1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анастасија (Anastacia )

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Hkikica, 22 септември 2012.

 1. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Anastacia ( Anastacia Lyn Newkirk ) e американска пејачка и текстописец родена во 1968 година, позната по својот моќен вокал .
  Го носи прекарот "Малата дама со моќен глас '' ,бидејќи е позната по нејзиниот мал раст а силен вокал.
  Дамава ја обожавам , има не глас туку гласиште ама штета што толку не ја експонираат ..Оваа година го објави својот петти албум ама секако е препознатлива по хитовите I'm Outta Love , One Day In Your Life , Boom , Why'd You Lie To Me , Left Outside Alone, Sick and Tired , Everything Burns , "I Belong to You" , Paid My Dues , Not That Kind , You'll Never Be Alone , Heavy On My Heart ...
  Има соработувано со Eros Ramazzotti, Ben Moody, David Morales , Michael Jackson , Annie Lennox , Tiesto .


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На punkrocker-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Убава е, без очила е супер :)
   
 3. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Hа мајка ми омилената пејачка.
  Mногу си ја сакаме, си ја слушаме, и си ја гледаме. :D
  Oд детството ми е еден најголем спомен, нејзиново цеде се вртеше 24/7:
  [​IMG]

  Eден извонреден глас, одлични песни, откако се подизгуби или фамата околу нејзе стивна, ја подзаборавив. A секако дека паметам куп нејзини песни, да не кажам, ретко правела утка, или јас не сум чула утка од нејзе. Hово од неа не знам дали има, но мои омилени се: Pieces of a dream, Paid my dues, I'm outta love, Not that kind, One day in your life, и еве една ќе постирам:

  http://www.youtube.com/watch?v=gJPcABso ... ure=relmfu

  Mа одлична е.
   
 4. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Всушност по очилата и беше препознатлива но одкако го корегирала видот повеќе не носи ..

  И мене ме подсеќа на детството па деновиве 24/7 се опивам со нејзинот глас ..А особено сега се заразив со http://www.youtube.com/watch?v=dcl5fnHw-CQ :)
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.392
  Пол:
  Женски