1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анали (El Rostro de Analia)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shpagetta, 4 јули 2012.

 1. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.390
  Интересна шпанска серија. Ја гледавте ли сepијава? Како ви се допадна?
  Јас ја гледав порано на Сител и сега пак ја гледам на БН српската телевизија. Преубава серија според мене, една од најубавите шпански серии. Еве неколку сликички

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 2. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Значи серијава ....... Подобра нема еј како сум ја гледала без око да ми трепне и репризи и све живо сум гледала. :lol:
   
  На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.025
  Пол:
  Женски
  На machhe, simon4etooo и Shpagetta им се допаѓа ова.
 4. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.507
  Допаѓања:
  2.776
  ^^
  Се согласувам со Ади, песната е стварно добра. :D

  Јас не ја следев многу, не ми беше баш интересна, на почетокот ја загледав малце, али не ми правеше многу кејф.
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Една од омилените.Најпрво ја загледав заради песната,многу е убава како што знаете :lol: Инаку приказната беше оригинална и "нешто ново" и интересно.Едната имаше поубаво лице,а другата поубаво тело.И многу убаво се облекуваа
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]Дечко и на главната глумица
   
 6. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  Најубава серија во мојот живот од неа ми се ајви желбата за криминалист да учам и фала богу 4 години ме држи истата желба неверувам дека ке се промени а кога во колку часот ја дават на bn pozz
   
 7. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Ова е единствената шпанска серија од која не пропуштив ни епизода. Има содржина, глумата е одлична. Премногу реалистично е претставен криминалот, би ја гледала повторно. А и насловната песна има предобар ритам, многу ми се допадна.
   
 8. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.390
  Ракче, на БН ја даваат секој работен ден во 20:10. Ама при крајот е серијата таму, за неколку епизоди ќе заврши :)
   
 9. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  2.036
  Јас ја гледав, интересна ми беше бидејќи отстапуваше од класичните шпански љубовни приказни. Имаше поразлична тема, интересен склоп на настаните, а за актерите и да не зборувам :wasntme: .
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Габи Еспино - актерката што ја толкуваше Маријана...тотално совршенство, прекрасна е :)
  [​IMG]

  Имаше и доста добри песни :up:
   
 10. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Ах, многу ја сакав серијата. Шпанска беше, мислам латиноамеричка де :) ама како што е кажано со поинаква доста интересна приказна.

  Се сеќавам дека епизода не пропуштав. Отидов на одмор и едно доваѓање дома јас одма пред телевизорот и Анали да ја гледам, она пропуштеното на друг канал каде беа поназад :). Некако ми беше посебна оти беше исто и со криминалистика, не беше баш типична шпанска серија.

  Анали ми беше многу згодна и убава , додуша не знам зошто како Анали го преведуваа името кога беше Аналија :^) :). Ама вистинската, Маријана со телото на Аналија не ми се свиѓаше баш по карактер.

  Доста интересна серија...Пак би ја гледала да ја дават некаде. Песните се исто убави ептен :inlove:.
   
 11. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  Секако дека ја гледав, премногу беше интересна серијава. Ми се допадна затоа што не беше од оние класични латино-американски љубовни приказни, туку нешто поразлично.

  Малце оф топик ама морам да кажам дека главниот лик, Анали (Елизабет Гутиерез) и Вилијам Леви се прекрасен пар и дечињата им се преслатки.
  [​IMG]
   
 12. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  И јас се придружувам во клубот на гледачите на серијава. :)
  Додуше, одпочеток не ја пратев, ама сестра ми ја гледаше и јас ја угледав уз неа. :lol: После па се заразив епизода не пропуштав.Глумицава преубава ми е, една од најубавите латиноамерички глумици, па и какво тело има - бомба.И на БН телевизија ја даваа периодов, кај баба ми кога идев кога ќе ја фатев пак си ја гледав.
  А, да и музиката ми е прејака. 8)
  http://www.youtube.com/watch?v=bvuStPc_J24
   
 13. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Серијава многу ја сакам. На бн обавезно ја гледам, но таму прикрај се. Одлична приказна. Порано на сител ја пратев, само првите неколку епизоди не ги загледав. Главната глумица е права бомба, лепотица. И самиот лик - Анали во серијава ми се допаѓа. Храбра жена, упорна, со цврст карактер. И Даниел и Мигел се убави глумци ама Кристобал најмногу ми се допаѓа :inlove:
  [​IMG] :inlove:

  И пак да ја даваат серијава (дај боже), пак ќе ја гледам, никогаш не ми здосадува.
   
  На BlackSwan5 и Shpagetta им се допаѓа ова.
 14. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  и јас ја гледав серијава..мислам дека ни една епизода не пропуштив од што ми била интересна :D
   
 15. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.390
  Луѓе ми заврши Анали на БН. И сега што ќе гледам? :worried: :D Инаку имаше најинтересен и најнеочекуван крај, според мене: вистинската Анали се појави со лице на Маријана :D
   
 16. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Eптен интересна серија...Пак сакам да ја даваат,многу беше јака...
  А и песната обожавав да ја слушам..
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... dHNRs70XZI
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ама ми текнува дека не ја даваа до крај серијата на сител,нели? :?: :wasntme: :!:
   
 17. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  5.361
  Пол:
  Женски
  Ја дадоа ама тогаш почна Шехрезад манијата па никој не примети дека заврши |(
  Инаку и мене ми беше преубава серијата, главните глумци Елизабет(Анали/Маријана) И Мартин(Даниел) ми беа преубави a и Педро(Кристобал) И Химена(Камила) не беа лоши како пар :inlove: :inlove: :inlove:
  Инаку Маритза Родригез беше преубава во серијата, многу убаво се облекуваше ... :inlove:

  Песните сите ми беа преубави, ама највеќе ја сакав Casi indispensable на Камила и Кристобал
  http://www.youtube.com/watch?v=VlPVIQL2plQ
   
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Баш во цела серија 3 пати само се облече убо... Како шантиклер ми беше. :lol: :lol:

  Иначе и јас си ја гледав серијава... 5 пати можда ја имам гледано, на секој канал репризите ги гледав.
  Имаше и малку нелогичности, ама нив ги има во секоја серија.
  Сега заврши на БН, и почна Аlguen te mira (ќе ја бендисате сигурно тие што ги сакате серииве 8) )
   
 19. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  2.036
 20. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.159
  Допаѓања:
  47.046
  Пол:
  Женски
  Пред се да кажам дека серијава не е шпанска туку е латиноамериканска ( како и сите останати серии) јазикот на кој зборат е шпански :D
  Инаку колку само ја гледав серијава , уф преубава беше, и музиката и тематиката абе се :lol: сакам пак да ја дадат :wasntme:
   
  На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.