1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анали (El Rostro de Analia)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shpagetta, 4 јули 2012.

  1. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Интересна шпанска серија. Ја гледавте ли сepијава? Како ви се допадна?
    Јас ја гледав порано на Сител и сега пак ја гледам на БН српската телевизија. Преубава серија според мене, една од најубавите шпански серии. Еве неколку сликички

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
  2. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Значи серијава ....... Подобра нема еј како сум ја гледала без око да ми трепне и репризи и све живо сум гледала. :lol:
     
    На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    На machhe, simon4etooo и Shpagetta им се допаѓа ова.
  4. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    ^^
    Се согласувам со Ади, песната е стварно добра. :D

    Јас не ја следев многу, не ми беше баш интересна, на почетокот ја загледав малце, али не ми правеше многу кејф.
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Една од омилените.Најпрво ја загледав заради песната,многу е убава како што знаете :lol: Инаку приказната беше оригинална и "нешто ново" и интересно.Едната имаше поубаво лице,а другата поубаво тело.И многу убаво се облекуваа
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]Дечко и на главната глумица
     
  6. rak4estip

    rak4estip Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    228
    Најубава серија во мојот живот од неа ми се ајви желбата за криминалист да учам и фала богу 4 години ме држи истата желба неверувам дека ке се промени а кога во колку часот ја дават на bn pozz
     
  7. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Ова е единствената шпанска серија од која не пропуштив ни епизода. Има содржина, глумата е одлична. Премногу реалистично е претставен криминалот, би ја гледала повторно. А и насловната песна има предобар ритам, многу ми се допадна.
     
  8. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Ракче, на БН ја даваат секој работен ден во 20:10. Ама при крајот е серијата таму, за неколку епизоди ќе заврши :)
     
  9. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Јас ја гледав, интересна ми беше бидејќи отстапуваше од класичните шпански љубовни приказни. Имаше поразлична тема, интересен склоп на настаните, а за актерите и да не зборувам :wasntme: .
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Габи Еспино - актерката што ја толкуваше Маријана...тотално совршенство, прекрасна е :)
    [​IMG]

    Имаше и доста добри песни :up:
     
  10. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ах, многу ја сакав серијата. Шпанска беше, мислам латиноамеричка де :) ама како што е кажано со поинаква доста интересна приказна.

    Се сеќавам дека епизода не пропуштав. Отидов на одмор и едно доваѓање дома јас одма пред телевизорот и Анали да ја гледам, она пропуштеното на друг канал каде беа поназад :). Некако ми беше посебна оти беше исто и со криминалистика, не беше баш типична шпанска серија.

    Анали ми беше многу згодна и убава , додуша не знам зошто како Анали го преведуваа името кога беше Аналија :^) :). Ама вистинската, Маријана со телото на Аналија не ми се свиѓаше баш по карактер.

    Доста интересна серија...Пак би ја гледала да ја дават некаде. Песните се исто убави ептен :inlove:.
     
  11. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Секако дека ја гледав, премногу беше интересна серијава. Ми се допадна затоа што не беше од оние класични латино-американски љубовни приказни, туку нешто поразлично.

    Малце оф топик ама морам да кажам дека главниот лик, Анали (Елизабет Гутиерез) и Вилијам Леви се прекрасен пар и дечињата им се преслатки.
    [​IMG]
     
  12. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    И јас се придружувам во клубот на гледачите на серијава. :)
    Додуше, одпочеток не ја пратев, ама сестра ми ја гледаше и јас ја угледав уз неа. :lol: После па се заразив епизода не пропуштав.Глумицава преубава ми е, една од најубавите латиноамерички глумици, па и какво тело има - бомба.И на БН телевизија ја даваа периодов, кај баба ми кога идев кога ќе ја фатев пак си ја гледав.
    А, да и музиката ми е прејака. 8)
    http://www.youtube.com/watch?v=bvuStPc_J24
     
  13. simon4etooo

    simon4etooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    186
    Серијава многу ја сакам. На бн обавезно ја гледам, но таму прикрај се. Одлична приказна. Порано на сител ја пратев, само првите неколку епизоди не ги загледав. Главната глумица е права бомба, лепотица. И самиот лик - Анали во серијава ми се допаѓа. Храбра жена, упорна, со цврст карактер. И Даниел и Мигел се убави глумци ама Кристобал најмногу ми се допаѓа :inlove:
    [​IMG] :inlove:

    И пак да ја даваат серијава (дај боже), пак ќе ја гледам, никогаш не ми здосадува.
     
    На BlackSwan5 и Shpagetta им се допаѓа ова.
  14. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    и јас ја гледав серијава..мислам дека ни една епизода не пропуштив од што ми била интересна :D
     
  15. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Луѓе ми заврши Анали на БН. И сега што ќе гледам? :worried: :D Инаку имаше најинтересен и најнеочекуван крај, според мене: вистинската Анали се појави со лице на Маријана :D
     
  16. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Eптен интересна серија...Пак сакам да ја даваат,многу беше јака...
    А и песната обожавав да ја слушам..
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... dHNRs70XZI
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ама ми текнува дека не ја даваа до крај серијата на сител,нели? :?: :wasntme: :!:
     
  17. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Ја дадоа ама тогаш почна Шехрезад манијата па никој не примети дека заврши |(
    Инаку и мене ми беше преубава серијата, главните глумци Елизабет(Анали/Маријана) И Мартин(Даниел) ми беа преубави a и Педро(Кристобал) И Химена(Камила) не беа лоши како пар :inlove: :inlove: :inlove:
    Инаку Маритза Родригез беше преубава во серијата, многу убаво се облекуваше ... :inlove:

    Песните сите ми беа преубави, ама највеќе ја сакав Casi indispensable на Камила и Кристобал
    http://www.youtube.com/watch?v=VlPVIQL2plQ
     
  18. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Баш во цела серија 3 пати само се облече убо... Како шантиклер ми беше. :lol: :lol:

    Иначе и јас си ја гледав серијава... 5 пати можда ја имам гледано, на секој канал репризите ги гледав.
    Имаше и малку нелогичности, ама нив ги има во секоја серија.
    Сега заврши на БН, и почна Аlguen te mira (ќе ја бендисате сигурно тие што ги сакате серииве 8) )
     
  19. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
  20. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.952
    Пол:
    Женски
    Пред се да кажам дека серијава не е шпанска туку е латиноамериканска ( како и сите останати серии) јазикот на кој зборат е шпански :D
    Инаку колку само ја гледав серијава , уф преубава беше, и музиката и тематиката абе се :lol: сакам пак да ја дадат :wasntme:
     
    На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.