1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Американски хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijahoroskop, 24 март 2013.

 1. marijahoroskop

  marijahoroskop Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Родени од 01.01 до 17.02 - Вие сте забавна,духовита и информирана личност која постојано е во движење. Имате вишок енергија и многу ентузијазам,силна воља и упорност која ви е потребна за остварување на своите често високи цели. Никој не може да ве натера на нешто што вие не го сакате или да управува со вас бидејќи сте многу одлучни и доследни кон себе. Лесно и брзо се спријателувате,сакате да им помагате на другите,па затоа и другите ќе ви помагаат вам. Во љубовта сте дарежливи и грижливи но со саканиот/саканата сте повеќе како пријатели отколку како љубовници. Лесно простувате се,па дури и неверство.

  Родени од 18.02 до 01.04 - Проблематични,бунтовни,со вишок на енергија. Често влегувате во тепачки и кавги но најдобро знаете да се изборите за себе. Самостојни сте и не зависите од никого,имате изразена интелигенција и бистар ум,би можеле да се занимавте со многу работи бидејќи сте талентирани за се. Ги сакате животните и природата,повеќе ве интересира уметноста отколку озборувањата. Добро умеете да ги процените луѓето и баш затоа сте опкружени само со вистински пријатели. Знаете како да сакате,но би можело да биде вистинска потешкотија да пронајдете партнер бидејќи сте големи перфекционисти. Кога конечно ќе се вљубите искрено,подготвени сте на саканиот/саканата да му/и го подарите целиот свет.

  Родени од 02.04 до 05.05 - Добри психолози и филозофи. Обожувате да читате,да фотографирате и да готвите. Ве интересира секаква уметност. Умеете многу убаво да пишувате и убаво да се изразувате,би биле одличен новинар или репортер. Знаете да се забавувате и да уживате најдобро од сите други знаци. Во љубовта тешко се врзувате,често ви е потешкотија да ја пронајдете вистинската личност за себе.

  Родени од 06.05 до 14.06 - Умеете да ги усреќите другите луѓе,но повеќе мислите за нив отколку за себе. Во животот најважна ви е љубовта и среќата на саканата личност,среќата на другите. Верни сте,нежни и романтични,вашата љубов трае засекогаш. Најмногу ве исполнува дружењето со другите луѓе,комуницирањето,добри гурмани сте. Сон ви е да создадете свое семејство,овие знаци се најдобрите родители. Не сакате да повредите никого и сте фер кон сите.

  Родени од 15.06 до 19.08 - Колегијални,љубезни,фер. Искрени сте и добро чувате тајни,баш затоа и сите ви ги кажуваат своите. Имате многу пријатели и сте секогаш во центарот на вниманието. Најдобри пријатели сте од сите знаци. Либерални сте,ги почитувате сите. Би биле добар хуманист или правник. Во љубовта сте многу грижливи но саканиот/саканата ја гледате како своја сопственост.

  Родени од 20.08 до 21.09 - Забавни сте,весели и секогаш добро расположени. Најважно ви е семејството,би биле одличен родител. Многу сакате да работите,ги цените материјалните работи и најмногу ги сакате личните придобивки. Доста сте горделиви и суетни,но длабоко во себе имате разбирање за сите. Вашите чувства се стабилни и трајни.

  Родени од 21.09 до 11.11 - Физички привлечни,шармантни,друштвени и романтични,тешко е некој да не ве сака. Вистински магнет сте за спротивниот пол,но вашите чувства се трајни и врзани само за една личност. Имате многу пријатели и добро се однесувате кон секого. Би биле одлични родители кои би дале се за своите деца. Романтиката ви е многу важна,а во сексот сте талентирани љубовници. Имате голем талент за спорт. Во љубовта сте разбирливи,толерантни и многу нежни. Знаете да претерате во уживањето и заради тоа,често можете да се најдете во тешка материјална состојба.

  Родени од 11.11 до 31.12 - На луѓето секогаш им го кажувате она што навистина го мислите,искрени сте и природни. Никогаш не манипулирате со луѓето и голем проблем ви е да изговорите лага. Добри сте кон сите и секого го почитувате. Ваквите личности важат за многу големи авторитети и идоли. Вашите чувства се топли,искрени и трајни. Пазете се од завидливите луѓе.
   
  На bobmarli, CuteEva, Katerinceee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Интересно.
  Можам да кажам дека мене ми погодиле. :)
   
  На marijahoroskop му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  408
  Точно од збор до збор
   
  На marijahoroskop му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zhirafa

  zhirafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
  Точно е :)
   
  На marijahoroskop му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VIN.diesel

  VIN.diesel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  420
  :clap: :clap: :clap: :clap:

  Точно ! 8)
   
  На marijahoroskop му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Родени од 01.01 до 17.02 - Вие сте забавна,духовита и информирана личност која постојано е во движење. Имате вишок енергија и многу ентузијазам,силна воља и упорност која ви е потребна за остварување на своите често високи цели. Никој не може да ве натера на нешто што вие не го сакате или да управува со вас бидејќи сте многу одлучни и доследни кон себе. Лесно и брзо се спријателувате,сакате да им помагате на другите,па затоа и другите ќе ви помагаат вам. Во љубовта сте дарежливи и грижливи но со саканиот/саканата сте повеќе како пријатели отколку како љубовници. Лесно простувате се,па дури и неверство.

  Навистина е точно :)
   
  На marijahoroskop му/ѝ се допаѓа ова.
 7. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.854
  Пол:
  Женски
  Родени од 01.01 до 17.02 - Вие сте забавна,духовита и информирана личност која постојано е во движење. Имате вишок енергија и многу ентузијазам,силна воља и упорност која ви е потребна за остварување на своите често високи цели. Никој не може да ве натера на нешто што вие не го сакате или да управува со вас бидејќи сте многу одлучни и доследни кон себе. Лесно и брзо се спријателувате,сакате да им помагате на другите,па затоа и другите ќе ви помагаат вам. Во љубовта сте дарежливи и грижливи но со саканиот/саканата сте повеќе како пријатели отколку како љубовници. Лесно простувате се,па дури и неверство.

  се е точно,па дури и последново,е па тоа е мојот проблем што лесно простувам и на глава ми се качуваат после
   
  На VIN.diesel и marijahoroskop им се допаѓа ова.
 8. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  15.392
  Пол:
  Женски
  Конечно некој да ми каже дека би била одличен новинар (мојата животна желба) :D
   
  На marijahoroskop му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.358
  Пол:
  Женски
  Родени од 15.06 до 19.08 - Колегијални,љубезни,фер. Искрени сте и добро чувате тајни,баш затоа и сите ви ги кажуваат своите. Имате многу пријатели и сте секогаш во центарот на вниманието. Најдобри пријатели сте од сите знаци. Либерални сте,ги почитувате сите. Би биле добар хуманист или правник. Во љубовта сте многу грижливи но саканиот/саканата ја гледате како своја сопственост.

  Се е точно. :D
   
 10. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  Многу точно, повеќе се грижам за другите и за среќата на другите отколку за мене.
   
  На fear му/ѝ се допаѓа ова.
 11. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  точно :D
   
 12. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  Браво!
   
 13. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Деновиве, на форумов нешто многу активни се хороскопиве... :D :D
  Онаков хороскоп, таков хороскоп, ваков хороскоп. :D
  Се шалам, добро е да бидеме информирани. :P
  Иначе, да бе таква сум. :)
   
 14. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Родени од 11.11 до 31.12 - На луѓето секогаш им го кажувате она што навистина го мислите,искрени сте и природни. Никогаш не манипулирате со луѓето и голем проблем ви е да изговорите лага. Добри сте кон сите и секого го почитувате. Ваквите личности важат за многу големи авторитети и идоли. Вашите чувства се топли,искрени и трајни. Пазете се од завидливите луѓе.
  Уууууу :clap: Е баш таква сум јас :)
   
 15. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  776
  Точно! Ама не сум тепач :rofl: :!:
   
 16. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.909
  Поточен опис за себе, не сум прочитала.

  Проблематични,бунтовни,со вишок на енергија. Често влегувате во тепачки и кавги но најдобро знаете да се изборите за себе. Самостојни сте и не зависите од никого,имате изразена интелигенција и бистар ум,би можеле да се занимавте со многу работи бидејќи сте талентирани за се. Ги сакате животните и природата,повеќе ве интересира уметноста отколку озборувањата. Добро умеете да ги процените луѓето и баш затоа сте опкружени само со вистински пријатели. Знаете како да сакате,но би можело да биде вистинска потешкотија да пронајдете партнер бидејќи сте големи перфекционисти. Кога конечно ќе се вљубите искрено,подготвени сте на саканиот/саканата да му/и го подарите целиот свет.
   
 17. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.391
  :clap:
   
 18. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Не во буквална смисла, но да има точно. :D
   
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.335
  Родени од 21.09 до 11.11 - Физички привлечни,шармантни,друштвени и романтични,тешко е некој да не ве сака. Вистински магнет сте за спротивниот пол,но вашите чувства се трајни и врзани само за една личност. Имате многу пријатели и добро се однесувате кон секого. Би биле одлични родители кои би дале се за своите деца. Романтиката ви е многу важна,а во сексот сте талентирани љубовници. Имате голем талент за спорт. Во љубовта сте разбирливи,толерантни и многу нежни. Знаете да претерате во уживањето и заради тоа,често можете да се најдете во тешка материјална состојба.


  Точно е се.
   
 20. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Родени од 20.08 до 21.09 - Забавни сте,весели и секогаш добро расположени. Најважно ви е семејството,би биле одличен родител. Многу сакате да работите,ги цените материјалните работи и најмногу ги сакате личните придобивки. Доста сте горделиви и суетни,но длабоко во себе имате разбирање за сите. Вашите чувства се стабилни и трајни.
  Tака си е :clap: