Американска пита (American pie)[1999-2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од Shery, 5 јануари 2011.

 1. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано само првиот дел..И се смеев ко луда..хахаха xD
   
 2. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  115
  ПОСМЕШЕН ФИЛМ "АМИНННН" :D :D :D :D :D
   
 3. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.062
  Пол:
  Женски
  Првиот дел е легендарен :D Колку интригантно и кодирано зборува за сексот татко му на Џим.Јас син ми да го фатам со пенисот во јадењето, незнам како ќе изреагирам.
   
 4. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.427
  Сите делови ми се гледани! :D И сум се смеела многу, многу! :rofl:

  Првиот е легендата де нели, најдобар ми е. Вториот не баш многу, затоа третиот ми е фаворит одма до првиот дел. Четвртиот ми е убедливо најлош! Не знам што им беше финтата да го убацат братот на Стифлер ко демек во главна улога. :^)
  Петтиот и шестиот иако не се со првобитнава постава, сепак ми беа добри. И таму имаше доста смеење. :lol: :rofl:
  Седмиов со Книгата на љубовта мислам беше, и тој не е лош, али малце ми беше поглуп за разлика од останативе делови.
  Е сега, ако имало 8ми дел, тој не ми е гледан дефинитивно, сум го пропуштила, али ќе го побарам. :D
  И последниов ми е многу добар! Значи, после 10 години, или 12, не знам колку беа, пак со четворицава и Стифлер, одличен филм, достоен крај на серијалов. :D
   
 5. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.689
  Пол:
  Женски
  Може линк, од некоја добра снимка од последниот дел? :)

  Патем, ги имам гледано само првите 3.
  И 6тиот дел, оти го имав на ДВД.
  А во компјутер имам уште 3 дела, ама уште ги немам гледано, кога видов дека не се со истите глумци, исклучив.
  Ќе ги гледам кај и да е. :rofl:
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  Го имам гледано само првиот и се смеев како луда!
  Најјака сцена: фраерот со двата прсти пикнати во питата :D :D :D

  Порано често и на телевизија знам ги даваа, ама брат ми не ме оставаше да ги гледам :lol:
   
 7. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Баш деновиве ги гледав сите делови и паднав во смеење. Ама баш ме расположија.
  Ги гледав 4-те делови со оригиналниве глумци, тие другите не.
  Интересен филм, не можеш да останеш озбилен во никој случај, цело време се случуваат глупости што те тераат да се смееш како луд, те расопложува во секој случај. Ги гледав дури сега, дека не ме оставаа кога бев помала.
  Многу ми се допадна и што сите се дружеа, се собираа заедно, беа неразделни и како деца, и после како студенти, па и како возрасни на крајот.

  Еднаш се татко ми од видеотека земавме филмови и побаравме некоја комедија. Баш тогаш беше излезен третиот дел со венчавката и тој ни го препорачаа и го зедовме. Ко се наредивме дома сите да гледаме и го пуштаме филмот и прва сцена -сцената под масата во ресторанот и татко ми го исклучи и вели -не чини лентата, расипана е. :D
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.201
  Cвадбата никој не може да ми ја замени, последниов дел- не е тоа тоа, тие делови каде што ги нема Cтифлер и компанија не ми се ни гледани :) Cвадбата е врвот, мислам дека е најјак дел од сите :) Tој колку и да го гледам нема шанса да не се смеам, поготово со Cтифлер и гомното- Cекогаш во моето сеќавање :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  7.652
  Последниов дел ми е нај нај...Баш вчера го гледав и дефинитивно е најдобар од сите. Као демек по 15 години се собираат пак.. Кој е женет, кој успешен, кој па истата будала од средно (читај Стифлер ) :lol: Добар дел добар... Да го гледате! :rofl:
   
 10. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  2.891
  Пол:
  Женски
  Стифлер-legend :D
  пред некој ден го гледав и јас најновиов дел што е, смешен беше ама и претходните делови си беа оригинални, како и да е никад не здосадуваат тоа сигурно :)
   
 11. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Двојката ми е најјак дефинитивно,имам пукано од смеа,а и го знаев напамет :D
   
 12. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  во овие 3-4 дена ги изгледав првите 3 а сега почнувам и тие со брат му на Стифлер :$ после тоа American Reunion :D инаку од првите 3 дела неможам да издвојам омилен бидејќи сите се пресмешни ама најсмешен ми беше Стифлер во 3 дел - кога се правеше добар и учтив :rofl: и гомното од кучето ко го лапна :rofl: :tmi: само штета што не беше ОЗ во 3 :/ мислам стварно, ако Chris Klein не бил во државата за време на снимањето, режисериве и директорите и др. можеле друг пат да снимаат, не бива свадба ако му фали еден од другарите.. ај шо не беше, па не го ни спомнаа :@ од првиот дел омилени ми беа сцените кога Мишел зборуваше цело време - this one time, at band camp.. и кога и да почнеше реченица знаев што ќе речи, а најслатка ми беше сцената кога Џим зборуваше со Надја и почна да и раскажува со - this one time... :$ и ко се гушнаја после со Мишел :inlove: а во вториот, дефинитивно најсмешна сцена кога Џим маструбираше и наместо лубрикант стави лепак :rofl: .. тогаш ќе пукнев од смеа xD
   
 13. American.Virgin

  American.Virgin Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  19
  ООООО ААААА АМЕРИКАНСКАА ПИТАА СИТЕ ДЕЛОВИ ПО 99999999999999999 пати на ден ги гледам ! :rofl: :inlove: :rock:
   
 14. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  најак серијал на комедија што го направиле америве
   
 15. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  Обично мразам кога прават продолженија на некој ептен добар филм и одбивам да ги гледам зошто во 90% од случаевите продолженијата се хаос и го уништуваат впечатокот.
  Филмовиве ги гледав додека не ги променија актерите... мислам, Американска пита без Стифлер не е тоа тоа. Овој последниов беше онака, дежа ву али го гледав поради тоа што глумеа баш сите актери од првите делови.
   
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.307
  Допаѓања:
  1.961
  Пол:
  Женски
  Дали ќе може некој да ми каже како идат по ред деловите???
   
 17. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  American Pie (1999)
  American Pie 2 (2001)
  American Wedding (2003)
  American Pie Presents: Band Camp (2005)
  American Pie Presents: The Naked Mile (2006)
  American Pie Presents: Beta House (2007)
  American Pie Presents: The Book of Love (2009)
  American Reunion (2012)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  сите делови ЗАКОН!!!
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  Ги имам гледано првите 4 дела. Најинтересен ми е вториот дел. Најомилен лик ми е Стифлер.
   
 20. icona.pop

  icona.pop Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  26
  Од првиот до третиот приказната за тоа друштво е врвот, понатака веќе ми изгледаше вештачко. И да, American pie:Reunion мислев дека ќе биде утка ама и тој испадна предобар. Искрено ретко ваков тип на филм да ми се допаѓа. :D