1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анален ботокс

Дискусија во 'Тело' започната од baba Rada, 27 јуни 2017.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Не знаев искрено каде да ја вметнам оваа тема;
  Сè повеќе жени се подготвени да направат третман за разубавување на анусот, кој вклучува вбризгување ботокс во аналниот отвор.
  Ова го потврдил и доктор Еван Голдстејн, американскиот доктор за пластична хирургија, чијашто потесна специјалност е подмладување на анусот.
  Во интервју за „Њујорк пост“ Еван признал дека прво почнал со пациенти што имале канцер на анусот и хемороиди, не сфаќајќи дека ова подрачје има голем потенцијал за понатамошен развој.

  Аналниот ботокс претставува популарен третман во последно време, а во медицинските услуги кои ги вклучува спаѓаат и лекувањето на хемороиди, анални фисури и бројни козметички третмани со ботокс (проширување и затегнување на аналниот отвор).
  Се смета за еден од најбизарните хируршки зафати и чини од 5.000 до 25.000 долари, во зависност од барањата. :?:

  Драги мои феминки, дали вие би се решиле на ваков зафат? :lol:
  Мојот одговор е - никогаш. :devil:


  *Воведот е дополнет од модератор.
   
  На elimkd и Petar80 им се допаѓа ова.
 2. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.078
  Пол:
  Машки
  Бабе за убаво задоволство и би рекол помодарство што не ќе се направи, но некој си сакаат убаво анално отворче за добар секс па така да која милува зошто да не. До душа по мене дупе си е дупе но ете нека има и ботоксче. Ми светна сега браќава мераклии на газиња колку би ги наполниле само со ботоксче
   
  На SummerGirl и baba Rada им се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Па да се надеваме и дека некој хомосексуално ориентиран ке не задоволи со соодветен одговор:)
   
  На SummerGirl и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.078
  Пол:
  Машки
  Ама двосмислено бе бабе ова јас се оградувам од секакво задоволување од хомосексуално настроен дечко, по би сакал д аслушнам одговор од некоја дама ако може.
   
  На SummerGirl и baba Rada им се допаѓа ова.
 5. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  14.466
  Пол:
  Женски
  Ова ваљда ретко кој го прави освен порно глумиците, читав и го избелувале отворот не знам ти што :D
  На вакво нешто никогаш не би се нафатила, не ја гледам поентата. Ако некој сака нека си прави, секој со својот гз :rofl:
   
  На PaLaVa, baba Rada, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  1.930
  Пол:
  Машки
  Оваа „операција“ на анално труење со ботилизам токсин е забранета во Америка, Англија.

  Дозволена е во *развиени, **напредни, ***цивилизирани земји како Индија и кај нас.

  Ја нудат како решение на анални фисури и практикуваат квази доктори, курајбери од Државна кои што воедно прават „научни“ трудови за касапски конференции на темата.

  Се собираат по 10 души и делат една ампула отров.
  Чекаат да соберат 10 па отварааат ампула, затоа толку сакаат „пациенти“ да соберат по секоја цена.

  Менгеле не ни е рамен.

  *Не.
  **Не, не.
  ***Не бре!
   
  На PaLaVa, Arthur, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Ботоксот се употребува и за лечење на хронични анални фисури, така да душо моја не претставува никакво труење на организмот..само нашава држава касни со сите новитети едно десетини години.
  Најмногу оваа хируршка интервенција има употреба кај приврзаниците во ЛГБТ заедница.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Машки
  Што е ова ако може некој да ми објасни, али со народски зборови? Првпат слушам.
   
  На corapce и elimkd им се допаѓа ова.
 9. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.225
  Допаѓања:
  31.069
  Пол:
  Женски
  Нема шанси да се изложам на било каков хируршки зафат заради изглед, мода или задоволство. Ме ежи и самата помисла на хирурзи, болници, операциони сали така да ако дај Боже не ми се јави некаков здравствен проблем поради кој би морала да правам операција никогаш не би подлегнала на вакви, според мене тешки глупости.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.735
  Каква глупост!
   
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Не им е доволно усните, градите, брчките што си ги полнат па сега и аналниот отвор треба ?
  Знам дека и тие што имаат мигрена си ставаат ботокс за да ја ублажат болката.
  Изгледа и во аналниот отвор за тоа им е за да не осеќаат болка нимфоманките.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.295
  Допаѓања:
  77.383
  Пол:
  Женски
  Не разбирам што е ова и подобро е да остане така. :D
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Жени што обожуваат анален секс, жени што употребуваат разни играчки и сакаат да ги стават во аналниот отвор, одат на моделирање...значи не е против болка, туку за бољи сексуални ужитак.

  Искрено кажано и јас не разбирам од нормална уста, сега секоја 10-та жена се прави патката Пата..мода душо, луда мода.
   
  Последна измена од модератор: 28 јуни 2017
  На SummerGirl и Petar80 им се допаѓа ова.
 14. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.078
  Пол:
  Машки
  Ех што не се прави за задоволство и за 200/300 грама мускул да се почувствува и удоволи.
   
  На SummerGirl, CameliaMiller, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.410
  Бoтoксoт не е никaде зaбрaнет, зaбрaнет е течниoт силикoн.
  И кaј гo видoвте oвa? Дaјте нештo линк, некaкo не ми е лoгичнa рaбoтaвa.
   
  На Nausicaa и baba Rada им се допаѓа ова.
 16. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Види сега вака...мхм..абе не е убаво, мислам дека е и забрането поставување такви слики..слика шупак ПРЕД и слика шупак ПОСЛЕ инјектирање на ботокс:rofl:

  Види чичко Гугле ќе ти најде нешто;)
   
  На Ketchup и Petar80 им се допаѓа ова.
 17. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.078
  Пол:
  Машки
  Зошто забрането, тоа е за пример за покажување нема да се свати како порнографија. Ќе нагласиш. (facepalm)(facepalm)
   
  На SummerGirl и baba Rada им се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.277
  Допаѓања:
  33.535
  Пол:
  Женски
  Никогаш. Ни силикони на задникот не би ставила, а за ова не ни правам муабет. Кој ја измисли оваа глупост? :?:
   
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Задникот ми е бољи и од на Џеј Ло:P
  Анален ботокс не би ставила оти ниту јас си го гледам, ниту друг смее да ми го гледа.

  Инаку кажано, шала на страна, навистина има многу корисници за оваа хируршка интервенција, светот отиде јабана, општо лудило и се е забегано:*
   
  На Arthur и SummerGirl им се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.277
  Допаѓања:
  33.535
  Пол:
  Женски
  Во однос на ова, би рекла дека светот полудел. Не знам што е следно. :x
   
  На EvAngelos и baba Rada им се допаѓа ова.