата и сликите), сите ликови беа толку мрачни и комплицирани со длабоко психолошко и психијатриско минато, но сето тоа беше склопено во една совршена целина, неверојатно! :clap:
    И плус, секако, сите глумци беа одлично избрани (посебно Evan Peters - Тејт :$ ).
    Сега почнувам со втора сезона, и ептен ми е мило што иако приказната е сосема различна, глумците се истите од првата сезона, и верувам дека ќе биде оваа исто толку добра, ако не и подобра од предходната. :wasntme:

    1. Единствено нешто за што можам да го оправдам Тејт, е моментот кога го запали дечкото на мајка си, поради тоа што овој нели му го уби брат му.
    2. Нормално дека Вајолет не би можела да му прости за тоа што ја силуваше и забремени мајка и, но сепак си посакував да останеше заедно со Тејт, прекрасни ми беа, и плус, Вајолет беше единствената личност поради која тој сакаше и успеа да се промени, и стана толку добар и заштитнички настроен.
    3. Како може човек да не ги обожава:
    [​IMG]
     
  17. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
  18. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    линк од епизодата -
    http://putlockertvshows.me/watch/americ ... 03e01.html
    :rock: конечно!!
    Интересен почеток на сезонава, одлична приказна и добра мистерија.. ама изгледа сум заборавила колку неизвесно завршуваат епизодите од серијава :D
    Мило ми е што пак се врати Таиса (Вајолет, сега Зои) и што пак ќе ги имаме Тејт и Вајолет ^_^ Тејт (Кајл, ама Тејт ќе си го викам :lol: ) ми е како и секогаш,
    [​IMG]пресладок, и баш е добар, ама тоа што му се случи не ме натажи баш бидејќи очигледно е дека ќе го вратат.. Фиона е како и останатите ликови на Џесика Ланг во серијава, навидум силна жена а всушност многу нестабилна :| некако ми се смачи Џесика да ја гледам само така :?: Корделија и Мисти не ги покажаа баш многу, се надевам ќе имаат некоја важна улога.. Медисон и Квини прават некоја непотребна драма, и Нан изгледа е навистина најпаметна од нив :D Е сега негативецот, Мадам ЛаЛаури |( Дефинитивно си е болна во умот, се израдував кога кажаа што и се случило ама крајот многу ме зачуди :shake: Не ми е јасно зошто Фиона ја врати од мртвите, и што ќе прави со неа :^) ??
     
  19. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    кај сте бе, сама ќе си коментирам ?? :lol:

    нова епизода..
    http://putlockertvshows.me/watch/americ ... 03e02.html :wasntme:

    вчера ја гледав епизодата и сега ме мрзи да пишувам на долго и на широко, само ќе кажам дека не сетив кога поминаа 40 минути :D Преинтересно беше, многу работи кои ги пропуштив во првата епизода, ги дознав во оваа, а и се откри повеќе за ликовите (Квини, Медисон, Мисти, Maри).. А како што гледам и наредниве епизоди ќе бидат интересни -
    Ла Лаури ќе биде слугинка на Квини, а понатаму ќе се појават духови од нејзиното минато, Корделија и Зои ќе добијат нови моќи...
    :)
     
  20. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    :lol: Епизодава беше ненормално добра :D
    Мадам Делфин иако не ја поднесувам, не можам а да не се изнасмеам -
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    :rofl: а и со Квини ми беше пресмешна, кога и правеше јадење :D ама потоа она со минотаурот, поточно Квини со минотаурот.. :x

    А Медисон и Фиона.. :x Малку чудно ми падна тоа што Фиона толку многу сакаше да ја научи Медисон, и што беше толку добра со неа, ама воопшто не помислив дека ќе ја убие :| и прво мислев дека случајно ја уби, ама крајот -
    [​IMG] [​IMG]
    :o :lol:

    за наредната епизода -
    https://www.youtube.com/watch?v=59baP9fkwbU
    :o shit just got serious..