1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анален секс

Дискусија во 'Секс' започната од Dijana, 22 ноември 2009.

?

Дали сте имале анален секс?

  1. Да, и ми се допаѓа.

    1.139 глас(а)
    32,9%
  2. Да, но не ми е убаво.

    690 глас(а)
    19,9%
  3. Не, но би пробала.

    714 глас(а)
    20,6%
  4. Не, никогаш не би имала.

    919 глас(а)
    26,5%
  1. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Jas licno mislam deka za sekogo e poedinecno sekako i mnogu zavisi od partnerot
     
  2. mimeE

    mimeE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    i jas mislam taka koa i da rece nekoj za analen sex niz glavata mi se vrtat dr filmovi - sto ako ... :? :? :?
    sum probala ali nemozam se stegam samo da ne napram nekoja belja :lol: :lol: ali sepak boli mn .. pametam samo ednas sum imala a ne ni setiv deka e tamu :D :D uste ne mi e jasno kako se desi :lol:
     
    На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Сепак тое е индивидуално!! дали си за или не??? Јас мислам дека повекето жени сме против ; но заради партнерите правимиме исклучоци :D
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    се сложувам дека аналниот секс боли,но сепак чувството е убаво.Секогаш свршувам кога имаме анален.
    Совет-за да имате помалку болки треба да бидете доволно напалени,а исто така тој додека се обидува да ви го стави во газот вие со вашата рака се допирате на вагината --успева пробајте :P :P :P
     
  5. pigvince

    pigvince Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    8
    Тoчно е дека аналниот секс е болен, ама уште е поточно дека уживањето во него е поголемо .... ( кој го доживеал како што треба знае ).
    Јас бев голем противник на анален секс, се додека маж ми не ме натера да пробаме. Се согласив и пробав.....беше многу болно првиот пат мислев дека ке ми излезат очите од главата, користевме лубрикант ама мене лично повеке ми се допаѓа кога користам бебешко уље :D. После неколку пати научив како да уживам во аналниот секс, треба само убаво опуштање и убаво и нежно допирање по вагината и се ке биде ок.... Јас на овој начин го имам доживеано најнајдолгиот оргазам.

    Ова искуство за секого е различно, а за мене е супер доживување :up:
     
    На s.a.m.a, Milan444 и Free.as.a.bird им се допаѓа ова.
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас не би сакала да имам анален ама како викаат "никогаш не вели никогаш" а дечко ми не инсистира на тоа и мислам дека и он немал такво искуство , ама кој знае може еден ден и тоа ќе го направиме :)
     
    На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mese4inka

    Mese4inka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    19
    Samo sto probav analen seks.....odvratno e.....Abe samo sto pocna da mi vleguva, mislev deka ke se poremetam, luge mn e bolno be.....jas stvarno ne mozam da sfatam kako uzivate vie vo toa....:( Citam se dozivuvalo fenomenalen orgazam, ama kazete mi kako????Mene uzasno me boli!!!!!!!!!!!
     
    На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Jas samo ke kazam deka ne me boli ni priblizno tolku kolku sto me boli obiduvanjeto da go skinam mojot cimentiran himen ;( Dobro be lugje prviot pat vaginalen ne ve bolese, pa tolku sto se zalite na analen? :Down:
     
  9. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    pa ako e za toa i ustata se znae za sto e :lol: :lol: :lol:
     
    На Milan444, K.Karanfillova, moniiiii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. lili1975

    lili1975 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    lugje, i jas sum probala nekolku pati i stvarno boli na pocetok ama posle e ubavo, e sega ne uzivam kako vo vaginalniot sex ali za promena dobro e a i na decko mi mu ja ispolnuvam zelbata ;)
     
  11. Anja.Anjuska

    Anja.Anjuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Razlicni iskustva razlicni mislenja ;) jas imam ednas probano, mnogi me bolese i voopsto ne mi se svigjase, imav cuvstvo kako da odev vo wc :oops: ( so izvinenie na izrazov ) :worried:ilent:
     
  12. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Хм,јас имам пробано ама на пијано пошо на трезно неможев да издржам. :D И сакам да кажам дека беше супер!!! Најубаво до сега! А мислам дека и нему му беше прекрасно. Ние бидејќи никогаш не користиме кондом, сега беше поубаво бидејкќки си сврши во мене а не мораше да го вади. :D Мислам дека е супер али тоа што боли....боли и тоа малку повеќе :D
     
    На MikiTass и LadyIvvy им се допаѓа ова.
  13. LAVICA81

    LAVICA81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    19
    Еднаш,ептен кратко, затоа што ги избројав сите звезди на небото :( :D
     
  14. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    jas sum imala i ne osekam nekoe posebno zadovolstvo a i ne me bolese...ama na decko mi super mu bese :D
     
  15. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    za da ne ve boli treba da stenkate kako koga kakate taka otvorot se siiri i nema da ima problem a sekako treba i dobro podmackuvanje..pozz do site
     
  16. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    znaci imam probano nekolku pati i ubavo e koga prethodno ke ima oralen , znaci togas kako sto se siri vaginalniot se siri i analniot otvor osobeno koga ti ide da svrsis togas e najotvoren otvorot i lesno se vleguva , analniot seks togas e prekrasen , probajte togas ne boli samo e ubavo a onaka bez oralniot mene mnogu me boli duri i nekogas krvaram
     
    На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Според мене..аналниот секс многу повеќе боли отколку вагиналниот, будејќи отворот е потесен....
    Имам пробано повеќе пати и тоа по инсистирање на дечко ми, инаку јас никогаш не би го направила тоаааа...не е баш пријатно чуството...јас не го одобрувам аналниот секс бидејќи може да се закачат 100000 инфекции...па тој отвор ни служи за исфрлање на неупотребливите материи.... :roll:
    Тоа е мое мислење..позз
     
  18. najmilo

    najmilo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    jas imam probano custvoto e prekrasno.....ako si opusten malku boli.....jas na pocetok bev stegnata i gi vidov site zvezdi,duri izvikav i MAMO *****smesno zarem ne***,no potoa se opustiv i bese prekrasno mozam da kazam najdobriot seks dosega
     
  19. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Devojki ve molam za sovet!
    So decko mi sakame da imame analen seks.Jas ne sum imala takvo iskustvo do sega,a toj go obozava.Imam slusnato za mnogu nezgodni situacii od prijatelki(me razbirate sto sakam da kazam :oops: :lol: ) i strav mi e da ne mi se sluci i mene istoto..
    Dajte sovet kako da ne dojde do toa!!!
    Vi blagodaram :)
     
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.873
    Допаѓања:
    102.864
    Пол:
    Женски

    Nemoj da se plasis , pred da imas analen seks , `isprazni` se ubavo , i najvazna e higienata sekako ;) i koristete lubrikant , pozz :)

    Jas so decko mi sum imala analen seks i navistina e ubavo , mesto kondom koristevme vazelin :))