1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Американска пита (American pie)[1999-2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од Shery, 5 јануари 2011.

 1. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.978
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
  Зарем можно е да нема тема за Американска пита?
  Добро, ќе се смени тоа :D
  Циклус од 7 филмови кои го претставуваат американскиот средношколски живот.
  Се зборува за фраерите, лузерите, здодните женски, сексот, невиноста итн.
  Во сите филмови има по еден Стифлер кој го дава вистинскиот шмек на филмот ;)
  Јас ги сакам сите филмови затоа што се вистински начин за убивање на досадата, но и добро да ме насмеат.

  Прилично дрски, безобразни филмови кои ќе ве насмеат до солзи.
  Кој е вашиот омилен дел, глумец, дали ги сакате овие филмови, а ако не зашто?
  очекувам ваши мислења
  !!!
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 2. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  Американска пита (American pie)

  хммм американ пај....имам гледано порано еден дел, ама нз кој :) интересен ми беше, смешен али и многу безобразен :)
   
 3. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Ги имам гледано сите делови, супер се ако сакаш да се смееш до солзи....
   
 4. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.707
  Допаѓања:
  37.549
  Пол:
  Женски
  Не секам ни еден дел од овој филм...мислам сум ги гледала сите(пошто брат ми ги обожава)ама мене ми делуваат премногу моронски и глупаво.Да не се навреди некој што ги сака.Премногу ми се лигави,премногу неморални за нашата нација,сакам да кажам дека ниедни други тинејџери во светот не живеат така како американците.Тоа е мое мислење,може грешам.Не дека кај неас нема опивање,журки,секс и сите тие други работи но во овој филм тоа ми е...американско сра*е како што би рекол татко ми :D Може донекаде не ги сакам поради мојата љубов кон класичните филмови и оние навистина добри и вредни за гледање...за овој филм несакам да губам време,ако сакам да се насмејам ќе погледнам некоја подобра комедија :)
   
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  првите делови не се лоши,интересни ми се,ама овие последниве делови :puke: за никаде се,посебно овај последниов book of love мислам така се викаше :?: најглупав ми е,па и таа сцена со еленот ми е толку за никадеи,идиотска :puke:
   
 6. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Првите 2 дела супер, 3ка и4ка-та не ми се допаѓаат, 5-от и 6-от супер . последниов КАТАСТРОФА
   
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Баш се јаки хахаха 8) :rofl:
   
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Првите делови се одлични, доста безобразни, ама се смеев до солзи. Последните три некако не ми се допаднаа, или можеби јас имав преголемо очекување за нив.
   
 9. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Very, very naughty! :!: :P :rofl: Јас искрено, само еден дел имам гледано, и тоа како мноооогу помала, и од тогаш не ми текнало да го гледам пак :geek: Ваљда дека тогаш имав фобија од "такви работи" па сум се истрауматизирала :rofl:
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  :rofl:
  Колку е лошо кога гледаш American pie со родителите. Јас си знам. :tmi:
  Од првиот дел навака некако како да потфрлуваат. Се поглуп и поглуп, ама се трпи. Не се драстично полоши.

  American Wedding ми е најгледан до сега.
  Преку 10 пати сум го гледала и од ново на ново се имам смеено. :D
  Во април излегува новиот дел. Баш му се радувам на Крис Клејн. :tmi:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Баш сега се запрашав дали има ваква тема :D Гииии обожавам! Особено 2ката,напамет ја знаев :D ,па 3ката свадбата,па nаked mile 5ka, после Beta house 6ka, Тhe Book of love 7kata.И а и 8цата е арен,ама не толку интересен :) :rock:
   
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.019
  Пол:
  Женски
  Јассс ги обожавам сите, и сите ми се пресмешни ! :lol:
   
 13. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Мене порано цело време ми го збореа, но никако да се решам да го симнам. И ете во саботата за прв пат на Сител го гледав вториот дел. Умрев од смеа, баш се интересни и перверзни. Баш планирам да си ги симнам и другите делови, ги гледав сите трејлери и најинтересни ми се видеа првите четири, другите не толку многу. :)
   
 14. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Абе сега има уште еден дел,мислам дека последен ќе е :) Сакам да го гледам! Сигурно е лудница :D Ко ќе го гледам ќе пишам пак можи :)
   
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да го гледам последниот дел али чекам да испадне во убава снимка пошо вака не ми се гледа на кино снимка :) Инаку лудница се филмови, навистина се интересни :)
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ова ќе е најновиот дел :)
   
 17. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.991
  Го гледав и го достигнаа врвот момците :rofl: :rofl: се топкав од смеа додека го гледав,урнебесна комедија која што ќе ве насмее до солзи,пресмешни ми беа сите делови,ама последниот :x е нешто неверојатно :rofl:Стифлер и Адам се врвот на овај дел ахаха пишувам и се смеам :rofl:
   
 18. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Даааа,арно пиша Илипили,и јас го гледав,смешки се цели,само некои луди идеи им текнуваат :D А и мистер Левинстин (така ли беше?) беше смеа во овај дел :D А и тоа со таа Кара :D Абе закон се :D
   
 19. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  621
  типично америчко тинејџерско сра*е .
  ги имам гледано сите делови од пуста досада ....коа немало нешо поасално да се гледа ...
  и така ... :D
   
 20. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Хахахаха тукушто го изгледав и последниот дел хахахаах. Многу добро што е со старата екипа оти другите делови пред овај не ми беа кизнај шо ама овај беше предобар. Стифлер како и секогаш најсмешен :D :D