1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ангели (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Matea^_^, 21 септември 2020.

 1. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Денес започна нова серија на сител.
  Серијата е снимана од 2015 - 2018. Има 3 сезони и мислам 113 епизоди вкупно (според турски, кај нас сигурно повеќе).
  Според првата епизода, се работи за животот на децата кои се оставени во дом.
  Една од главните улоги е Ејлул, која живее со својата бремена мајка, помала сестра и очувот. Поради малтретирањето од очувот таа решава да и каже на мајка си се со што таа би го избркала, но нејзината мајка решава да ја однесе во дом и да ја тргне настрана од очувот, тоа го направила бидејќи немала да можи да ги одгледа сите 3 деца сама ако го избрка мажот.
  Толку е од првата епизода, ќе видиме што ќе се случува понатаму.
  Дали планирате да ја гледате, или сте ја гледале веќе на турски?

  Ќе ставам во спојлер кратка содржина за што ќе се случува во понатамошните епизоди но на српски јазик.
  Ејлул ће пронаћи нове пријатеље у новоотвореном сиротишту у богатој четврти. Међутим, ове девојчице, искључене из друштва, понижавају и блате богати дечаци из четврти. Кад их због клевете не прими ниједна јавна школа, директорка сиротишта их уписује на луксузан приватни колеџ.

  За Ејлул и њене три пријатељице живот је сада пуно тежи међу богатим и размаженим ученицима у новој школи. Џемре и Дефне, које стално малтретирају Ејлул и пријатељице у школи, потичу из богатих породица. Једног дана Џемреин отац Синан почини самоубиство и притом случајно убије и своју жену. Синанова родбина одбија да преузме његове дугове и да усвоји Џемре, те стога мора у сиротиште. Дефне и њене богате пријатељице окрећу јој леђа, али Ејлул и њене пријатељице из сиротишта јој пруже руку.

  С једне стране, Ејлул и пријатељице покушавају да устану против школског одбора и размажених ученика који траже сваку прилику да их избаце, док истовремено настоје да пронађу своје породице и реше животне проблеме. Из тих дилема научиће важне лекције, а научиће и да воле, греше и да савладају проблеме заједничком сарадњом...
  Screenshot_20200921-224815.png
  Screenshot_20200921-224818.png
  artworks-000233029606-tw1dlf-t500x500.jpg 33161636351_6f5a918219_b.jpg
   
  Последна измена: 21 септември 2020
  На edna_malecka, _N_Girl_, Sweetlove_0312 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Дали само мене уште од 2 епизода серијава ме привлече?
  Колку само ми е жал за девојчињата.
  Тоа што се случи со богатата девојка која заврши во дом а пред тоа ги омаловажуваше мислам дека има голема поука но сепак ми е премногу жал и за неа..
   
  На _N_Girl_ и Anita Nikoloska им се допаѓа ова.
 3. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.072
  Допаѓања:
  6.631
  Пол:
  Женски
  Оф мислев дека има ангели шпанскиот ама некој кинески или турски бил (wtf)(wtf)(wtf)
   
  На _N_Girl_, mariaamarija, iloveyou29 и 9 други им се допаѓа ова.
 4. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.216
  И јас помислив дека ќе биде реприза или нова верзија на аргентинската Casi angeles :( Ја обожавав како мала :lol:
  На оваа сепак нема да и' дадам шанса, не сум обожавател на турски серии.
   
  На _N_Girl_, spacegirl92, iloveyou29 и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Shakira123

  Shakira123 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Ја ја гледав серијата и сонгул ке остане трудна и ке умре а серијата се вика ранливи цвекиња дека во цела серија се нешто лошо ке им се случува само почетокот е интересен после глупости
   
  На _N_Girl_ и Matea^_^ им се допаѓа ова.
 6. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Лелелелеее а мислев дека ќе биде добра :(видов баш на YT ги има со српски превод ама не сакав да гледам уште од сега за понатаму :|
  Ууф а ич не сакам тажни серии ретко ги догледувам...
  Сонѓул е таа со витканата коса?

  А почетоков им е јак:)
   
  На _N_Girl_ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shakira123

  Shakira123 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Даа таа со витканата коса па уште оваа ејлул и џемре исто машко ке сакаат ке се тепаат за него па на крај ејлул ке е во врска со него ама после ке му раскине и џемре ке ди го земе а ејлул нов дечко ке најде па оваа ејлул тој очувот кемал наредните 80 епизоди ке ја малтретира де ке ја киднапира де ја напага глупости буквално
   
  На _N_Girl_ и Matea^_^ им се допаѓа ова.
 8. Shakira123

  Shakira123 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  А кадер па таа све нешо глупа се прави сите по нејзе викаат оваа како мутава ќути на сите па ке си ја најде мајка и па таа ке фати ке ја искористува цело време и оваа малоумна никако да разбере и тоа едно 20 епизоди дор да сфати
   
  На _N_Girl_ и Matea^_^ им се допаѓа ова.
 9. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.836
  Пол:
  Женски
  Барем ставај во спојлери, не секој што ја гледа серијата сака да прочита што ќе се случува.
   
  На _N_Girl_, Matea^_^ и candy.cane им се допаѓа ова.
 10. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  i pak li nekoja glupa i pateticna turska serija? pa do koga planiraat da gi davaat? ne moze covek TV da pusti od niv .. tolku mn interesniinovi serii ima tie gluposti pustaat it oa na sekoja mk tv stanica
  preteraa
  da ne bidam pogresno razmrana jas nemam nisto protiv turcite ni nivnite serii ama ova e preterano, e ,nema izbror ni razni zanrovi se edno te isto, vo tie serii samo placat,kukaat se isto ,
  dobro e sto bar na net moze da se gleda sto sakas .. ne e toa toa ama nema drugo
   
  На _N_Girl_, sunmoonstars, loredanamedusa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.072
  Допаѓања:
  6.631
  Пол:
  Женски
  Пак ке има хистерии арно не и се фана гласот на овие што синхронизираат.
   
  На _N_Girl_, loredanamedusa и mintyflowers им се допаѓа ова.
 12. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Која е мајка на Кадер?
   
 13. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.394
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам серијава, ептен ми се допадна бидејќи сите се млади глумици.
  Мислев ќе бидат сложни и побогати во иднина, но од тоа што го прочитав тука многу се разочарав.:(
   
 14. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Ја гледав последната епизода, на почетокот е тажно но на крајот ќе направат демек продолжуваат останатите и конечно се среќни.
  Во последната епизода Сонѓул пред да умре им снимила видеа каде што зборува нешто, толку е тажен моментот кога ќе умри и потоа ги гледаат тие видеаа....
  Ќерката на Сонѓул ќе биде многу слаткаа
  На крај Ејлул ќе прави свадба но не знам со кој.
   
 15. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  1.824
  Пол:
  Женски
  Може некој да напише нешто поопширно за серијата?
   
 16. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Сонѓуул колку е силнааа, борбена... Бравооо
  Нема да ја земе семејството??
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  1.824
  Пол:
  Женски
  Зошто Сонѓул не е веќе кај луѓето што ја посвоија? Ја испудиа или?
   
 18. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Не, ги слушна каде што зборуваат за наследството. Мажот велеше нешто да виделе со адвокатот наследството да остане на нивното дете, се плашел како што разбрав Сонѓул да не бара покасно дел.
  И таа почека да излезат им остави писмо, им се заблагодари си ги зеде работите што ги имаше од домот (новите што и ги купија тие ги остави) и замина.
  Не го гледав почетокот, не знам зошто не си замине во домот.


  Некој што ја има гледано ако сака нека напише спојлер за во следните епизоди што ќе се случува.
   
  Последна измена: 19 октомври 2020
  На Tinkerbell11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.892
  Допаѓања:
  14.689
  Пол:
  Женски
  Омилена ми е серијава.
  Се карам со ТВ кога не е по мој ќејв.
   
  На Zoricaa__, Принцезичка1 и Matea^_^ им се допаѓа ова.
 20. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Лелеле овај очувов на Ејлул како ме нервира :@
  Сигурно ја сети дека снима :|
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.