Анатомија на вистината (Body of proof)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од creshicka, 31 јануари 2013.

  1. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.710
    Пол:
    Женски
    Ја следете ли оваа серија? Ја даваат на фокс лајф мислам, ама јас на компјутер ја гледам. Има излезено 2 сезони и секој Вторник ја има и на интернет торенти. Би рекла е многу слична на ЦСИ, само што оваа ми е далеку покул.
    Главна улога е актерката од Очајни Домакинки Dana Delany. За глумење, има од мене чиста десетка, предобра актерка. Црнецот ми е дефинитивно омилен, а и овој со очилата е многу смешен. :D

    Ви ја препорачувам да ја следите оваа серија ако сте фанови на серии во кои главна тематика се неразјаснети убиства.. :)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  2. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.128
    Допаѓања:
    282.327
    Телото како доказ. (Body of proof)

    Јас редовно ја следев.
    Сега сум во исчекување на новата, трета сезона од 19 Фебруар.
    За содржината како што веќе кажа, лесна детективска-инвестициона серија. Започнав да ја гледам колку да пополнам време измеѓу другите, ама ја зазгледав, не е лоша.

    Актерската екипа е добра.
    На почетоков си реков дека за главна глумица можеле некоја 5-7 години помлада :tmi:, ама женава добро си ја врши работата.

    И јас ја препорачувам.
     
  3. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    одлична е!! Меган ми е царица ... искрено им се дивам на такви жени ...
    камо да ги има повеќе...
    едвај чекам нова еп
     
  4. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Преубава серија...Меган убаво си ја врши работата...
     
  5. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Обожавам вакви криминалистички серии, за гледав на фокс,мислам дека уште ја има ама репризи :?: последната епизода ми беше најинтересна :D Меган ми е омилена ама на моменти и многу смешна :D
     
  6. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    И јас се приклучувам на дискусијава. Серијава ја следам редовно на фокслајф. Меган и целиот тим БРАВО! Интересна е, мислам дека овие повеќе ги користат доказите кои ги имаат него ли криминалните досиеа и слично и баш затоа ми се допаѓа оваа серија повеќе од некои други. Морам да признаам дека Меган е екстремно храбра бидејќи многу често и се спротиставува на Кејт, нормално со причина. Кејт се плаши од државните институции а Меган и останативе не.
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.003
    Пол:
    Женски
    И јас ја загледав на Фокс Лајф, ама епизодите ги испомешав, а со тоа и настаните. Поим немам ни која сезона ја даваат моментално. Затоа решив да си ги симнам сите сезони и да ги гледам. Првата сезона ја најдов на замунда, ама останатите се расцепкани по епизоди. Има некој safe линк од другите три сезони во пакет со сите епизоди? :?:
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ја имам загледано серијата и просто превртувам очи кога ќе се фали оваа Меган. Не ја сакам неа со нејзиното глумење, па така и серијава.
     
  9. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    27.213
    Пол:
    Женски
    Зависник сум од серијава моментално ја гледам на AXN. Меган е неверојатна инаку обожам вакви филмови со убиства и криминал.
     
  10. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    sakam da ima novii epizodi i se nadevam skoro da ima... znam deka e canceled od ABC ama mozhe nekoj drug da ja prodolzhi!!
     
  11. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    3.941
    Пол:
    Женски
    Одамна беше снимана и прекината, знам кога ја гледав пред околу 1 година, барав на интернет дали ќе ја продолжат, и мислам дека некаде прочитав дека нема шанси и некој од актерите имаше мислам нешто кажано за тоа, стварно штета, одлична серија и квалитетни актери и ликови.