Американ Колеџ (University American College Skopje - UACS)

Дискусија во 'Канта' започната од Mr. Right, 16 септември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  Видов дека нема тема за овој универзитет па решив да отворам.

  Овде кажете мислење за овој универзитет, како и ваши лични искуства или искуства од роднини и пријатели кои таму студираат или веќе дипломирале.
  Колку тие се задоволни од овој универзитет?
  Колку се задоволни од професорите?
  Дали дипломата е признаена?


  Мојата братучетка дипломираше минатата зима, меѓутоа студираше прво на државен па после се префрли на Американ за да го заврши факултетот. Инаку задоволна е од овој универзитет, како и од односот студент-професор, си имаат број од професорот и достапни се во секое време.

  Што мислите вие?
   
  Последна измена: 16 септември 2015
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.965
  Допаѓања:
  47.866
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.