Ангелот на Victoria's Secret-Адријана Лима (Adriana Lima)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angel-Adriana, 23 декември 2012.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Какво мислење имате за ангелот? Мене ми е прекрасна и затоа ми е омилена :D
  Нејзиниот стајл исто ми е многу убав!
  П.С.:Многу е секси! :lol: :D :D
  Едноставно срцка ми е!

  Мислам дека во оваа тема можеме слободно да дискутираме за нејзиниот службен и приватен живот.
  Ве молам ако сакате да прикачите слика, ставајте ја во споилер за темата да биде прегледна!!!

  Еве јас почнувам:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  674
  Ептен ми е убава.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lolo5 и Struma55 им се допаѓа ова.
 3. Lostedlove

  Lostedlove Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  Омилена ми е *_*
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.884
  Пол:
  Женски
  БРАААААААААААААААААААВО ЗА ТЕМАТА! :* :* :* :* НАЈМНОГУ НА СВЕТ ЈА САКАМ <3 ЈА ОБОЖАВАМ, НАЈУБАВА МИ Е! :$ :inlove: :inlove: :inlove: :) 8)
   
  На Angel-Adriana му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Многу е убаваа :inlove: :*
   
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.930
  Допаѓања:
  6.400
  Пол:
  Женски
  Убава е слатка е но не ми е ништо посебно...
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  преубава еее
   
 8. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Можеби во мене е проблемот, ама ич не ја можам...ич не ми е убава, вкус и вкус, ама има еден куп според мене други поубави модели кое се далеку од Ангелите...
   
  На 1209 и Trendafilka им се допаѓа ова.
 9. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Убавка е , и коа ќе видам Адријана Лима ме потсеќа на наша Angel-Adriana :D
   
  На sweet-star и Angel-Adriana им се допаѓа ова.
 10. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551

  Ау, ау :$ :$ :$
   
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.692
  Пол:
  Женски
  Преубава е и има добар стил. :)
  Иначе и мене откако сум на форумот кога ќе прочитам за неа одма ме потсеќа на Angel-Adriana :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Angel-Adriana му/ѝ се допаѓа ова.
 12. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Срцка таа :D
   
 13. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Омилена ми е, преубава е *___* :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. antonina05

  antonina05 Активен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Преубава,харизматична,со свој стил,секси,ангелки лик,совршена
   
  На Petunia-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Cake.pops

  Cake.pops Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  24
  Прекрасна :*
   

  Прикачени фајлови:

 16. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Порано ја сакав повеќе, сега некако ич не ја бендисувам.
  Мислам глупо е да кажам дека не е убава, си има убавина и тело фала богу. Ама во споредба со некои други ангели на Викторија Сикрет ми е некако премногу форсирана, а има далеку поубави од неа.

  Друго, не е харизматична воопшто. Вака на слики е лепотица, ама интервју да изгледаш од неа, некако воопшто нема некоја харизма да плени.

  Но, не можам да порекнам дека има совршени црти, најмногу очи и уста.
   
  На alexa_dimoska, 1209, JessicaRinaldi89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.930
  Допаѓања:
  6.400
  Пол:
  Женски
  нема харизма нема звезда женава нема шарм...
   
 18. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  10.142
  Пол:
  Женски
  Адријана ја обожавам, таа е една од моите омилени ангели на Victoria's secret. ^_^
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
 20. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски