1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анализа на песни и спотови

Дискусија во 'Канта' започната од anichka94, 14 април 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  Замислата околу темава ми е да објавуваме спотови од песни и да ги анализираме истите.
  особено од оние кои ни се помалку јасни.На пример песната ни е убава певлива а појма немаме што сака авторот да каже.Се некако ни е измешано.Се пее за едно а спотот алудира на нешто друго.
  На пример денес дознав дека токму оваа песна.
  Не била со љубовна конотација туку во неа се пеело за дрога.

  Лутка-бил уличен назин за дрога
  Белата венчаница на девојката асоцира на дрога.
  Сините чорапи-синоним за позитивен тест на дрога.
  Девојката тргнува со велосипед,потоа заборава и се качува во автобус.
  Всушност целата приказна кажува на тоа колку човекот се однесува изгубено за време на дејството.
  И на крајот кога веќе прекинува дејството таа сфаќа дека се мажи за погрешен човек.И изгледа премногу гадно во очите на другите.
   
  На xoxo5, jelena.rozga и daylight им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.