Анали (El Rostro de Analia)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shpagetta, 4 јули 2012.

  1. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Интересна шпанска серија. Ја гледавте ли сepијава? Како ви се допадна?
    Јас ја гледав порано на Сител и сега пак ја гледам на БН српската телевизија. Преубава серија според мене, една од најубавите шпански серии. Еве неколку сликички

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
  2. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Значи серијава ....... Подобра нема еј како сум ја гледала без око да ми трепне и репризи и све живо сум гледала. :lol:
     
    На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.171
    Допаѓања:
    23.079
    Пол:
    Женски
    На machhe, simon4etooo и Shpagetta им се допаѓа ова.
  4. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.519
    Допаѓања:
    2.924
    ^^
    Се согласувам со Ади, песната е стварно добра. :D

    Јас не ја следев многу, не ми беше баш интересна, на почетокот ја загледав малце, али не ми правеше многу кејф.
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Една од омилените.Најпрво ја загледав заради песната,многу е убава како што знаете :lol: Инаку приказната беше оригинална и "нешто ново" и интересно.Едната имаше поубаво лице,а другата поубаво тело.И многу убаво се облекуваа
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]Дечко и на главната глумица
     
  6. rak4estip

    rak4estip Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    228
    Најубава серија во мојот живот од неа ми се ајви желбата за криминалист да учам и фала богу 4 години ме држи истата желба неверувам дека ке се промени а кога во колку часот ја дават на bn pozz
     
  7. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Ова е единствената шпанска серија од која не пропуштив ни епизода. Има содржина, глумата е одлична. Премногу реалистично е претставен криминалот, би ја гледала повторно. А и насловната песна има предобар ритам, многу ми се допадна.
     
  8. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Ракче, на БН ја даваат секој работен ден во 20:10. Ама при крајот е серијата таму, за неколку епизоди ќе заврши :)
     
  9. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.036
    Јас ја гледав, интересна ми беше бидејќи отстапуваше од класичните шпански љубовни приказни. Имаше поразлична тема, интересен склоп на настаните, а за актерите и да не зборувам :wasntme: .
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Габи Еспино - актерката што ја толкуваше Маријана...тотално совршенство, прекрасна е :)
    [​IMG]

    Имаше и доста добри песни :up:
     
  10. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ах, многу ја сакав серијата. Шпанска беше, мислам латиноамеричка де :) ама како што е кажано со поинаква доста интересна приказна.

    Се сеќавам дека епизода не пропуштав. Отидов на одмор и едно доваѓање дома јас одма пред телевизорот и Анали да ја гледам, она пропуштеното на друг канал каде беа поназад :). Некако ми беше посебна оти беше исто и со криминалистика, не беше баш типична шпанска серија.

    Анали ми беше многу згодна и убава , додуша не знам зошто како Анали го преведуваа името кога беше Аналија :^) :). Ама вистинската, Маријана со телото на Аналија не ми се свиѓаше баш по карактер.

    Доста интересна серија...Пак би ја гледала да ја дават некаде. Песните се исто убави ептен :inlove:.
     
  11. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Секако дека ја гледав, премногу беше интересна серијава. Ми се допадна затоа што не беше од оние класични латино-американски љубовни приказни, туку нешто поразлично.

    Малце оф топик ама морам да кажам дека главниот лик, Анали (Елизабет Гутиерез) и Вилијам Леви се прекрасен пар и дечињата им се преслатки.
    [​IMG]
     
  12. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    И јас се придружувам во клубот на гледачите на серијава. :)
    Додуше, одпочеток не ја пратев, ама сестра ми ја гледаше и јас ја угледав уз неа. :lol: После па се заразив епизода не пропуштав.Глумицава преубава ми е, една од најубавите латиноамерички глумици, па и какво тело има - бомба.И на БН телевизија ја даваа периодов, кај баба ми кога идев кога ќе ја фатев пак си ја гледав.
    А, да и музиката ми е прејака. 8)
    http://www.youtube.com/watch?v=bvuStPc_J24
     
  13. simon4etooo

    simon4etooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    186
    Серијава многу ја сакам. На бн обавезно ја гледам, но таму прикрај се. Одлична приказна. Порано на сител ја пратев, само првите неколку епизоди не ги загледав. Главната глумица е права бомба, лепотица. И самиот лик - Анали во серијава ми се допаѓа. Храбра жена, упорна, со цврст карактер. И Даниел и Мигел се убави глумци ама Кристобал најмногу ми се допаѓа :inlove:
    [​IMG] :inlove:

    И пак да ја даваат серијава (дај боже), пак ќе ја гледам, никогаш не ми здосадува.
     
    На BlackSwan5 и Shpagetta им се допаѓа ова.
  14. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    и јас ја гледав серијава..мислам дека ни една епизода не пропуштив од што ми била интересна :D
     
  15. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Луѓе ми заврши Анали на БН. И сега што ќе гледам? :worried: :D Инаку имаше најинтересен и најнеочекуван крај, според мене: вистинската Анали се појави со лице на Маријана :D
     
  16. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Eптен интересна серија...Пак сакам да ја даваат,многу беше јака...
    А и песната обожавав да ја слушам..
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... dHNRs70XZI
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ама ми текнува дека не ја даваа до крај серијата на сител,нели? :?: :wasntme: :!:
     
  17. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Ја дадоа ама тогаш почна Шехрезад манијата па никој не примети дека заврши |(
    Инаку и мене ми беше преубава серијата, главните глумци Елизабет(Анали/Маријана) И Мартин(Даниел) ми беа преубави a и Педро(Кристобал) И Химена(Камила) не беа лоши како пар :inlove: :inlove: :inlove:
    Инаку Маритза Родригез беше преубава во серијата, многу убаво се облекуваше ... :inlove:

    Песните сите ми беа преубави, ама највеќе ја сакав Casi indispensable на Камила и Кристобал
    http://www.youtube.com/watch?v=VlPVIQL2plQ
     
  18. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Баш во цела серија 3 пати само се облече убо... Како шантиклер ми беше. :lol: :lol:

    Иначе и јас си ја гледав серијава... 5 пати можда ја имам гледано, на секој канал репризите ги гледав.
    Имаше и малку нелогичности, ама нив ги има во секоја серија.
    Сега заврши на БН, и почна Аlguen te mira (ќе ја бендисате сигурно тие што ги сакате серииве 8) )
     
  19. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.036
  20. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.178
    Допаѓања:
    47.299
    Пол:
    Женски
    Пред се да кажам дека серијава не е шпанска туку е латиноамериканска ( како и сите останати серии) јазикот на кој зборат е шпански :D
    Инаку колку само ја гледав серијава , уф преубава беше, и музиката и тематиката абе се :lol: сакам пак да ја дадат :wasntme:
     
    На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.