1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ангелите на „Викторија Сикрет“ заминуваат во минатото

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Peanut Butter, 20 јуни 2021.

 1. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  "Ангелите на “Викторија Сикрет” заминуваат во минатото и ќе бидат заменети од индиската актерка Пријанка Чопра Џонас и американската фудбалерка Меган Рапиное, која исто така е заговарач за правата на ЛГБТ-заедницата.Пријанка и Меган се придружуваат на списокот со други „водечки икони“ кои се регрутирани да ја обликуваат иднината на брендот согласно неговата заложба за диверзитет. "

  Што мислите за ова? Мене искрено ми е без врска, не дека бев некој фан на Ангелите, ама сметам дека во бизнисот за мода и убавина би требало да бидат модели како Ирина Шајк, во спротива не гледам поента тој бизнис да постои.
   
  На ilenaki, Осе, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  9.251
  Пол:
  Женски
  Глупости. Ангелите се од времето, сега им текнало модернизации (баш непосредно за време на "вирусот"). Наеднаш сите почнаа да се борат за правата на ЛГБТ.
   
  На CurlyBlossomGirl, thelittle17, _beautyy_ и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Малку ми е претерано, некако се врши огромна пропаганда на секој можен начин. Шо има врска ЛГБТ со Ангелите?
   
  На Independent Girl, P.S.love, 9797 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Мене одлуката ептен ми е без врска, се знаеше по што беше препознатлива Victorias secret, а вака како да го изгубе идентитетот :?:
   
  На 9797, Seli20 и Peanut Butter им се допаѓа ова.
 5. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Најмногу од сѐ ми пречи промовирањето на oversize модели, дебелината не е нешто кое треба да се охрабрува, носи многу болести и страшни последици по здравјето. Не оправдувам ни анорексични модели, но за мене Ангелите изгледаа здраво и нормално.
   
  На ilenaki, Independent Girl, ElenaOfRivendell и 18 други им се допаѓа ова.
 6. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Никогаш и ништо не е здраво во модната индустрија.
  А, тоа дека не прифаќате oversize модели ви е чиста предрасуда. Не секој дебел човек е болен, иако дебелината сама по себе не е здрава.
   
  На JustBeautiful, Dust, sweet-cherry и 16 други им се допаѓа ова.
 7. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Јас не кажав дека секој дебел е болен, но дебелината кога тогаш си зема данок. А, за моделите, поентата е да се износи облеката во најдобро светло, јас не гледам што ќе видам од модното парче ако го носи некој/а со над 90 кила.
   
  На Anomis11 и Аргентина * им се допаѓа ова.
 8. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Ангелите промовираат мода. :nod:
  Модата е за секого што сака да ја следи и практикува. Оверсајзд моделите се претставници на поголем дел од населението. Зарем девојките кои немаат пропорција 90-60-90 немаат право да следат мода?!
  Е заради ова се борам на форумов да има копче “не ми се допаѓа. Дали знаеш колку од ангелите се на ригоризни диети и колку од нив гладуваат и голтаат памуци за да одржуваат линија и исполнуваат некои критериуми?
   
  На JustBeautiful, Dust, sweet-cherry и 11 други им се допаѓа ова.
 9. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Модните парчиња не доаѓаат до израз кај oversized моделите, затоа не ја гледам поентата. Инаку, секој има право да следи мода, исто како што секој има право да гледа балет, ама не секој може да биде балерина/балетан, во секоја професија има ограничувања (логични). А дали голтаат памуци, не знам, ама ако мислиш дека сите слаби девојки голтаат памуци, се лажеш, најчесто модели стануваат природно слаби, фит луѓе. И спортисти, танчери и еден куп други професии бараат рестрикции во диетата, па што? Мислиш Кристијано Роналдо гнете сѐ и не се воздржува?
   
  На ilenaki, Anomis11, ElenaOfRivendell и 6 други им се допаѓа ова.
 10. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  9.251
  Пол:
  Женски
  Ај па да не коментираме, оти ти така сакаш. Форум е.
   
 11. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Јас како што сфатив ти си против промените во Викторија Сикрет, исто и јас. Мислењето се однесуваше на тоа дека не ја оправдувам ЛГБТ пропагандата во овој случај. Претерана ми е пропагандата, не коментарите на форумов, мислам дека погрешно ме разбра.
   
 12. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  9.251
  Пол:
  Женски
  Препрочитај си го мислењето.
   
 13. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  И? Стварно не те разбирам, објасни.
   
 14. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  9.251
  Пол:
  Женски

   
 15. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  @eliesaab Ај вака, сметаш дека е во ред да се промовираат ЛГБТ преку Ангелите?
   
 16. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  9.251
  Пол:
  Женски
  Сметам дека не е во ред, ама ти искоментира во друг стил, па потоа потврди дека се согласуваш со мене. Немам што да додадам.
   
 17. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  26.612
  Да, што има погрешно во ЛГБТ?
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.895
  Зошто не би било во ред? Ангелите (Викториа сикрет) верска организација ли се?
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Ок, да објаснам, мојот став е дека Ангелите треба да си останат какви што сѐ, нема потреба од промовирање на ЛГБТ насекаде. Не знам како сме се сфатиле, се надевам дека сега се разбираме.

  Не се, ама наместо Ирина Шајк сега ќе стават некој транс од 100 кила, тоа е тоа што ми нема смисла во бренд којшто е синоним за убавина. Објаснив погоре, поентата на моделот е да го прикаже модното парче во најдобро светло, тоа бара фит тело.

  Ништо, не треба да бидат привилегирани во секоја професија САМО заради сексуалната ориентација. Нека се средат како Адриана Лима и бујрум во Ангелите.
   
  Последна измена од модератор: 22 јуни 2021
  На 9797 и Осе им се допаѓа ова.
 20. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  26.612
  И Cara Delevingne е дел од ЛГБТ треба и таа да не е во Викторија Сикрет?