1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ангели (Casi Angeles)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dusicka.musicka, 19 јануари 2011.

  1. Lali-Esposito

    Lali-Esposito Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Зошто да ти се смеат кога ја кажуваш вистината. Ангели е една од најпоучните латиноамерикански серии. Може да се каже дека и нема некоја друга ваква серија.
    Доколку не сте ја гледале и последната 4та сезона неможете да кажете ништо. Можеби има малку фантазии, магии и такви работи но исто така има и поука, совети кои се корисни за сите. Искрено луда сум по оваа серија и по одредени актери. Нивните песни иако се поврзани со серијата кога ќе ги преведеш ќе ја сфатиш поентата на песната. :)

    http://www.youtube.com/watch?v=mmUehNtf ... 7OJhDXbEXA
     
    На MG3, beyonce22, Emilia.Attias и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Уф ептен ме погодивте со темава :lol: . Ангели, беше, е и ќе остане мојата најомилена серија на сите времиња! Ја изгледав и четвртата сезона на нет (на шпански и тоа!), минатото лето мислам не станав од компјутер, по цели денови само Ангели да се гледало :D . И баш ми е жал што заврши. Инаку, па да наречам највише ама голем фактор поради кој ја гледав серијата беше Тијаго :inlove:
     
    На MG3, beyonce22, Emilia.Attias и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Еиии сериајва на сестра ми, искрено да ви кажам јас многу ретко ја гледав (и тоа ако гледав поради сестра ми)интересна серија за деца и тинеџери, поучна е ако ја сватиш и многу научно фантастични случки.А бендот :clap: стварно многу добри песни имаа :rock:
     
    На Emilia.Attias му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    аааа..мојата серија..Ги гледав сите 3 сезони..Серијата ми се допаѓа многу и интересна е :lol:
    Слушнав дека кога Иза кје заврши кје га даваат 4сезона. се надевам дека кје е така :rofl:
     
  5. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ја гледав ама почнаа да ја отупуваат и прекинав да ја глеам и не знам што бидна понатака не ни сфатив што се работи зошто не ја гледав редовно а секоја епизода се нешто ново се случуваше. Ако некој редовно ја пратеше, и ако завршила кај нас а не ја прекинале, нека ми опише што се случуваше всушност во целата таа приказна зошто не ни памтам многу, фалаа ;) Инаку, Каси Анхелес значи Речиси Ангели ( а не Ангели |( )
     
  6. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Не верувам дека има некој што не знае, зашто сите што ја гледале серијава знаат шпански :!: . Ама ете така преведоа на А1 и така се научивме ;)
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    А1 стварно тупи со серииве, ама оваа е меѓу најлошите.
    Толку лошо средено, аматерски и глупо. Мили боже.

    Ги гледав првите епизоди, почетните, се додека не сфатив за што глупост станува збор.
    Ужасно лошо.
     
  8. Lady-Love

    Lady-Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    Уффффффф мојата омилена серија.Омилена глумица ми беше Јазмин циганката (Maria Eugenia Suarez Rivero). :lol: :lol: Бев збесната по оваа серија,а за песните да не правиме муабет.И многу би се радувала ако почне и четврта сезона!!Но сепак започнувам на интернет да ја гледам !! :P :P

    Поздрав

    http://www.youtube.com/watch?v=YjZX7RAjFVc
     
    На Emilia.Attias и marijaz им се допаѓа ова.
  9. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Ќе може ли да ми дадеш линк од 4-тата сезона. Каде ја гледаш на интернет? Однапред благодарам :)
    Ај ако сакаш кажи ми во кратки црти што се случува во 4-тата сезона. Онака за сите ликови по збор-два. Мар и Тијаго ќе бидат ли заедно? Ќе се појави ли Нико повторно? Однапред благодарам и на тебе :lol:
     
  10. Dayse

    Dayse Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Ја гледав само првата сезона а др. се чисти глупости.
     
  11. Naddy

    Naddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    ангели ми беше омилена серија секогаш ке ја паметам најмногу ја сакав јасмин :)
     
    На Emilia.Attias му/ѝ се допаѓа ова.
  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    А знае некој зошто Јасмин (María Eugenia Suárez) не е повеќе дел од ангелите т.е. ја напуштила групата? На нејзiно место сега е Валерија (Rocio Igarzabal).
     
  13. Lali-Esposito

    Lali-Esposito Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Нико ќе се појави на крајот кога децата ќе се вратат од иднината. Мар и Тјаго ќе бидат заедно и Мар ќе биде бремена. Еве ти линк за 4та сезона
    http://www.solocristv.net/2011/05/casi- ... -2010.html
     
  14. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Aнгели беше мојата најомилена серија кога ја даваа..уфф Мар и Тијаго што се слатки заедно најомилен пар ми беа.
    Најомилена сезона ми беше 2 бидејќи така се расправаше за типичен тинејџерски живот.
    Мариана Еспосито најубава, најубаво ми глумеше од сите други и секако имаме едно заедничко...тоа што не сме и баш високи..хаха :D :D :D
     
  15. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    1вата и 2рата сосем ОК, третата кога ќе фанев(само заради суканиците на онаа со суканиците ;) ) и потоа 4 на интернет само заради Хазмин (поради новата Хазмин Ромеро)
    и за новата песна од 4 тата сезона “те ви“ така беше изгледа ;) имаат голем лајк од мене :*
     
    На Emilia.Attias му/ѝ се допаѓа ова.
  16. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    мнн ги сакавв ама сега ми се гади од нив :puke:
     
  17. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    првата сезона беше преинтересна ама после катастрофа :envy:
     
  18. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Мислам дека првата сезона ја гледав, онака од тепање време, не дека нешто посебно сакав да видам во неа и ме интересираше ... Али понатака .... Не знам, глупости, глупости, глупости ....

    Заклучок, една од најнереалните и најглупи серии што се давале на ТВ.
     
  19. Justice

    Justice Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    90
    1та и 2та сезона беа ок ама 3тата.... :puke: толку научна фантастика на едно место немам видено
     
  20. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    АНГЕЛИИИ!! :D

    серијава никогаш нема да ја заборавам многу ја сакав и сеа ја сакам би сакала да ја даваат и 4тата сезона ако некој знае кај ја има или кај ќе даваат да ми каже.. до ден денес им ги слушам и песните :D
    Најомилени ликови ми беа Тијаго и Рама а женските Мар ама најубава е Јазмин а од машките убав ми е Рама
    :)
     
    На Emilia.Attias и Floyd12 им се допаѓа ова.