Анален секс

Дискусија во 'Секс' започната од Dijana, 22 ноември 2009.

?

Дали сте имале анален секс?

 1. Да, и ми се допаѓа.

  919 глас(а)
  30,9%
 2. Да, но не ми е убаво.

  610 глас(а)
  20,5%
 3. Не, но би пробала.

  634 глас(а)
  21,3%
 4. Не, никогаш не би имала.

  808 глас(а)
  27,2%
 1. Никола_Охрид

  Никола_Охрид Нов член

  Се зачлени на:
  3 декември 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Мислам дека добро би било да се употреби "чепче" за клизма, исто какво што даваат пред оперативни (хируршки) зафати, па после 2-3 празнења на дебелото црево и анусот, ќе биде прилично чист аналниот секс. Можеби не 100% но во секој случај ќе има позитивен ефект и непотребни/несакани "афтер-ефекти"...
  Не знам дали ги има тие чепчиња по аптекиве и какво продажно име имаат, но дефинитивно се исплаќа партнерката да го практикува тоа пред анален секс.
   
  Последна измена: 31 декември 2019
 2. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.121
  Допаѓања:
  123.814
  Пол:
  Женски
  Тоа баш и не е добро за пречесто користење а некои луѓе си сакаат нон стоп со оној обичниот и анален секс..
  Си има "направа" за прочистување пред анален.. многу подобра варијанта.. Ма да и обично миење си е сосема ОК..  Анален секс си е анален секс..никогаш нема да е перфектен и никогаш нема да мириса на рози.
  Мене ми е онака..мех... ништо посебно..
   
  На Martka, WildMk, Никола_Охрид и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Romul

  Romul Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Ako te saka nema da ti se naluti i sleden pat praktikuvaj da bides isprazneta pred seks ili praktikuvaj anal ama ne do kraj da ti vleguva pozz
   
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.827
  Или партнерот.
   
  На thelittle17, Sejfullai, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Phoenix×××

  Phoenix××× Нов член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Нареден пат клизма обавезно 2 часа пред односот.и од кога ке ја направиш клизмата по 1 час уште еднаш да пробаш дали има уште останато.не мини клизма од аптека туку дома со вода сама да направиш.
  Јас се чистам така и не останува ништо буквално.
   
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.827
  Абе шоо, за еден секс.
  Ако неќи гомце на главчето, нека не го пика таму.
   
  На Frosin4e, thelittle17, Ivaaa_p и 10 други им се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.086
  Допаѓања:
  122.492
  Пол:
  Женски

  Или кондом нека користи.
   
  На Waverly Raven, Роберт 7, ane.bella и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Често ректално миење, дури само со вода, ја нарушува флората на дебелото црево, а не пак медицински клизми, чепчиња, орални лаксантиви.... не си играјте играчки ќе си направите проблеми!

  Ако не практикувате доста често анален секс, со млака вода е доволно, или суплементација со индиски тегавец што содржи многу растителни влакна, се продава во прашок или како капсули по продавниците за здрава храна и аптеките.
   
 9. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  3.222
  Пол:
  Женски
  Па ако неможеш ептен да одржуваш хигиена внатре тогај имајте под туш анален
   
  На Boy_Sk и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 10. starslover

  starslover Нов член

  Се зачлени на:
  3 март 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Sakam da probam analen seks so partnerot, sto preporacuvate, da ili ne, dali e mnogu bolno?
   
 11. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.872
  Допаѓања:
  121.644
  Пол:
  Женски
  зависи од партнерот, дали ќе ти е болно или не
   
  На Ysera, CarrieBradshow, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Ysera

  Ysera Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  najprvo mora da znaesh deka treba podgotovki, da se rashirish prvo, lubrikant obavezno, prvo nekoe malo vibratorche neka ti stavi ili prste vnatre da ti se opushti malce gazeto :D ako odite poleka poleka i on pazi i mnogu poleka go stava, nema da boli :lol: kje imash malce neprijatnost kako da kje se pokakash kje ti ima chuvstvo, ama so tek na vreme stanuva mnogu interesno
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  1.453
  Пол:
  Машки
  А кондом не треба? :worried:
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.350
  Допаѓања:
  21.541
  Пол:
  Женски
  Ма каков кондом...од позади не се забременува :D
   
  На Ysera му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ysera

  Ysera Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  normalno da, ako stanuva zbor za dechko/fuckbuddy/prijatel... bezbednost pred se. jas so mazh mi praktikuvam i ne gledam prichina zoshto :D
   
  На Vlaad му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.121
  Допаѓања:
  123.814
  Пол:
  Женски
  Поради инфекции на пример?:^)
   
  На tamche995 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 17. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.902
  Допаѓања:
  37.302
  Пол:
  Машки
  Јас па разбрав дека користи..
   
 18. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.121
  Допаѓања:
  123.814
  Пол:
  Женски
  Па рече дека кондом со дечко, факбади, пријател..
  Она со маж и практикува а не со дечко и:wasntme:
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.350
  Допаѓања:
  21.541
  Пол:
  Женски
  Ама мажот е нужно зло. За него се е дозволено. :D
   
  На Компир Манџа и Dust им се допаѓа ова.
 20. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.902
  Допаѓања:
  37.302
  Пол:
  Машки
  Треба да практикува ако, не е битно со кого:D
   
  На Dust и SummerGirl им се допаѓа ова.