1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анален секс

Дискусија во 'Секс' започната од Dijana, 22 ноември 2009.

?

Дали сте имале анален секс?

  1. Да, и ми се допаѓа.

    1.141 глас(а)
    32,9%
  2. Да, но не ми е убаво.

    690 глас(а)
    19,9%
  3. Не, но би пробала.

    714 глас(а)
    20,6%
  4. Не, никогаш не би имала.

    920 глас(а)
    26,6%
  1. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    1505 одговориле негативно за практикувањето на анален секс, наспроти 1013 на кои им се допаѓа. 678 не спаѓаат во ниту една категорија, со оглед на тоа што се уште немаат искусено и врз основа на тоа немаат дадено мислење. Но, доколку ги видиме сегашните бројки, како такви, поголем дел не уживаат или едноставно воопшто не сакаат да пробаат. Значи, аналниот секс не е прифатен кај мнозинството на женската популација.
    И да, имаме еден дел од телото, кој се нарекува вагина, чија намена е токму моментот на копулација. Од друга страна, анусот нема способност за лубрикација, што значи дека намената е само и само за дефекација.
    За да тврдиш нешто, треба да искусиш. Баш би сакала да произнесеш сопствено искуство. Затоа што само на тој начин може да дадеш мислење за бенефитите или негативностите во однос на аналниот секс. 100 стапа на туѓ грб не болат, знаеш?
     
    На mimiiiii, Mongolka, LoneWolfGuy и 9 други им се допаѓа ова.
  2. GrofDracula

    GrofDracula Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2021
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Машки
    Ако веќе ги броиш тие 857 лица кои никогаш не би пробале заедно со тие 648 кои пробале а не им се допаѓа (вкупно 1505 изјаснети негативно за анален) тогаш тие 678 кои немале а би пробале треба да ги броиш со тие 1013 кои имале и им се допаѓа(1691 лица изјаснети позитивно за анален..сепак штом сакаш да пробаш нешто сигурно имаш некое позитивно мислење иначе нема да сакаш да пробаш). Намерно како референца ги земав само тие девојки што пробале зошто пробале и можат да кажат дали им е убаво или не. Кое мое тврдење? Во мојот пост пишав дека е секој со своето и секој е слободен да го практикува тоа во што ужива и дека е во ред да се искаже мислење ама не да се наметнува или да се суди. Јас лично сум имал партнерки кои сакале да имаме анален секс и такви кои не сакале и секогаш сум им ја почитувал вољата и не сум ги терал да прават нешто шо не сакат.
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Знајш како викаат хрватите:

    “Бој се овна, бој се говна, проџе живот“
     
    На Dudo, George19610, bliznak rock и 3 други им се допаѓа ова.
  4. GrofDracula

    GrofDracula Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2021
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Машки
    Да машко сум...јебига се познава по корисничкото име што го користам. Баш напротив твоите постови долги како реферати со примери за комшиите и комшиките и медицинските цитати на оваа тема се наметнувачки осудувачки и навредливи зошто нели тие кои практикуваат анален секс се неписмени.
     
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Н
    Не знам дали се неписмени, тоа ти го велиш.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Ххахах откачена си.
     
    На FridaodaMk и WildMk им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Иначе да појаснам.
    Во 25 години сексуално искуство, на прсти се брои колку пати сум имала анален секс.
    Не ми е во преференции.
     
    На Marija_sk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. GrofDracula

    GrofDracula Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2021
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Машки
    Не кажав јас за неписмени само пренесив од твој пост...
     
  9. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    И цигарите се штетни, па ние сме една од најпушачките нации во Европа. И џабе ќе се лажеме немало последици, кога ете полни болници, коморбидитети, се умира од корона како никаде на друго место. Деца од 14 години со цигарче во рака.

    За анален ако некоја сака и два нека стави отпозади, нема да ја разубедам на форумот. Јас не сакам да бидам пукната канализациона цевка во иднина, си го сакам телото, сакам да имам право на избор и тоа е тоа. Кој ме почитува, 100 пати повеќе ќе му вратам, ама кој не ме почитува и ме тера нешто на сила, не ми го треба. Каква дама е таа што крвари при секое одење во тоалет и наместо 2 минути, се задржува по пола час? Дали со такво расипано здравје може една жена да функционира нормално? Во смисла има фабрики каде ги пуштаат во ВЦ и гледаат што побрзо да се врати да не трпи работниот процес. Која е логиката да практикувам некое наводно задоволство кое утре може да донесе здравствен ризик? Тука само дел од феминките пишаа дека им се допаѓа. Повеќе кажаа нелагодно е, боли, ама ај за атер на дечкото, мажот.
     
    На FridaodaMk и Aleksbonito им се допаѓа ова.
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.557
    Пол:
    Женски
    Членката никаде не пиша неписмени, ти тоа го напиша. И да, машко да се објаснува на темава е нон сенс, прими го позади па после сподели дали е убаво или не, не да ги користиш партнерките за пример.
     
    На LoneWolfGuy, FridaodaMk, GrimTheReaper и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.403
    Допаѓања:
    35.982
    Се се ама како во ист пасус се 'анален(секс)' и 'дамски' ставени, не ми е јасно. Што треба да има дамски во одење во тоалет. Крварат и хемороиди , па тие не можат 'дами' да бидат? Не значи дека од еднаш годишно или месечно анален ке се случи пролапс . Ниту дека ако немаш нема да крвариш.
    Сигурна сум дека и жени уживаат во анален. Плус скоро цела геј заедница , или бар ботом половината сака анален.
    Кој што сака, нека си прави, под услов 2ца полнолетни неприсилени..
     
    На Bozica1980, boomsleng, LoneWolfGuy и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Па убаво си пишав, ако сака и два нека стави кој му е убаво. Сигурно нема некој од пост на форум да се разубеди. Тоа дамски е во контекст, ако по години и години не осеќа, а врши нужда во гаќи и смрди, дали ќе личи на дама? Замисли колку е тоа непријатно. Не дека на секоја ќе
    е и се случи ова, ама ако се практикува многу време, ризик има секако.
     
    На Arjanit2021 и Dentina им се допаѓа ова.
  13. GrofDracula

    GrofDracula Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2021
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Машки
    Јас убаво те разбирам и тука за атер на дечкото и/или мажот се слагам дека тоа така не оди оти со сила убајна не бидува. Влегов во конверзација само како резултат на твоето агресивно излагање на став. Мислење се изразува на многу начини од кои јас лично секогаш го бирам потивкиот... На пример еве на темата:
    "Абе дечки јас никогаш не сум имала ниту планирам да имам анален секс зошто за мене тоа е неприродно од една страна а од друга страна повлекува разноразни здравствени компликации.."
    Културно искажано мислење без конфликти без навреди итн....
     
  14. Dame30

    Dame30 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2021
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Машки
    Анален секс како резултат на преголема возбуда на партнерите, или поради изразување на желба на еден од партнерите во текот на сексот е океј работа некогаш. Но анален колку да се надува машкото его никако, по простачка работа од тоа нема.
    Еве јас како машко тоа го кажувам. Ако сексот е по возбудлив може да побарам некогаш (ретко се случува), ако добија дозвола океј, ако не добијам никому ништо, Или ако побара девојката исто е во ред..

    Но проблемите настануваат најчесто поради тоа што дел од машките по секоја цена се досадни со тоа, ајде ајдеее., дај па дај.. за да си задоволат некој личен каприц.

    Здравствениот аспект е важен ама тоа е друга работа..
     
    На orxideya, Waverly Raven, bliznak rock и 9 други им се допаѓа ова.
  15. bliznak rock

    bliznak rock Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2021
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Машки
    A да небидам радознал и јас како баба Крстејца кажини за тие неколку пати ти беа од ќејф од радозналост или да не му го расипиш ќејфот на партнерот (((
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Од ќеф.
     
    На MarianaBT, ladydy13 и bliznak rock им се допаѓа ова.
  17. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    Порано неколку пати од радозналост ,, сега понекогаш од ќеиф ,, а никако само поради туѓ ќеиф!
     
    На t.a.m, WildMk, Dame30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    499
    Па нема нешто помизерно од тоа една жена да се подложува на било каква непријатност за тоа квази маже со мало ку*е да го задоволи.
    Сум имала од радозналност и од јас што сум сакала, ама никад за нечив мерак да направам.
    Па уште кога читам "боли ама дечко ми многу сака па компромис" (facepalm) Каков компромис бе? Компромис би било еднаш он, два пати јас сукало да му набијам па нека биде компромис онда.
     
    На GirlLove, Ekvador, orxideya и 10 други им се допаѓа ова.
  19. George19610

    George19610 Нов член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Не претерувај,сукалото е преголемо;)
     
  20. Lavcence2021

    Lavcence2021 Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Zdravo lugje, jas sum nova na forumov i sakam da postavam edno prasanje. Dali moze da se zabremeni od analen seks, bez kondom i bez svrsuvanje? Ne sum seksualno aktivna i sakam da se educiram pred da pocnam. Vi blagodaram odnapred
     
    На Anita Nikoloska му/ѝ се допаѓа ова.