1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анален секс

Дискусија во 'Секс' започната од Dijana, 22 ноември 2009.

?

Дали сте имале анален секс?

 1. Да, и ми се допаѓа.

  1.128 глас(а)
  33,0%
 2. Да, но не ми е убаво.

  682 глас(а)
  19,9%
 3. Не, но би пробала.

  705 глас(а)
  20,6%
 4. Не, никогаш не би имала.

  907 глас(а)
  26,5%
 1. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Според некои аналниот секс води до поголемо уживање, особено кај жените, отколку вагиналниот секс. Тоа најверојатно е така поради тоа што во таа зона има многу нервни завршетоци и е многу чувствителна на допир.

  Мажите го сакаат овој вид на секс поради различни причини: некои поради чувството за доминантност, на некои им е потесно и поубаво, на некои им е ново и интересно...

  Но, мене ме интересира вашето мислење. Што мислите вие за аналниот секс? Го одобрувате ли? Дали сте пробале? Какво е чувството? Споделете го со нас вашето искуство.
   
  На little women, Nikola_aaa, Cecko85 и 12 други им се допаѓа ова.
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  877
  Bolnicko e :roll:
   
  На Cacii123, Tigerspassion, Dejana25 и 11 други им се допаѓа ова.
 3. Ljubica

  Ljubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  45
  За мене тоа е неприфатливо. Копулацијата е пред се чин со кој организмите се размножуваат, затоа постојат високо специјализирани органски системи чија физиолошка функција е токму овој процес. Со други зборови аналниот секс е неприродна појава.
  Дигестивниот систем си има друга намена :)))))))))
   
  На Arsimr, Tanjamm, Писана и 37 други им се допаѓа ова.
 4. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  25
  Кој секс е поубав,вагиналниот или аналниот и кој боли повеќе? :oops:
   
  На little women, Tigerspassion, anagjorgjievska1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  636
  toa si e individualno,megutoa poveketo pripadnicki na zenskiot pol se izjasnuvaat deka uzivaat poveke vo vaginalniot seks! vaginalniot e bolen na pocetokot od ,,sekusalnata kariera,, ;) a za analniot se misli deka za da ne bide bolen treba da se bide mnogu opusten i da se koristi lubrikant (go ima vo paketceto kondomi)
  ako si neiskusna (devica) podobro e da ne se opustas mnogu so analniot seks bidejki iskusnite velat deka bil pobolen (i verojatno e taka,potesno e i sigurno pobolno)...pozdravce :)
   
  На Truesecret21, Milan444, Spiceyourlife и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  25
  Ti blagodaram MIna na iscrpniot odgovor :)
  pozdravce
   
  На little women му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kalinaka

  kalinaka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  1.994
  Пол:
  Женски
  Мене аналниот секс ми е многу непријатен и болен, иако пробувам да се опуштам неможам кога трпам болка...
  Но на дечкото многу му се допага па така да некогаш стискам заби :) само за да му го пружам тоа задоволство...
  Мора да има компромис... Нели?
   
  На little women, Cecko85, Cacii123 и 14 други им се допаѓа ова.
 8. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  336
  da navistina boli,megutoa imam zabelezano koga sum napalena ne me boli tolku mnogu,da ve prasam devojki sto najcesto koristite za podmackuvanje? ;)
   
  На little women, Kriss.mk, Milan444 и 11 други им се допаѓа ова.
 9. geri

  geri Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  36
  licno jas gi sakam site vidovi na seks,zosto da ne se razbie monotonijata,mozebi na pocetokot analniot seks e bolen ama toa samo dodeka da vleze,a posle cuvstvoto e ubavo!
  No mojata izveteana baba znaete li sto mi kaza,niako vo gaz,ztoa sto taa na vremeto imala analen seks i sega ne mozela da si ja zadrzuva stolicata!pa sega ne znam!
   
  На Писана, Beautiful_girl.., Mintini и 25 други им се допаѓа ова.
 10. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  84
  hahhahaha me nasmea Geri

  naravoucenie: SLUSAJTE GI POVOZRASNITE
   
  На Boy_Sk, Agirlhasnoname, natemila и 9 други им се допаѓа ова.
 11. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Наскоро планирам да пробам анален секс со дечко ми...читам дека многу боли , но ептен сакам да пробам може убаво ке ми биде :D ке користиме вазелин..и тоа е тоа би требало помалку да боли така
   
  На little women, Japanac, Petra3 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. cinderella

  cinderella Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Јас мислам дека можеби навистина овозможува задоволство, но во главата ми е вметнато дека аналниот отвор е за друга намена. Можеби некогаш ќе го надминам тој проблем. ;)
   
  На Mollami, Lana del Rey, Salvatore'sGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 13. zkjb

  zkjb Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  53
  i mlekoto za telo moze ne e sporno jas mislam ,i misla deka koga si skroz zapalena spored mene nema podobro od analen seks ,letas ,a okolu bolkata samo poleka na pocetok i se ke kliza posle kako treba ,probaj ke vidis ,mislam koj ne e
   
  На little women, Milanrob, VozrasenMaz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. zkjb

  zkjb Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  53
  HAHAHAHHA :lol: :lol: Baba vazno probala pa sega nemoj sinko
   
  На natemila, Сега Те Спржив, Ekstaza и 3 други им се допаѓа ова.
 15. iwannaU

  iwannaU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Ja ic go nejkam analniot seks. Sum imala dva pati i premnogu me bolese i duri kako da imam fobija mi e strav. So deckoto so sum u vrska me tera da imame analen seks ama ja nemozam i mu rekov da zaboravi zaso nemozam da izdrzam kolku me boli.
  A i nekako mi e gadno fuuuj... so zanm :) :)
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 16. fancula

  fancula Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  49
  Imam probano..ama fakt e deka ne uzivav..a plus sto mnogu boli..prviot pat koga probav na insistiranje na deckoto edvaj izdrzav ..nemozam so zborovi da ja opisam taa bolka..mi se upropasti vecerta..nemozev da prodolzam i plus dva dena so teskotija sednuvav... taka da... mislam deka sepak ne... im zaviduvam na tie sto uzivaat...jas nemozev..probav i vtor pat ama pak bese isto...
  ..moze da pomogne i obicno mleko za telo..bilo kakkov losion..ama devojki da ne se zalazuvame BOLI..pozdrav :D
   
  На Citko, Dejana25 и La.loca им се допаѓа ова.
 17. kika77

  kika77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  10
  Ja na seto ova bi kazala deka sekoj sex e ubav i pruza zadovolstvo dokolku e so vistinskata licnost.
  Ne treba da se ima predrasudi,vazen e momentot na opustanje i treba da bide se spontano i so ljubov za da moze da se postine vrvnoto zadovolstvo.No dokolku analniot sex e samo zelba na edniot partner ,normalno e deka ke bide bolno i opustanjeto ke se svede na minimum.
   
  На little women, Cecko85, Mileivanov и 6 други им се допаѓа ова.
 18. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  162
  jas sum sepak za analen ama za da se uziva vo takviot cin bitni se mnogu faktori prvo i osnovno higienata , partnerot, zelbata , upornosta zasto na pocetok boli , ama veruvajte se isplaka prekrasno zadovolstvo e :) :) :) koj probal znae
   
  На little women, Nikola_aaa, Protok и 11 други им се допаѓа ова.
 19. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  162
  super e sum probala i sekogas go praktikuvam, za taa rabota treba doverba opustenost higiena i upornost i sekako zelba zasto prviot pat boli no ako ste dovolno uporni so tek na vreme bolkata prestanuva i cela rabota se pretvora vo prekrasno iskustvo :)
   
  На Nikola_aaa, Cecko85, inside88 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  162
  ete luge jas imam 15 a on 25 ( kritikuvajte kolku sakate ) i imame analen redovno , duri pocesto od vaginalen i oralen , sekoj den i mozam da kazam deka totalno uzivam , i sekogas imam orgazam , nemam nikakvi bolki ,sekako mnogu e vazna higienata , a treba i golema upornost zasto na pocetok boli , no so tek na vreme bolkata isceznuva , probajte se isplaka ;)

  МОДЕРАТОР:
  Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
   
  На Nikola_aaa, POLICEMAN, alfa83 и 7 други им се допаѓа ова.