1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Амудиа (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од LadyR, 26 февруари 2016.

 1. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  2.450
  Видов по страниве за летување дека има нова дестинација Амудиа :) Некое селце на 6 км од Парга, каде е прилично поефтино сместувањето. Дали некој од вас бил таму? Да сподели искуство :)
   
  На lilo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  На никој не му е познато местово. Изгледа ептен дека е ново...
  Јас во Парга сум бил и не ми се допаѓа. Па ако е исто како Парга, нјет...:shake::shake:
   
 3. Loretta

  Loretta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  628
  Ајде да ја живнеме темава, никој ли нема одено на ова место? Ја гледав плажата на youtube, одлична е
   
 4. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  982
  Пол:
  Женски
  Јас бев во Парга и ја посетив и Амудиа,пред една недела.
  Таму има најситна песок на цела Јонска обала. Кога газиш во морето како на тепих. Песокот е потемен, водата е чиста, во морето нема ниту камче ниту растение. Плитко е нешто како Женска плажа во Струга.Водата е најтопл
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  982
  Пол:
  Женски
  ми падна интернетот...... се што напишав ојде ....:).
  Водата е најтоплла на цела Јонска обала и немаше воопшто бранови, стои,морето мирно е, сигурно дека е залив. Од страните ма заливот има карпи и по некоја морска краба но не се страшни малечки се и бегаат. ( Ние фативме 3).
   
 6. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  А има каде да се шета во Амудиа? Парга е многу мало за шетање, ептен 1 улица на кеј само со ресторани и тие дуќаните во втор ред, ништо посебно
   
 7. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  982
  Пол:
  Женски
  Парга е вистина помало ама е градче. Само за шетање е колку Струга но за изглед е како само старион дел од Охрид и дел од кејон . Во стариот дел има продавнички и ресторанчоња, слаткари. Не е баш мало. А Амудиа е само плажа и неколку куќи и мотели. Не е ни село. Јас во Парга пак би одела тоа воопшто не личи како во Грција да си. Мислиш си во Италија.
   
 8. accipiter82

  accipiter82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  21
 9. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Машки
  ќе го видам местово септември

  само ми е страв да не е пусто, без продавници па да кукам за јадење

  ме интересира - има ли продавници?
   
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.611
  Допаѓања:
  134.943
  Неколку маркети и таверни, една пекара. Друго немА.
  Во септември не знам како е .
  Парга е близу и е многу по бучна.
   
  На Amateur и lilo им се допаѓа ова.
 11. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  982
  Пол:
  Женски
  Да така е duffi:). Секаде е убаво кога си на одмор :sun:
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Машки
  битно ми беше ова, фала многу
  скептичен бев да не останам гладен :)
   
 13. happiness!

  happiness! Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2015
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  @Amateur како си задоволен од плажите и воопшто од местото?
  Годинава исто има понуди па се мислам дали да резервирам со 2 мали деца сум( 1 и 3 години се децата). Би одела со сопствен превоз.
  Стретна краби и ти?
   
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.611
  Допаѓања:
  134.943
  Јас бев лани. Краби не сретнавме.
  Многу мало и мирно место. Со неколку ресторантчиња и маркет. Плажата е преубава, залив меѓу две планини. И е плитко. Можеш слободно да пуштиш деца.

  Ако сте со кола има преубави плажи за шетање околу.
   
  На lilo и happiness! им се допаѓа ова.